Za žádnou cenu si to nenechám ujít!

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM U zrodu a vyhlášení mohutné kampaně ”Česko dribluje”, jež odstartovala odpočítávání 500 dnů do EuroBasketu mužů v Praze, byl i nejlepší český basketbalista současnosti a také čtvrtý tuzemec v NBA Tomáš Satoranský. Rozehrávač Chicago Bulls v rozhovoru s českými médii hovořil o blížící se olympijské kvalifikaci, novinkách u spoluhráčů, samozřejmě i o mistrovství Evropy a také o přestáté miniviróze, bolavých zádech a možnosti basketbalové akce na ikonickém místě pražského Staroměstského náměstí.  

celý článek
500 dní do ME už Česko dribluje!

UDÁLOST K EUROBASKETU 2022 Přesně 500 dní před evropským šampionátem basketbalistů, jehož základní skupina s domácím výběrem se odehraje v pražské O2 areně, startuje unikátní projekt ”Česko dribluje!”. Jeho ambiciózním cílem je posílit pozici basketbalu jako jednoho z nejatraktivnějších světových sportů a zároveň pomoct propagaci samotného šampionátu.

celý článek
Ginzburga zlákal příslib z Ukrajiny

UDÁLOST Trenér národního týmu mužů Ronen Ginzburg se pro následující týdny rozhodl přijmout klubovou výzvu. Do konce sezony povede z pozice hlavního trenéra ukrajinský celek BC Prometey. K finální dohodě došlo dnes a trenér Ginzburg už brzy odletí na Urkajinu. Základním kamenem dohody všech zainteresovaných stran bylo, že jeho angažmá nebude mít vliv na fungování české reprezentace.

celý článek
Horáková a Kropilák do Síně slávy FIBA!

UDÁLOST Český a československý basketbal má další dva členy prestižní Síně slávy FIBA. Světová basketbalová federace FIBA zveřejnila jména jejích nových členů, mezi nimiž jsou také mistryně Evropy a vicemistryně světa Hana Horáková a vicemistr Evropy Stanislav Kropilák.

celý článek
Nový web CZ.BASKETBALL vyplouvá!

UDÁLOST Tuzemský podkošový svět po měsících náročných příprav získal svůj nový web, který najdete na adrese CZ.BASKETBALL, jež nahradila dosud tradiční webovku cbf.cz. Dochází tak k završení procesu přerodu na komplexní komunikační značku CZ BASKETBALL, přičemž pod názvem @cz.basketball už od loňského srpna najdete také profily na sociálních sítích Facebook, YouTube či Instagram.

celý článek
Blíží se konec zdatného komunikátora?

AKTUÁLNĚ Z CHICAGA Jako by se k tomu i přes občasná plusová znamení schylovalo už od konce minulé sezony, kdy poprvé dostal přednost v základu Chicago Bulls tehdejší novic v NBA Coby White. Ten zahájil ve stejné pozici i letošní sezonu, a až když základ Bulls v sestavě LaVine, White, Williams, Carter, Markkanen měl do prvního střídání nejhorší skore v celé lize, přimělo to kouče Donovana (dá-li se mu to zdůvodnění věřit) k činu - rozuměj k navrácení Tomáše Satoranského ke kormidlu při vyplouvání do zápasů. Ani různá pochvalná vyjádření trenéra po této změně a vyjma pár zbytečných ztrát výtečný výkon v nedělním duelu v Detroitu ale neodvrátily toto pozápasové vyjádření Billyho Donovana - ”rozehrávku jsme museli řešit ve sboru”.

celý článek
Do základu ho vrátilo prvních 6 minut

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS Tomáš Satoranský sice před časem i veřejně posvětil svůj přesun ze základu mezi náhradníky Bulls, ale vnitřně s tím jako extrémně soutěživý sportovec mohl souznít jen velmi těžko. Když jste prakticky MVP světového šampionátu, kde se schází to nejlepší z téhle planety, nechcete zažít situaci, kdy vám vezme místo nováček, který sám přiznal, že roli klasického rozehrávače nikdy pořádně nezastával a to, že mu to nesedí, tvrdí i řada expertů. A k tomu ještě kouč týmu Billy Donovan opakovaně prohlašoval, že jednotlivé výkony Cobyho Whitea nebudou mít vliv na jeho pozici v zahajovací pětici. Jenže jen pár zápasů poté, co to řekl naposledy, se věci daly do pohybu, protože opakující se prospané starty utkání s laxní obranou už trenér jednoduše nemohl dál přecházet.  

celý článek
Válečná zóna na trase Bilbao - Jokohama

INTERVIEW S ONDŘEJEM BALVÍNEM Český centr Bilbaa má široké spektrum obchodních zájmů. Tedy mimo své profi angažmá v basketbalu. Finance už vložil do fondů, nejrůznějších akcií i nemovitostí. Aby měl jednou klid, komfort a mohl relaxovat. Teď však zalovil v docela jiných vodách. Kde mu nejde o výdělek, protože na lásce se nevydělává. A pro Ondřeje Balvína je svět gamingu jednoznačná srdcovka už od dětství. Teď však šel o pár pater výš a k vlastnímu hraní pro zábavu si přidal i mnohem větší adrenalin. Řádově miliony korun vložil do špičkového českého e-sportového profi týmu Sampi, jenž patří multižánrovému člověku Jakubu Janktovi, rychlonohému záložníkovi fotbalové reprezentace a Sampdorie Janov,která je aktuálně desátým celkem Serie A. Přijměte tak nyní pozvání do dosud méně známé komnaty prvního pivota národního týmu.        

 

celý článek
Vysvědčení pro Čecha od NBC Sports

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS Stále bez tria Porter (mimo už 14 utkání) - Markkanen (mimo je už měsíc) - Hutchison - museli Chicago Bulls zvládnout poslední čtyři zápasy NBA, po nichž jim s bilancí 16-18 těsně patří deváté místo ve Východní konferenci NBA, přičemž před All-Star pauzou byl čtvrtý Boston pouhé tři výhry daleko.  

celý článek
Balvín vložil balík do e-týmu Jankta!

UDÁLOST SVĚTA E-SPORTU S VIDEEM První centr Bilbaa a reprezentace Ondřej Balvín čerstvě otevřel svou druhou kariéru. Zainvestoval do profesionálního esport týmu SAMPI, který patří fotbalovému reprezentantovi a hráči Samdorie Janov Jakubu Janktovi. Balvín v jeho ambiciózní organizaci získal za několik milionů korun podíl 2,5 procenta.

celý článek
◄◄ 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ►►