Nástrahy v Jokohamě: do vany stěží nohy

S PATRIKEM AUDOU Vždycky chtěl poznat celý svět, aby získal jiný pohled na život. A tenhle plán se mu už podařilo skoro splnit. S basketbalovým míčem v ruce. Po loňském neúspěšném prvním pokusu proměnil v realitu i svůj několikaletý sen – zahrát si v zemi vycházejícího slunce. Japonsko pro něj bylo vhodnější variantou než Čína se směsicí vysloužilců z NBA, navíc i za dobré peníze. Ke splnění mise mu pomohlo, že americký trenér jeho nového chlebodárce v Jokohamě loni pozorně sledoval světový šampionát, kde se tenhle potetovaný levoruký blondýn z Ivančic nedal přehlédnout. Teď už je z 31letého power forwarda Patrika Audy se 14 body nejlepší střelec týmu z největšího přístavu země, který má sice potíže s velikostí japonských van, ale jinak si nestěžuje. Jak by také mohl, když hra se přes něj odbývá zatím nejvíc v kariéře a nakonec překonal i letní anabázi s dlouhým vyvazováním ze sítí francouzského Boulazacu a několikaměsíčním čekáním na japonská víza!

celý článek
Mission impossible 2 doktora Kebrleho

S DAVIDEM CHALOUPKOU O DRUHÉM ŽIVOTĚ V NOVÉM MEXIKU To, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, poznal v létě před dvěma roky nebývale bolestivě. Svůj americký sen žil tehdy sotva první sezonu, když se mu během pár vteřin na autokrosové dráze sesypal jako domeček z karet. Málem přišel o ruku a téměř jistě měl přijít o svou největší lásku – svět pod bezednými koši. Jenže v okamžiku bezvýchodnosti poznal i on svého strážného anděla. Stejného jako dva roky před ním i tenisová super star Petra Kvitová, jíž tento magický chirurg zázračně daroval příležitost ke druhé kariéře. I mládežnický reprezentant David Chaloupka potřeboval absolutní top formu Radka Kebrleho, protože jeho levačka byla rozdrcená rámem buginy tak, že víc už to snad ani nešlo. Po nekonečném řetězci operací a roce rehabilitací však už opět skáče po basketbalových palubovkách, byť jeho driblink nestřeleckou rukou už nikdy nebude jako dřív. Bývalý křídelník pražského USK nezažil klasický hollywodský happy end. V koutku duše ale musí být šťastný jako blecha, protože ví, že i on, stejně jako dvojnásobná wimbledonská šampionka, především dostal druhou šanci.

celý článek
Odpadlíci, divočák Wilbekin i návrat WT3X3

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ Forward Justise Winslow, který od únorového příchodu z Miami ještě za tým nenastoupil, nepomůže Memphisu ani v Orlandu, neboť si při tréninkové hře poranil kyčel a je out až do konce dohrávané sezony NBA. Mimo hru je podle The Athletic i forward Sacramenta Marvin Bagley, ten pro změnu kvůli zranění chodidla.

celý článek
Osedlal Auda japonskou tsunami?

UDÁLOST Třicetiletý reprezentační power forward Patrik Auda se vyvázal ze smlouvy ve francouzském Boulazacu a podle serveru Eurobasket se stal druhým zahraničním hráčem Jokohama B-Corsairs v japonské B-League. I on tak zřejmě nasedl na sílící vlnu, nesoucí v posledních týdnech hráče i nemálo známých jmen z evropského kontinentu až do země vycházejícího slunce.

celý článek
Florida trhá rekordy, Cremona ze scény

KORONAVIROVÉ DĚNÍ Šéfové NBA i majitelé klubů musejí mít už řádně stažené žaludky. Shodou okolností den poté, co byl v sobotu pro veřejnost znovuotevřen orlandský komplex Walta Disneyho, kde se bude dohrávat sezona NBA, zaznamenal stát Florida rekord celých Spojených států v denním přírůstku nových případů koronaviru – 15.299, což je čtvrtina všech nových nakažených v zemi! Stát Florida, kde leží Orlando a kde se v červnu opět začaly zavírat bary, už je na 270 tisících nakažených a vzhledem ke značnému pohybu turistů i starší populace zůstává nadále velmi zranitelný. Celé Spojené státy aktuálně počítají už 3,4 milionů případů a téměř 138 tisíc zemřelých v souvislosti s nákazou. A co se děje uvnitř samotné NBA?

celý článek
11458 za den! Oladipo out. Nemůžu dýchat!

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A VE SVĚTĚ Televizní hlas Charles Barkley už dopředu vyhlašuje, že přežít v komplexu Walta Disneyho s 22 týmy NBA a jejich obslužným personálem bez většího propuknutí nákazy koronaviru je mission impossible. A ve stejném světle tak vidí i šanci na dohrání sezony ve floridském resortu, neboť právě Florida zaznamenala o víkendu další rekord v počtu nově nakažených lidí. V neděli to bylo více než 10 tisíc a v sobotu dokonce 11.458. Celkový počet už překonal 200 tisíc, což při populaci 21,5 milionu znamená, že nakažený je už bezmála každý stý obyvatel státu. A objevují se i nové případy mezi samotnými hráči, několik klubů už navíc muselo zastavit přípravu. Podle zámořských zdrojů jsou to Milwaukee, Sacramento, Denver, Miami, Clippers, Phoenix a Brooklyn. Do odjezdu do Orlanda už tyto kluby svá tréninková zařízení ani otvírat nebudou. Je také třeba dodat, že každý nakažený hráč musí povinně projít následnou karanténou a před přesunem do areálu v Orlandu mít dva negativní testy.

celý článek
Unikát! Třikrát skončil. Čtyřikrát začal

S JAKUBEM DOMBEKEM O DVOULETCE V NCAA Říct, že je Jakub Dombek pechfógl, by bylo ještě hrubým podceněním situace. Už to, že stále působí v podkošovém světě, je spíš nebývalá souhra nebývalých okolností. Již třikrát totiž s basketbalem skončil, aby s ním čtyřikrát začínal. Když se předloni vzdal své první možnosti reprezentovat a tím i zažít mistrovství Evropy U20, aby se včas odjel chystat na první univerzitní sezonu do USA, ztratil se zřejmě kdesi v kyberprostoru výsledek jeho testu z angličtiny. Jen co s obrovským zpožděním do Colorada, ležícího ve výšce Sněžky, „došplhal“, srazila ho k zemi až napotřetí objevená a po americku léčená mononukleóza, která mu prakticky sebrala šanci na prosazení se v první sezoně. A ač už plně zdravý - i s nemalou průpravou z atletiky, jež mu do velké míry srovnala celé tělo -, stihl 21letý 211 vysoký power forward v dalším ročníku pouhé čtyři zápasy s celkem šesti minutami ve hře. Když mu pak trenér dal jasně najevo, že s ním ani dál nepočítá, rozhodl se k přestupu na Hartford za jiným Čechem Miroslavem Štaflem. Teď už svůj basketbalový sen nechce vzdát. A stejně jako se v prvních měsících probil jednou ze světových top škol i bez pořádné znalosti angličtiny, bude chtít na nové univerzitě začít i úplně jinou sportovní kapitolu. A doufat, že mu příslušná komise NCAA svým hlasováním nesebere další sezonu.

celý článek
Místo jmen hlášky! Jelínek blízko senzace

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A EVROPĚ 9585 nových případů nákazy koronavirem jen za sobotu, 8530 v neděli. Ukrutný víkend a vlastně celý poslední týden s téměř 44 tisíci novými případy má za sebou americký stát Florida, kde by se měla už za měsíc rozběhnout dohrávka letošní sezony NBA. Liga nicméně po oficiální dohodě s hráčskou asociací potvrdila, že 30. červenec bude startovním dnem obnovení sezony, když hrát se bude v komplexu Walta Disneyho v Orlandu. Po zřejmě prvním plošném testování 302 hráčů 22 týmů, které se do Orlanda chystají, bylo zjištěno 16 pozitivních nálezů.

celý článek
Boj lvů 3x3 o Tokio v rakouském Grazu!

UDÁLOST 3X3 Český basketbal má nyní o něco reálnější šanci zabrat na olympijských hrách v Tokiu, odsunutých na rok 2021, dvě účastnická místa. Kromě mužského národního týmu, který si místo v kvalifikaci vybojoval historickým světovým šampionátem v Číně, o místenku zabojuje také reprezentační tým mužů 3x3. Sport, který bude na hrách pod pěti kruhy nováčkem, totiž přesunul kvalifikaci z Asie do výrazně příznivější lokace – do Rakouska.

celý článek
Ariza a Bertans řekli NE. Krejčí v základu

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ Trevor Ariza z Portlandu a Davis Bertans z Washingtonu se podle zámořských zdrojů rozhodli, že nenastoupí k dohrávce sezony NBA v Orlandu. Ariza tak učinil z rodinných důvodů, neboť má 12letého syna a nyní se mu naskytla díky soudnímu verdiktu možnost jej vidět celý měsíc, čemuž dal přednost před zápasy NBA. 34letý forward, který má na příští sezonu minimálně garantovanou smlouvu na 12,8 milionu dolarů, by mohl z letošní gáže přijít o milion až 1,8 milionu v závislosti na tom, jak daleko by se tým dostal. Bertans měl letos vůbec nejlepší sezonu a nyní jej čeká trh s volnými hráči, přičemž má za sebou i dvě šlamastiky s předními křížovými vazy v kolenu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (233)