Kouč Bulls podržel Čecha i Auda vs Schilb

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý tuzemec v NBA Tomáš Satoranský opět posunul české maximum v nejlepší lize, když 27 body sestřelil na jejím kurtu Atlantu. Aktuálně je už třetím nejužitečnějším Bullem a také 18. top trojkařem celé ligy s úspěšností 45,8 (24/11). Ondřej Balvín 16 body a navíc jako nejužitečnější hráč řádně potrápil svůj bývalý tým z Kanárských ostrovů a v rámci španělské ligy je číslem 7 v užitečnosti. Vít Krejčí v ACB už opět dunkoval a s průměrem půl smeče na utkání je 24. v lize, což se při průměrných 10 minutách ve hře jeví jako docela zajímavé číslo. 19. střelec francouzské ligy a top skórer Boulazacu v českém derby Patrik Auda přestřílel 18 ku 16 21. nejužitečnějšího hráče soutěže a top skórera Chalons-Reims Blakea Schilba, který se nakonec radoval z vítězství. 22. střelec italské Lega Basket Tomáš Kyzlink tuctem bodů pomohl Římu k dobytí Cantú a Filip Halada byl 11 body u dobytí Spišské Nové Vsi. To jsou hlavní zprávy z bojů českých legií na zahraničních frontách.

celý článek
Balvín číslem 7 a erupce Audy i Kyzlinka!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Základnímu rozehrávači Chicaga Tomáši Satoranskému se při pohledu na tabulku Východní konference NBA nemůže líbit předposlední místo jeho týmu, alespoň se ale už stal nejlepším asistentem Bulls a střelecký průměr vykopl nad 6 bodů. Ondřej Balvín stále nemá dost a díky double-doublu při 50minutovém maratonu v Manrese je z něj už 7. nejužitečnější hráč ACB! V té si stále větší jméno dělá i Vít Krejčí, který v dresu Zaragozy hrál 10 minut a znovu si troufl na úspěšnou zadovku při nájezdu do koše. Tomáš Kyzlink na kurtu Sassari vysázel jako top skórer Římanů 23 bodů a je střeleckým číslem 23 celé Serie A, Patrik Auda je po 20bodové explozi proti dosud neporaženému Levallois už 19. skórerem francouzské ligy a Adam Pecháček nasypal rovněž 20 bodů v barvách Hagenu.

celý článek
Krejčí setnul Barcu a Balvín už No.8!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je po prvních čtyřech zápasech sezony v uniformě Chicago Bulls druhým asistentem týmu (3,5), sedmým střelcem (5,3), druhým v poměru asistencí a ztrát (4,7) a těsně pátý v minutáži (24,8). Ondřej Balvín dál řádí a po zdolání Fuenlabrady před 8500 fanoušky je už druhým doskakovačem a osmým nejužitečnějším mužem ACB! Vít Krejčí se blýskl parádní asistencí za zády v podkošové mlýnici při slavném domácím triumfu nad Barcelonou, kdy v aréně Zaragozy bouřilo na 9 tisícovek lidí! David Jelínek se zviditelnil 13 body v Seville, Adam Pecháček stejným obnosem proti Norimberku, 23. nejužitečnější hráč francouzské ProA Blake Schilb zasíťoval 10 proti Limoges, 22. skórer francouzské ligy Patrik Auda byl 11 body u dobytí Chalonu, Tomáš Kyzlink šesti body strašil jen těsně vítězný euroligový Milán a Jan Veselý poprvé za půl roku nastoupil v lize, ale k přemožení Galatasaraye to týmu Fenerbahce nepomohlo.

celý článek
Neomylný Schilb, Balvín dál v TOP 10

LEGIE V ZAHRANIČÍ Rozehrávač Tomáš Satoranský nedlouho před začátkem sezony získal od kouče Chicaga Jima Boylena posvěcení jako člen základní pětky pro start NBA a ve 3. čtvrtině poslední přípravy výrazně pomohl doma sestřelit Atlantu, a to i jedním kouzelnickým pasem. Všichni tři Češi v ACB jsou se svými týmy v nejlepší osmičce soutěže, přičemž Ondřej Balvín z Bilbaa i po českém derby s vítěznou Zaragozou udržel 9. pozici mezi nejužitečnějšími hráči a 5. příčku mezi top doskakovači španělské ligy. A David Jelínek přispěl Andoře ke složení dosud neporaženého Burgosu. Neomylný střelec Blake Schilb stál 16 body u domácího triumfu Chalons-Reims. Patrik Auda 10 body pomohl Boulazacu k popravě dosud neporaženého Monaca. Tomáš Kyzlink byl rovněž dvojciferný v souboji nováčků italské ligy, který patřil jeho Římu, nyní už sdíleně čtvrtému celku Serie A. A Adam Pecháček se stal s 19 body nejlepším střelcem Hagenu. To jsou čerstvé zápisky z bitev českých legií.

celý článek
Roste Auda do Euroligy? Balvín už číslo 9!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda si výkony z úvodu sezony, před níž se svým novým týmem neabsolvoval prakticky žádnou přípravu, říká o euroligové angažmá. Po pěti zápasech je s průměrem 16,2 bodu už desátým střelcem francouzské ligy a v Boulazacu mu za chvíli může být těsno. Neméně hvězdná představení podává na startu nejlepší národní ligy kontinentu, španělské ACB, jeho kolega ze základu letošní „repre“ Ondřej Balvín, který jako Muž zápasu pomohl Bilbau sestřelit už i euroligovou Vitorii a k nebi šplhá nyní už jako devátý nejužitečnější hráč soutěže i její pátý doskakovač (průměr 7,5). Tomáš Satoranský ve své třetí přípravě s Bulls pálil řádně ostrými z trojkové linie, Tomáš Kyzlink tuctem bodů přispěl ke druhé výhře Říma a Adam Pecháček úřadoval 14 body u úspěchu Hagenu v Trieru. Takové byly poslední dny českých legií.

celý článek
Start Bulla No.31. A Češi plení Evropu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský už ví, jaké to je být dvojciferným střelcem v dresu ikonického klubu Chicago Bulls na jeho posvátném kurtu v United Center – navíc jako základní rozehrávač! Jan Veselý se už dnes ve „své“ bělehradské aréně možná vrátí do akce v barvách Fenerbahce Istanbul. Onřej Balvín je v dresu nováčka z Bilbaa po třech odehraných kolech 11. nejužitečnějším hráčem ACB! Devatenáctiletý Vít Krejčí už dunkuje za Zaragozu ve španělské lize a již ve druhém kole našel u svého jména 7 bodů a čas 22:40, který byl druhým nejvyšším z týmu! David Jelínek pomohl složit barcelonské „Los Galacticos“ 17 body! Patrik Auda se ve francouzské ProA uvedl 19, 15 a 18 body v prvních čtyřech utkáních, kdy 18 bodů nasázel úřadujícími mistrovi a momentálně euroligovému ASVELU Lyon na jeho hřišti! Blake Schilb zapomněl na zraněný kotník a stal se už i druhým střelcem Chalons-Reims se 16 body v duelu s Bourgem. Tomáš Kyzlink byl se 17 body sdíleným top skórerem římského nováčka italské Serie A. A Adam Pecháček sází už i 30 bodů za druhobundesligový Hagen, kde možná zahájil svůj návrat na evropské basketbalové výslunní. Takový start českých legionářů do nové sezony jsme tu nejspíš ještě neměli.

celý článek
Peterka povýšil. Na hlavního muže léčky

PO MS S MARTINEM PETERKOU Je jasné, že jeho důležitost se zvedla. Minimálně pro ten jeden zápas, v němž zazářil v reprezentaci zatím vůbec nejvíc, určitě. Právě on byl ústřední postavou léčky, již trenérský štáb nastražil na favorizované Srby v duelu o páté místo na MS. A lest dlouho vycházela naprosto dokonale. Nestrážený Martin Peterka si na pivotmanské pozici 5 stále dokola odskakoval za trojkový oblouk, odkud po clonách trestal příliš odstoupené soupeře, kteří nevěřili, že by jim autor do té doby pouhých pěti trojek v sedmi zápasech turnaje dokázal výrazněji uškodit. Přesně to se ale stalo a Peterka za svých 13 minut v prvním poločase čtyřikrát přesně udeřil. Ze stejného počtu pokusů! A když s klaksonem útoku zakončil zpod koše i po zachycení minuté střely Vojtěcha Hrubana, završil svůj poločas snů na 14 bodech a lvi mohli za vedení 50-41 věřit i v šanci na vítězství.

celý článek
Historický rok pro Scariola s Gasolem!

ECHO FINÁLOVÉHO DNE NA MS Kouč Sergio Scariolo a centr Marc Gasol získali velkolepý letošní double! Po triumfu v NBA s Torontem se v Pekingu stali i mistry světa, když jejich Španělsko ve finále bez problémů sestřelilo (95-75) překvapení světového šampionátu Argentinu (hrající bez mužů z NBA) a získalo tak po roce 2006 svůj druhý titul, přičemž za osm utkání v Číně nepoznalo ani jednou přemožitele. Do finále vlétlo šňůrou 14-2 a soupeře po celých 40 minut drtilo těsnou obranou, která jako první na turnaji zavřela i dosud famózního veterána Scolu, jenž do půle vůbec neskóroval.

celý článek
10 minut s plackou z ME? Nejšťastnější

Z PEKINGU PO MS S VOJTĚCHEM HRUBANEM Ta slova by se dala tesat do kamene. Tak nějak vystihují podstatu šestého týmu světa pro rok 2019. A z jejich autora dělají jednoho z hlavních kandidátů na nového kapitána národního mužstva po odchodu Pavla Pumprly. „Už jsem v „repre“ dlouho na to, abych si tu honil body a statistiky. A pokud za dva roky na EuroBasketu v Praze budu hrát deset minut na zápas a získáme „placku“, budu úplně nejšťastnější.“ Více komentářů k tomuhle krédu současného člena základní pětky netřeba. Čerstvý třicátník Vojtěch Hruban, osové křídlo a klíčový obránce družiny Ronena Ginzburga, který kvůli splněnému snu řady generací odložil se svou ženou i další expanzi dosud tříčlenné rodiny, už dobře ví, na čem záleží. A poznáte to i z následujícího interview uskutečněného těsně po skončení zápasu o 5. místo se Srbskem na světovém šampinátu v Číně, který se zlatým písmem zapsal do kroniky českého basketbalu.

celý článek
Kouč fešák, léčka na Srby a fejk obrana

Z PEKINGU PO MS S RONENEM GINZBURGEM Patřil do nejelegantněji oblékané reprezentace šampionátu – aspoň dle ohlasů činovníků světové federace FIBA. Kromě českého realizačního týmu už jen trenérský štáb Poláků nosil na zápasy obleky. A z hráčů byli lvi jediní takto „oháknutí“ elegáni, minimálně v destinacích, kde se během turnaje pohybovali. Oděvní dům Blažek tedy v Číně získával plusové body. Tým však na MS musel „hákovat“ především na hřišti. A to až na hranici zemdlení. Totéž se týkalo, pro změu v zákulisí, asistentského štábu, do hluboké noci rozpitvávajícího hru soupeřů a chystajícího taktiku šitou na míru. Na vrcholu pyramidy pak na sebe bral zodpovědnost izraelský voják ve výslužbě, vyškolený do lecjakých bojových operací. Ronen Ginzburg má za sebou stejně jako celý národní tým přelomovou akci své kariéry. A že byl po 14denní šichtě vyčerpaný, jak zákon káže, na to vemte jed. Přesto - s plechovkou piva v ruce – už po posledním duelu MS vypadal mnohem lépe než zhruba dva zápasy zpátky, kdy na tiskové konferenci jen velmi tiše pronesl dvě věty, jež i zesílené reproduktory stěží zaznamenaly.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (182)