Mr. Šestka, Balvín No.5 a tři do Copy!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Po čase je tu zabroušení na válečná pole zahraničních legií, kde se toho od Vánoc stalo mnoho moc. Přenesme se nejprve za oceán, kde už 19. top šestkař a letos i 132. nejlépe honorovaný muž NBA Tomáš Satoranský zařezává jako 99. nejvytíženější hráč ligy, který tak s průměrem 28,6 minuty patří mezi prvních 20 procent ligy, přičemž větší minutáž si kroutí jen 16 Evropanů, z toho pouze tři rozehrávači. Jsou to Sabonis (34,4, patří mu 26. místo), Gobert (34,3), Bojan Bogdanovič (33,3), Capela, Dončič (oba 32,8), Rubio (32,1), Jokič (32,0), Vučevič (31,6), Fournier (31,4), Schröder (31,2), Antetokounmpo (30,7), Gallinari (30,6), Markkanen, Porzingis (oba 30,3), Bertans (29,3) a Osman (29,1). V Evropě pak jako kometa dál září centr Ondřej Balvín, nyní už pátá nejužitečnější mašina a také čtvrtý nej doskakovač ACB. David Jelínek mimo jiné 23 body rozstřílel Badalonu, navíc jeho Andorra, Balvínovo Bilbao i Zaragoza Víta Krejčího se kvalifikovaly mezi 8 celků pro letošní Copu del Rey (Španělský pohár)! Patrik Auda je sdíleným 20. střelcem francouzské ProA s 13,7 bodu a Blake Schilb ve stejné soutěži vyniká jako už 11. nejužitečnější hráč i 20. asistent s průměrem 4,0. Tomáš Kyzlink se drží na 32. místě mezi střelci italské ligy s 12,7 bodu, Jan Veselý už zase hraje v turecké lize a Adam Pecháček stoupá s Hagenem vzhůru druhou německou ligou.

celý článek
28. šestkař NBA. 13. nejužitečnější v Pro A

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je po více než třetině sezony nadále 25. asistentem NBA, navíc je číslem 28 na trestné linii a číslem 66. na trojkovém oblouku. Ondřej Balvín pomohl k venkovní výhře Bilbaa a je 10. nejužitečnějším mužem ACB a také jejím druhým nejlepším doskakovačem s průměrem 7,5. Nestárnoucí Blake Schilb je už 13. nejužitečnějším borcem francouzské Pro A a také jejím 18. asistentem s průměrem 4,0. Patrik Auda aktuálně drží 17. pozici mezi střelci ve stejné soutěži s průměrem 14,5 bodu a Tomáši Kyzlinkovi patří 24. příčka mezi střelci v italské Lega Basket s průměrem 16,3. Vít Krejčí sice opět nehrál, ale jeho Zaragoza se už s Barcelonou dělí o druhé místo v ACB. A Adam Pecháček vyšplhal s Hagenem ve druhé německé lize zase o kousek výš.

celý článek
V 3x3 nakonec o Tokio budou hrát muži!

UDÁLOST Ve světě basketbalu 3x3 nastal nečekaný zvrat na poli kvalifikací na olympiádu. Původně se měla kvalifikačního turnaje v březnu v Indii zúčastnit pouze česká ženská reprezentace, nakonec se jí ale hra o Tokio týkat nebude a naopak si o olympiádu zahrají muži. Z jakého důvodu? 
 

celý článek
12. šestkař NBA. A Jelínek ničil Vitorii

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý Čech v NBA Tomáš Satoranský je aktuálně 12. šestkařem NBA z hráčů s aspoň 30 pokusy a v listopadu měl své nadále rostoucí průměry už na kótách 10,5 bodu a 5,5 asistence s trojkami 46 procent! Ondřej Balvín je už zase druhým doskakovačem ACB. Vít Krejčí se Zaragozou po Barceloně doma složil i Real Madrid! David Jelínek sestřelil svůj bývalý tým z Vitorie 18 body a byl top skórerem Andorry. A Blake Schilb je 28. nejužitečnějším hráčem francouzské ProA a také už jejím 17. asistentem. To jsou hlavní poselství českých legií z posledních bitev na zahraničních frontách.

celý článek
Sato do dějin a další české zářezy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je na Den díkůvzdání, po odehrání téměř čtvrtiny základní části, 25. trojkařem NBA. S 1562 body navíc překonal Jiřího Welsche (1519) a stal se historicky nej českým střelcem v zámořské soutěži. K tomu už třikrát v řadě pálil dvojciferně a v listopadu je na průměru 10,4 bodu. Ondřej Balvín stále hájí TOP 10 v užitečnosti a pódium mezi doskakovači ACB. Vít Krejčí je se Zaragozou po 10 kolech španělské ligy třetí. Patrik Auda po další vysázené „dvacítce“ udržel 11. místo mezi top skórery francouzské ProA. Tomáš Kyzlink je 27. nejužitečnější v italské a Blake Schilb 30. nejužitečnější ve francouzské lize. Filip Halada ohromil 25 a 18 body na Slovensku. Adam Pecháček pomohl Hagenu 16 body konečně i k vítězsví. A Jan Veselý je opět zraněný.

celý článek
Lvi o Tokio v Kanadě proti Turkům!

VELKÉ ECHO LOSU KVALIFIKACE O OH Čeští lvi už vědí, kde se příští rok od 23. do 28. června budou bít o olympiádu v Tokiu. Dnešní ženevský los rozhodl o tom, že je čeká kvalifikační turnaj v kanadské Victorii, kde ve skupině B narazí na Turecko a Uruguay, přičemž dva nejlepší postoupí do semifinále hraného do kříže se skupinou A. V té budou jako hlavní hrozba Řecko a dále domácí Kanada a Čína. Do Tokia postoupí jen celkový vítěz turnaje.
 

celý článek
Auda už číslem 11! A Balvín ničil Real!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Místy opět power forward Tomáš Satoranský doma s Milwaukee poprvé nehrál koncovku a kouč Boylen od něj žádá víc. I proto, že je 23. nej trojkařem NBA. Druhý rebounder ACB a její osmý nejužitečnější hráč Ondřej Balvín sklidil proti úřadujícímu mistrovi Realu Madrid monstrózních 16 doskoků a byl jedním ze strůjců velkého triumfu Bilbaa. Tomáš Kyzlink ve věčném městě nesleze ze hřiště, s Pesarem vystřílel 20 bodů a už je číslem 18 mezi top skórery Lega Basket a také jejím 30. nejužitečnějším hráčem. Patrik Auda je po 22 bodech s Limoges 11. střelcem francouzské ProA. Vít Krejčí už neskóruje jinak než dunky. Adam Pecháček ani dalším dvojciferným představním neodlepil Hagen ode dna druhé bundesligy. David Jelínek se vrátil do akce aspoň na 8 sekund. A Fenerbahce Istanbul dementoval zprávy o rezignaci kouče Obradoviče.

celý článek
Je to překvapení! Nejradši do Chorvatska

ECHO VOLBY POŘADATELŮ PRO OLYMPIJSKOU KVALIFIKACI Kanadské Victoria, chorvatský Split, litevský Kaunas a srbský Bělehrad. To jsou čtyři hostitelská města pro olympijské kvalifikační turnaje mužů, jež se uskuteční příští rok v závěru června. O tom, do které destinace pocestují Češi (hrající kvalifikaci podruhé v řadě), se rozhodne při losu kvalifikace 27. listopadu, kdy bude v osudí celkem 24 celků. Z Evropy mají zatím jistotu olympiády v Tokiu týmy Španělska a Francie, které se z kontinentu nejlépe umístily (zlato a bronz) na nedávném MS v Číně. Z dalších světadílů stejně uspěly Argentina, USA, Austrálie, Nigérie a Írán, osmou jistou vstupenku má pořadatel Her Japonsko. Na 12 týmů doplní startovní pole olympijského turnaje čtyři vítězové jednotlivých kvalifikačních turnajů, přičemž každý bude hrát 6 celků.

celý článek
Kouč Bulls podržel Čecha i Auda vs Schilb

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý tuzemec v NBA Tomáš Satoranský opět posunul české maximum v nejlepší lize, když 27 body sestřelil na jejím kurtu Atlantu. Aktuálně je už třetím nejužitečnějším Bullem a také 18. top trojkařem celé ligy s úspěšností 45,8 (24/11). Ondřej Balvín 16 body a navíc jako nejužitečnější hráč řádně potrápil svůj bývalý tým z Kanárských ostrovů a v rámci španělské ligy je číslem 7 v užitečnosti. Vít Krejčí v ACB už opět dunkoval a s průměrem půl smeče na utkání je 24. v lize, což se při průměrných 10 minutách ve hře jeví jako docela zajímavé číslo. 19. střelec francouzské ligy a top skórer Boulazacu v českém derby Patrik Auda přestřílel 18 ku 16 21. nejužitečnějšího hráče soutěže a top skórera Chalons-Reims Blakea Schilba, který se nakonec radoval z vítězství. 22. střelec italské Lega Basket Tomáš Kyzlink tuctem bodů pomohl Římu k dobytí Cantú a Filip Halada byl 11 body u dobytí Spišské Nové Vsi. To jsou hlavní zprávy z bojů českých legií na zahraničních frontách.

celý článek
Balvín číslem 7 a erupce Audy i Kyzlinka!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Základnímu rozehrávači Chicaga Tomáši Satoranskému se při pohledu na tabulku Východní konference NBA nemůže líbit předposlední místo jeho týmu, alespoň se ale už stal nejlepším asistentem Bulls a střelecký průměr vykopl nad 6 bodů. Ondřej Balvín stále nemá dost a díky double-doublu při 50minutovém maratonu v Manrese je z něj už 7. nejužitečnější hráč ACB! V té si stále větší jméno dělá i Vít Krejčí, který v dresu Zaragozy hrál 10 minut a znovu si troufl na úspěšnou zadovku při nájezdu do koše. Tomáš Kyzlink na kurtu Sassari vysázel jako top skórer Římanů 23 bodů a je střeleckým číslem 23 celé Serie A, Patrik Auda je po 20bodové explozi proti dosud neporaženému Levallois už 19. skórerem francouzské ligy a Adam Pecháček nasypal rovněž 20 bodů v barvách Hagenu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (190)