Satoranského unikát a Krejčího základy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský zapsal jako třetí hráč historie NBA naprosto ojedinělý double double a k tomu i první čtyři základní sestavy po návratu do Washingtonu. Své první dva základy kariéry si vysloužil i Vít Krejčí, který už se v NBA vypracoval na průměry 5 bodů a téměř 20 minut. Dva dvojciferné bodové obnosy stihl v Japonsku Patrik Auda. Na 10 bodech končil i David Jelínek v dalším duelu ACB. Martin Peterka byl top skórerem Braunschweigu, Tomáš Kyzlink pomohl ke dvěma výhrám Bambergu a Jan Veselý dál brázdí jen euroligové vody.

celý článek
Krejčí skóroval se Sixers. Pecháček 40!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí zdvojnásobil svůj počet zápasů v NBA a ve Filadelfii přidal i čtyři body. Martin Peterka se dvojciferně, navíc jako top skórer, zapsal proti přednímu týmu bundesligy Bonnu a také v semifinále Německého poháru. Tomáš Kyzlink byl 22bodovým top skórerem Bambergu při dobytí Giessenu. Patrik Auda se dvakrát dvojciferně zviditelnil za Jokohamu. Ondřej Balvín doručil double double za Gunmu. Jaromír Bohačík byl u tří výher Štrasburku v řadě, jednou i šestnácti body. Ondřej Sehnal nasázel 12 bodů při skolení silného Ulmu. Adam Pecháček zazářil 40 body při triumfu Artlandu. A Tomáš Satoranský stále nebyl povolán do hry svým novým koučem Greggem Popovichem v San Antonio Spurs.

celý článek
Klanící se samuraj, odpadlík i lovec života

INTERVIEW S PATRIKEM AUDOU V KOMPLETNÍM ZNĚNÍ Když v nejmenovaných jokohamských lázních nicnetušící návštěvník zmerčí jeho svaly hrající figuru s pažemi kompletně pokrytými věčnými obrazy, musí jej nejspíš považovat za člena některé z místních buněk obávané jakuzy. Sžíravý pohled, nebo dokonce verbální odsudek však ještě za rok a půl v zemi vycházejícího slunce nezažil. Zřejmě i proto, že právě v tomhle „onsenu”, jak se v Japonsku populárním lázním říká, mají tvrďáci s kérkami ke vstupu udělenou výjimku od sponzora jokohamských Korzárů. To ale jinak není ani trochu běžné. A on to dobře ví.

celý článek
15 Krejčího a zářivý Peterka

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí se zviditelnil 15 body v duelu G-League. Martin Peterka byl nejužitečnější z Braunschweigu a Jan Veselý dvojciferný za Fenerbahce. Patrik Auda byl jednou dvojciferný v japonské lize, kde se ale také poprvé skutečně „rozohnil”. Tomáš Satoranský je nadále nejlepší v poměru asistencí a ztrát u Pelikánů. A v druholigovém patře se 22 body zaskvěl Radek Farský a čtrnácti Adam Pecháček.

celý článek
Ptáčková: Po zásluze krásné šesté!

Skvělým šestým místem skončilo pro české lvice mistrovství světa U19 v Maďarsku. V závěrečných dvou utkáních o páté místo nejprve zaskočily výhrou 66-63 Španělsko, aby poté i podruhé na turnaji padly s Kanadou 61-72, což jim určilo konečnou šestou příčku.

celý článek
Mladé lvice na semifinále nedosáhly

České basketbalistky do devatenácti let nebyly daleko od semifinále světového šampionátu, nakonec ale ve čtvrtfinálovém dramatu podlehly domácímu Maďarsku 71:78 a o víkendu si zahrají o 5.-8. místo. Jejich dalším soupeřem bude poražený z večerního duelu mezi Španělskem a USA.

celý článek
Češky zaválely! Čtvrtfinále MS volá!

Lvice stále nemají dost! Reprezentace do devatenácti let zvládla klíčové osmifinále světového šampionátu a v maďarském Debrecínu je tak v nejlepší osmičce turnaje. Rozhodla o tom dnešní výhra českých Lvic nad Brazílií 74:64. Čtvrtfinálového soupeře pro páteční duel určí Češkám utkání mezi Itálií a Maďarskem.

celý článek
Lvice po dramatu ovládly skupinu!

MS ŽEN U19 Výborně! České basketbalistky do devatenácti let přehrály v dramatické koncovce svého třetího zápasu na světovém šampionátu Japonsko 63:58 a díky souhře dalších výsledků vyhrály svou základní skupinu. V osmifinále se tak vyhnou hvězdným výběrům Francie a Španělska a ve středu ve 14:30 vyzvou v boji o nejlepší osmičku světa Brazilky, které dosud nevyhrály.

celý článek
Dvě kanadské skórerky nad síly lvic

Velmi zamotaná situace je ve skupině D světového šampionátu devatenáctiletých v maďarském Debrecenu. České basketbalistky totiž ve svém prvním oficiálním duelu na šampionátu podlehly Kanadě 71:79 a před posledním hracím dnem jsou celky skupiny srovnány s jednou výhrou. Český tým uzavře základní skupinu v úterý proti Japonsku.

celý článek
12 vyvolených jde v Debrecenu na to!

PŘED MS U19 Na největší akci českého mládežnického basketbalového léta se chystají basketbalistky do devatenácti let. Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové rozehrají v sobotu v maďarském Debrecenu světový šampionát, jedinou oficiální mládežnickou akci FIBA letošního léta s českou účastí, kde se pokusí vybojovat mezi šestnáctkou elitních týmů co nejlepší výsledek.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (139)