FIBA o ME i kvalifikaci OH rozhodne zítra

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Ve čtvrtek by mělo být jasno. Už zítra se očekává verdikt FIBA směrem k novým termínům olympijských kvalifikačních turnajů a především k datům všech kontinentálních šampionátů dospělých. Všeobecně se předpokládá, že EuroBasket mužů 2021, který pořádají Německo, Itálie, Gruzie a Česko, bude o rok odložen. Ostatně šéf Italské federace Gianni Petrucci už to rovnou vyhlásil za cílovou metu. Zajímavé zprávy se ovšem objevují i o olympijské kvalifikaci mužů, která by se nemusela hrát až v červnu 2021, jak se předvídá, ale třeba už letos před zahájením sezony, což by ovšem znamenalo nutnost přeskládat následné zápasy evropské kvalifikace. FIBA už navíc na přelom září a října nasadila Final-8 Ligy mistrů.

celý článek
Okno NBA se zavírá. Real platí 100 procent

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A SVĚTĚ I když prezident USA Donald Trump v telekonferenci se šéfy amerických sportovních soutěži vyjádřil přání, aby se zápasy s diváky v hledištích mohly hrát už v srpnu, nebo září, rozsah pandemie koronaviru v USA skýtá spíš pesimistické předpoklady. A i NBA přes veškerou snahu o jakékoli dohrání soutěže (už prakticky jedinou šancí je zrychlené play-off v Las Vegas bez diváků) podle ESPN už spíš začíná řešit, jak ligu důstojně ukončit, neboť zdroje optimismu v současné situaci docházejí. Většina hovorů mezi kluby a hráčskou asociací už se tak soustřeďuje na to, za jakých zejména finančních podmínek by letošní sezona mohla být ukončena.

celý článek
Euroliga 78 v 1 městě? A nemocnice Pionir

AKTUÁLNÍ PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Euroliga má hned několik plánů, jak zakončit letošní sezonu krutě nabouranou pandemií koronaviru. Jeden ze šéfů soutěže Ed Scott pro španělský El Pais předestřel následující možnosti: 1) odehrát vše podle plánu v halách jednotlivých týmů, pokud na to bude dost času, 2) stlačit zbývající zápasy do méně týdnů, 3) pokud by se nemohlo v některých halách hrát, svézt týmy do jednoho města a hrát ve dvou halách, 4) pozměnit formát závěru soutěže, aby se mohla dokončit rychleji, tedy velmi pravděpodobně snítit počet utkání, což by mohlo znamenat i turnaj Final-8 namísto kompletního play-off.

celý článek
F-8 v Jeruzalému? Kolaps Cibony, NBA zítra

AKTUÁLNÍ EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ DĚNÍ Chorvatská liga mužů je další v řadě, která na evropském kontinentu předčasně ukončila svou sezonu v důsledku řádění pandemie koronaviru, a to bez korunovace mistra i bez sestupů. Záhřebská Cibona už dokonce oznámila, že ukončila veškeré hráčské a trenérské kontrakty. Vedení města zastavilo všechny platby sportovním klubům a podle lokálních zdrojů nikdo neví, co bude se zaměstnanci klubu, až současná krize pomine. Letošní klubový rozpočet činil v přepočtu 45 milionů korun.

celý článek
NBA až do září? Chystá velkou online akci

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Po rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru o dodržení původního termínu olympiády i pro rok 2021 (23. července - 8. srpna) má sportovní svět jednu jistotu v oceánu aktuální nejistoty. A to ještě musejí všichni doufat, že do té doby bude současná koronavirová pandemie zcela zkrocena. Potvrzení termínu Her má ovšem i řadu důsledků a spustilo vlnu reakcí, jež se budeme dozvídat i v dalších dnech, včetně nejspíš nevyhnutelného odložení EuroBasketu 2021. Ten se má konat v první polovině září, tedy ani ne měsíc po OH. A to by se ještě měly stihnout kvalifikační turnaje pro Tokio.

celý článek
Liga mistrů v září? A NBA v Las Vegas?

EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ PANDEMICKÉ DĚNÍ Řecký sportovní portál SDNA oznámil, že několik týmů, které se probojovaly do play-off Ligy mistrů, zvažuje turnaj Final-8, ovšem dokonce až během šestidenní akce na přelomu září a října. Byť by v takovém případě sestavy týmů vypadaly mnohdy úplně jinak než teď, soutěž by byla dohrána a nemuselo se ani hrát za zavřenými dveřmi bez fanoušků. I takovéto krajní varianty přináší současná koronavirová pandemie. Podle dalších zdrojů jde ale spíš o teoretickou možnost a řeší se i další alternativy. Vedení soutěže dnes o situaci bude celý den jednat, ale konečné rozhodnutí bude učiněno až v dalších týdnech.

celý článek
Konec VTB ligy. Barca snížila gáže o 70%!

AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Ve čtvrtek vzdala své snažení první velká evropská soutěž – konec sezony v důsledku pandemie koronaviru ohlásila VTB liga, jež letos nebude mít svého mistra. Vzhledem k tomu, že své působení v soutěži už dřív ukončil estonský Tallinn a kříž nad sezonou udělala i polská nejvyšší soutěž, z níž VTB ligu hraje Zielona Gora, vedení soutěže už mnoho jiných možností než ohlášení předčasného konce nejspíš nezbývalo. CSKA Moskva, který se i v posledních dnech snažil trénovat, prozatím povolil odjezd zahraničním hráčům, byť o osudu Euroligy ještě nebylo rozhodnuto.

celý článek
Kdo chce a nechce konec soutěží

AKTUÁLNÍ EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ DĚNÍ Další vývoj na poli basketbalovo-olympijském přinesl řadu zajímavých novinek. Tak třeba mužská Euroliga se jednoznačně vyjádřila pro dokončení sezony, pro což ovšem bude třeba prodloužení soutěže až do června a zřejmě i upravení hracího formátu, neboť momentálně není pravděpodobné naplnění původního záměru obnovit program 11. dubna. Další novinky už přilétly i z tábora Fenerbahce, který potvrdil symptomy koronaviru u šesti svých členů včetně některých hráčů. Prezident Ali Koc navíc prohlásil, že členové jeho klubu nebudou čelit ani při přerušení soutěží krácení platů. Médii už také proskočily zprávy o kouči týmu Obradovičovi, jehož dočasný odsun z Istanbulu domů zorganizovala srbská vláda, což potvrdil její ministr zahraničí. Srbští hráči Fenerbahce se však prozatím rozhodli v Turecku zůstat. Naopak řecký rozehrávač Sloukas už nabral směr Soluň, kde nejdřív musí podstoupit 14denní karanténu.

celý článek
Odložení OH spustí mužům domino!

OLYMPIJSKÁ UDÁLOST V současné celosvětové situaci je potřeba být připraven prakticky na všechno a reagovat v řádu minut. Ještě v minulém týdnu generální manažer reprezentace mužů Michal Šob potvrzoval tréninky a hotely v kanadské Victorii a připravoval se na olympijskou kvalifikaci. Dnešní rozhodnutí MOV ale vše obrátilo naruby. Rázem je potřeba začít rozvíjet jiný plán. Jen není úplně jasné jaký.

celý článek
Testy Feneru, inovace Boloni a rozpad OH

VÍKENDOVÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Pandemie koronaviru zasáhla podle posledních zpráv i tým istanbulského Fenerbahce, jehož barvy hájí i Jan Veselý. Podle vyjádření klubu někeří hráči a činovníci vykazovali symptomy nového typu koronaviru a celý tým i pracovníci klubu se tak podrobili testům v nemocnici a do zjištění výsledků budou v domácí izolaci. To je jen jedna ze spousty nových zpráv, které přinesl uplynulý víkend. Ty hlavní se však týkají letošní olympiády, jejíž původní termín se už doslova otřásá v základech.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (202)