V zápase o všechno zcela propadly

ECHO POSLEDNÍHO DUELU LVIC NA ME České basketbalistky nezvládly na evropském šampionátu ani třetí zápas a po porážce s Chorvatskem 56-84 se s turnajem loučí už po základní skupině. Nevylepší tak umístění z předchozích dvou šampionátů z let 2017 a 2019, kdy také skončily na turnaji v nejkratším možném čase.

celý článek
Po porážce s Francií rozhodne neděle

ECHO DUELU LVIC S FRANCIÍ NA ME České basketbalistky prohrály na evropském šampionátu i své druhé utkání. Ve Štrasburku podlehly favorizovanému domácímu výběru Francie 51-71 a ve dvou dnech tak zaznamenaly dvě porážky. Přesto mají postup do osmifinále ve svých rukou, v neděli ovšem musí od 18:00 (živě na ČT2) zdolat v přímém postupovém souboji Chorvatsko.

celý článek
Zhasla i ve finiši zažehnutá naděje

ECHO DUELU LVIC S RUSKEM NA ME Ukrutným zklamáním skončilo pro české hráčky jejich úvodní vystoupení na evropském šampionátu. Do konce duelu s Ruskem zbývalo pět minut, když si za 11bodového manka marně žádala faul po svém zakončení klíčová opora Kateřina Elhotová, jež si za svou troufalost vysloužila technickou chybu, což znamenalo nejen vyfaulování v zápase, ale kvůli nesportovnímu faulu z úvodu třetí čtvrtiny i diskvalifikaci a tedy nucený odchod do šaten.  

celý článek
Start ME: Češky po 8 letech na Rusko

PŘED EUROBASKETEM ŽEN Už jen necelý den dělí české basketbalistky od startu na už čtrnáctém evropském šampionátu v řadě. Ve francouzském Štrasburku vyzvou na úvod skupiny D ve čtvrtek od 12:00 (živě na ČT Sport) Rusky, v dalších dnech se utkají s domácí Francií a Chorvatskem. Vítěz skupiny postupuje přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým si zahrají osmifinále.

celý článek
Záchranář: Já a MVP ACB? Neřeším

S ONDŘEJEM BALVÍNEM Větší adrenalin si na závěr sezony lze těžko představit. Jeho tým byl čerstvě po desetidenní karanténě, tři hráči po sestřelu covidem. A mužstvo, které do té doby posbíralo pouhých sedm výher a ve výhledu mělo po dvouletém pandemickém účinkování mezi španělskou elitou dalšího padáka, muselo k záchraně splnit mission impossible. Vyhrát z nejbližších pěti utkání tři! Hned první pokus s Gran Canarií nevyšel. Pak se ale Bilbao, jako už potolikáté za poslední roky, začalo kopat z hrobu. S druhým nejužitečnějším hráčem nejlepší národní ligy kontinentu na čele...

celý článek
Předal taktiku na finále a odletěl za lvy

S RONENEM GINZBURGEM Když mladý ukrajinský celek BC Prometey před dvěma měsíci hledal někoho, kdo dá týmu nový impuls, sáhl po úspěšném reprezentačním trenérovi Ronenu Ginzburgovi. Izraelský stratég s českým pasem si nechal do smlouvy dát klauzuli, která ho uvolní na přípravu národního týmu. Kdo tehdy mohl tušit, že ji bude muset uplatnit před finále ukrajinské superligy?

celý článek
Micič v Kolíně korunoval kariérní sezonu!

ECHO FINAL FOUR EUROLIGY Efes Istanbul se vůbec poprvé stal šampionem Euroligy, když ve finále v Kolíně nad Rýnem (hráno bez diváků) zdolal Barcelonu 86-81 a vynahradil si tak ztracené finále z roku 2019 i nedohrání minulé sezony, kdy v době ukončení soutěži kraloval. Všichni hráči týmu získali svůj premiérový titul, což platí i o kouči Erginu Atamanovi, jenž slaví euroligové prvenství jako první v Turecku narozený trenér.

celý článek
Peterkova nová image: Ničitel Conan!

LEGIONÁŘSKÝ SUPER VÝKON Čeští fanoušci si mohou zoufat, že německá BBL nemá víc euroligových zástupců než mnichovský Bayern a Albu Berlín. Proč? Protože pak by v soutěži určitě ještě víc zářil reprezentační power forward Martin Peterka. Právě proti německým top klubům se mu poslední dobou nejvíce daří.

celý článek
Opora lvic: Jsme v hodně těžké situaci

ECHO LOSU ME ŽEN České basketbalistky znají soupeře pro evropský šampionát, který v červnu uspořádá Francie a Španělsko. Svou cestu turnajem začnou ve francouzském Štrasburku a utkají se ve velmi silné skupině s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem.

celý článek
Jsme Česko a každý to musí vidět!

NOMINACE LVŮ NA ÚNOROVÉ KVALIFIKAČNÍ OKNO Už tuto sobotu se v hale na pražské Královce sejde první skupina basketbalových reprezentantů před závěrečným “oknem” kvalifikace mistrovství Evropy 2022, již český tým hraje nesoutěžně, neboť má jako jeden z pořadatelů účast zajištěnou předem. Poslední dva atraktivní duely odehrají lvi stejně jako v listopadu v “bublině” litevského Vilniusu, kde se v sobotu 20. února utkají s Litvou (18:30) a poté v pondělí s Belgií (15:30).  Oba zápasy odvysílá přímým přenosem ČT Sport.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (309)