K první výhře pomohlo 33 irských ztrát

ECHO DRUHÉHO DUELU LVIC O EUROBASKET Češky musely ve druhém zápase kvalifikace o mistrovství Evropy blahořečit domácím Irkám za jejich 33 ztrát, jež ukrutným způsobem srazily naděje outsidera na hratelnější výsledek. Jelikož ale i lvice zapsaly dvacet ztrát, jejich první vítězství v kvalifikaci (54-70) nemělo zcela přesvědčivé parametry. Tahounkami vítězek byly Reisingerová (12), Voráčková (11) a ve svém druhém reprezentačním vystoupení i Holešínská (9). Tým zaostal z trojek (9-6), ale kompenzoval to vedle nižšího počtu ztrát i lepšími šestkami (13/17 – 16/24).

celý článek
Lvice si dnes s novou šéfkou zaběhají

PŘED DRUHOU BITVOU LVIC O EUROBASKET V průběhu reprezentačního srazu se z ní odjezdem Renáty Březinové stala nejstarší hráčka českého týmu a tato situace ji dostala poprvé do pozice kapitánky národního týmu. Opora brněnských Žabin Petra Záplatová povede jako hlavní lídr reprezentační výběr za první výhrou v kvalifikaci o evropský šampionát. Duel na palubovce Irska startuje dnes v 18 hodin v přímém přenosu ČT Sport.

celý článek
Závěr rozhodly Bělorusky

ECHO STARTU KVALIFIKACE ME ŽEN Z pole jen 34procentní lvice, jež v nízkorozpočtovém duelu fatálně zaostaly zpod koše (22-32), v prvním souboji kvalifikace o EuroBasket, hraném po dvou letech před vlastními fanoušky, padly na pražské Královce s favorizovanými Běloruskami 60-66, když už jim chyběly loučící se opory Elhotová, Hejdová a Bartáková.

celý článek
Premiérující Holešínská i nová kapitánka

PŘED BITVOU O EUROBASKET Premiérový duel v kvalifikaci o evropský šampionát 2023 čeká dnes večer české basketbalistky, které v domácím prostředí na pražské Královce vyzvou silné Bělorusko (18:45 na webu ČT Sport). Hned na úvod je tak čeká favorit jejich kvalifikační skupiny. „Bělorusko je určitě nejtěžší soupeř na úvod. Na posledním mistrovství Evropy bylo čtvrté,“ hodnotí první soupeřky trenér Štefan Svitek.

celý článek
Lvice za loučení do kvalifikace o ME 2023

Do boje o další evropský šampionát vstupují listopadovým kvalifikačním oknem české basketbalistky. Na posledním šampionátu v červnu ve Francii neuspěly, nepostoupily ze základní skupiny a obsadily až patnácté místo. Teď je ale vše zapomenuto a omlazený tým se chystá zabojovat o postup na už patnáctý EuroBasket v řadě.

celý článek
Od listopadu konečně bez bublin. Snad

OHLASY K LOSU KVALIFIKACE ME ŽEN Čtvrtý tým letošního EuroBasketu Bělorusko, nejtěžší soupeř ze šestého koše Nizozemsko (jen o skore v kvalifikaci mu unikla účast na letošním ME) a papírově nejslabší Irsko (nezúčastnilo se ani poslední kvalifikace), to je sestava protivnic českých basketbalistek, nalosovaných ze třetího koše, pro rok a půl trvající kvalifikaci mistrovství Evropy 2023, jež pohostí Izrael se Slovinskem.

celý článek
Mladí lvi končí v Turecku poslední

Poslední šestou příčku obsadili na Challangeru U18 v Turecku čeští basketbalisté. Svěřenci Luboše Bartoně doplatili na nevydařené závěry zápasů a získali jedinou výhru proti Lotyšsku, nic na tom nezměnil ani poslední duel na šampionátu, ve kterém podlehli Slovincům 62:70. Jejich poslední soupeř je bez porážky vítězem Challengeru.

celý článek
Mladým lvům vyhasla ofenziva

Reprezentanti do 18 let na European Challengeru v Turecku nedotáhli velmi slibně rozehraný duel s Poláky a v koncovce padli 63-65, což vyznačilo jejich třetí porážku na turnaji. Jejím stínem je zranění jednoho z nejlepších střelců týmu Matěje Dáni, který musel deset sekund před závěrečným klaksonem opustit hrací plochu jen s dopomocí, zřejmě s pohmožděným kolenem. Utkání se hrálo více než dvě a půl hodiny, neboť muselo být po první čtvrtině na dlouho přerušeno pro déšť. Český celek turnaj uzavře v neděli od 20 hodin utkáním se Slovinci.

celý článek
Poslední čtvrtina přinesla porážku

Druhou porážku zapsali čeští basketbalisté U18 na European Challengeru v Turecku. Ve třetím utkání podlehli domácímu celku 57-65 hlavně kvůli nepovedené poslední čtvrtině. V pátek mají Češi den volna, turnaj pro ně pokračuje v sobotu od 14 hodin proti Polsku.

celý článek
Lotyši rozdrceni o 36 bodů

Čeští basketbalisté do osmnácti let zvládli druhý zápas na European Challengeru v Turecku, když rozbili Lotyšsko 78:42 a mají první výhru. Turnaj pro ně pokračuje dnes od 17 hodin duelem s domácím Tureckem.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (220)