Lotyši rozdrceni o 36 bodů

05.08.2021 - red
počet přečtení: 666
vytvořeno 05.08.2021, upraveno 05.08.2021

Čeští basketbalisté do osmnácti let zvládli druhý zápas na European Challengeru v Turecku, když rozbili Lotyšsko 78:42 a mají první výhru. Turnaj pro ně pokračuje dnes od 17 hodin duelem s domácím Tureckem.

Lvi byli po prvním utkání hodně nespokojení, s o to větší vervou ale vlétli do druhého zápasu a větší intenzita se na hřišti začala brzy projevovat. Po sedmi minutách utkání bylo skóre 11:11, pak však začali Češi kralovat na palubovce a do konce čtvrtiny měli sedmibodový náskok. Definitivní zlom pak nastal ve druhé čtvrtině, kdy Lotyši zvládli jen dva koše z pole, celkem nastříleli šest bodů a Češi duel opanovali. Svěřenci Luboše Bartoně byli silnější v obraně, lépe stříleli než proti Rusku a náskok utěšeně přibýval. Odevzdaní Lotyši pak nezvládli ani třetí čtvrtinu a v závěru mohli být rádi, že český tým prostřídal a neudělal rozdíl ve skóre ještě vyšší.

Češi se dopustili jen třinácti ztrát, přeskákali soupeře 50:36 a trefili devět trojek. Nejlepšími střelci byli třináctibodoví Ondřej Husták a Matěj Šafařík, o bod méně dal Ondřej Švec. Lotyši měli nejlepšího střelce Valterse Brideise se 7 body.

Luboš Bartoň (trenér českého týmu): „Velmi dobrý vstup do zápasu, důsledný v obraně i na doskoku a v útoku jsme si více půjčovali míč. Také naše střelba nás podržela víc než v zápase s Ruskem a naše hra do low post nám dala další opce v útoku. Jsem rád, že mohli hrát všichni dobré minuty. Zítra nás čeká domácí tým plný talentu, nejen basketbalového, ale i fyzického.“