Šéfka nových lvic chce dvě "véčka"

S KATEŘINOU ELHOTOVOU Z RIGY Další kariérní výzvu postavil život před oporu ženského národního týmu Kateřinu Elhotovou. Ta vede reprezentační výběr bez řady opor do boje o postup na čtrnáctý evropský šampionát v řadě, tentokrát za divokých podmínek v „basketbalové bublině“ v Lotyšsku. Češky mají kvalifikaci výborně rozehranou a v Rize mohou v duelech s Dánskem a Itálií stvrdit postup.

celý článek
7 průkopníků. Je tu online reprezentace!

AKTUÁLNĚ Nová doba přináší dosud netušené události, jež by se ještě nedávno podobaly záznamu ze sci-fi literatury. Jednou takovou je i vznik české reprezentace v ebasketbalu. I tady bude na hřišti pět hráčů, ovšem půjde o online hranou videohru na playstationu - populární NBA 2K21. Ovšem i v tomto formátu budou samozřejmě potřeba živé bytosti, které své avatary na hřišti budou řídit pomocí ovladačů. V případě českého národního týmu to bude sedmička průkopníků ve složení Pavel Kovář, Vladimír Svojanovský, David Bálek, Jan Balko, David Řánek, Václav Podivín a kapitán David Navrátil. Už za měsíc, přesně 12. a 13. prosince, čeká tuhle e-skvadru lvů první velký mezinárodní turnaj FIBA Esports Open II, pořádaný mezinárodní basketbalovou federací.

celý článek
Těším se na každé zaklepání na dveře

S NATÁLIÍ STOUPALOVOU První reprezentační zkušenosti sbírala v pražské bublině před startem druhého kvalifikačního okna o EuroBasket 2021 opora brněnských Žabin Natálie Stoupalová. Ta se díky velkým absencím způsobených testy na covid dostane nejen do finální dvanáctky, která v pondělí odcestuje do lotyšské Rigy, ale má šanci si v duelech proti Dánsku a Itálii vybojovat premiérové minuty v dresu s nápisem Česko na hrudi.

celý článek
Veselý po dekádě No.10 dějin!

UDÁLOST Fanouškům tureckého Fenerbahce i českého basketbalu dělá radost. Kronikářům slavné Euroligy naopak přidělává práci. Jan Veselý je svými výkony donutil už podruhé v tomto ročníku přepisovat historické tabulky. V pátečním zápase proti Chimki si připsal 11 doskoků a protlačil se do elitní desítky doskakovačů v celé euroligové historii!

celý článek
Mircová z bubliny: Celé je to dost šílené!

PŘED KVALIFIKACÍ LVIC O EUROBASKET Do boje nejen se soupeřkami se za týden pustí basketbalové reprezentantky, které čeká nejzvláštnější sraz v jejich sportovních kariérách. Po měsíci bez možnosti tréninků v halách a po sérii testů na covid se pokusí v uzavřené bublině v lotyšské Rize urvat postupové místo na evropský šampionát, který v červnu příštího roku hostí Francie a Španělsko.

celý článek
Do velkého finále Ježková s Vorlovou

TŘETÍ DÍL SKILLS CHALLENGE Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích Skills Challenge RENOMIA ŽBL. Mezi nejlepší čtyři hráčky, které se zúčastnily soutěže v rámci úvodní tiskové konference ženské ligy, se probojovaly Barbora Vorlová ze Strakonic, Natálie Stoupalová z Žabin Brno, Štěpánka Ježková z Trutnova a Lucia Hadačová z KP Brno.
 

celý článek
Ronene, každý Izraelec je na tebe hrdý!

UDÁLOST Už v blížícím se pokračování kvalifikace o EuroBasket, které Češi odehrají na konci listopadu v Litvě, bude národnímu týmu z lavičky velet český občan. Ronen Ginzburg dnes obdržel české občanství a splnil se mu tak dlouhodobý sen – v zemi, s níž zažil své největší kariérní úspěchy, jež jej proslavily i v jeho izraelské domovině.

celý článek
Skills Challenge ŽBL má své 4 nejlepší

SOUTĚŽ RENOMIA ŽBL Uběhl další týden a před námi je druhý díl dovednostní soutěže RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci první soutěže Skills Challenge představili pravidla a ukázali jak předkolo play-off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Hned na úvod se zrodilo malé překvapení, když Veronika Voráčková z USK Praha podlehla strakonické Barboře Vorlové. Druhou semifinalistkou se stala Natálie Stoupalová z Žabin.

celý článek
Hvězdy RENOMIA ŽBL mají unikátní soutěže!

V neustálé snaze cz.basketball přibližovat hru pod bezednými koši co nejširší veřejnosti a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží co nejlepší servis přišla tentokrát s jednou inovací RENOMIA ŽBL. V rámci předsezonní tiskové konference došlo i k natočení dvou dovednostních soutěží, jež na vás čekají právě v těchto dnech a týdnech, kdy český sport zavřela vynucená korona pauza. Ode dneška bude po osm týdnů každý čtvrtek přicházet jeden nový díl s dovednostními soutěžemi basketbalistek z ŽBL.

celý článek
USK v ohrožení a triple Hoškové!

ECHO 5. KOLA RENOMIA ŽBL V pátém dějství ženské ligy po delším čase zažil drama s jen šesti hráčkami a dvěma cizinkami hrající pražský USK, který v Hradci Králové zvítězil o pouhých šest bodů (79-85). Ve šlágru kola potvrdily výbornou formu, se kterou vlétly do ligového ročníku, brněnské Žabiny, když si poradily v městském derby s KP (65-77). Pražská Slavia doma spláchla Ostravu 89-55 i díky triple-doublu Kamily Hoškové a Chomutov udeřil v Trutnově (69-84).

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (366)