Na ME bez Pospíšilové a Sklenářové

NOMINACE NA EUROBASKET Dvanáctku vyvolených pro evropský šampionát znají české basketbalistky necelý týden před startem turnaje. Hned sedmička hráček z finální nominace působila v aktuální sezně v domácí RENOMIA ŽBL.

celý článek
Nejlepší pocit Ondřeje Hanzlíka

ECHO PRVNÍ PŘÍPRAVY LVŮ Čeští basketbalisté v úvodním herním testu před olympijskou kvalifikací přemohli na pražské Královce bezhvězdný výběr Finska 78-65, když po první čtvrtině ztráceli 12-24 a po 30 minutách vedli skromně  53-49. Lepší byli z trojek (10-5) a dvojciferně se do střelecké listiny zapsali Balvín (16+10 doskoků), Vyoral, Martin Peterka a Palyza (po 12). Veřejně přístupnou odvetu dnes od 12:30 odvysílá web ČT a program ČT Sport.

celý článek
Nejlepší výkon v přípravě!

ECHO PÁTÉHO HERNÍHO TESTU LVIC Vítězným federálním derby se Slovenskem (77-49) dnes české basketbalistky zakončily veřejnou část přípravy na EuroBasket. Zítřejší odveta se stejným soupeřem už bude za zavřenými dveřmi.

celý článek
Dnes v 17:00 federální derby v Praze

PŘED POSLEDNÍ PŘÍPRAVOU ČEŠEK NA ME V závěru tohoto týdne vrcholí příprava lvic na evropský šampionát, který startuje příští čtvrtek zápasem s Ruskem. V generálce na očekávaný turnaj vyzvou v Praze na Královce Češky sousedky ze Slovenska, a to hned dvakrát. První duel, který je po splnění protiepidemických opatření veřejně přístupný, startuje dnes v 17 hodin.

celý článek
Bělorusky ničily doskokem

ECHO ČTVRTÉ PŘÍPRAVY LVIC Druhý běloruský test dopadl pro lvice podstatně hůř než ten první, když v další přípravě nenavázaly na 12bodovou výhru z předešlého dne, a na pražské Královce se stejným soupeřem padly 54-57. Bělorusky sice hodně ztrácely (26, Češky jen 10), ale dominovaly na doskoku (47 ku 28) a v trojkách (7 ku 4). Lvice měly jen dvě výraznější střelkyně ve zkušených křídelnicích Elhotové (22) a Hejdové (10).

celý článek
Horská dráha Češek s Běloruskem

ECHO PŘÍPRAVY LVIC V dalším testu před EuroBasketem ženská reprezentace na pražské Královce přemohla Bělorusko (71-59), střelecky vedena dvojciferným duem Reisingerová (13) - Vyoralová (12). Lvice byly lepší především z trestných bodů (15/21 – 4/6). Dnes od 12 hodin následuje odveta se stejným soupeřem, a to před kamerami ČT Sport.

celý článek
Odplatu vedla probuzená Elhotová

ECHO DRUHÉ PŘÍPRAVY LVIC Úspěšný reparát složily ve druhém přípravném utkání před EuroBasketem české basketbalistky. Dokázaly zareagovat na úvodní porážku se Švédskem a v duelu tentokrát hraném za zavřenými dveřmi soupeřkám vrátily prohru výsledkem 79-61. Střeleckou hvězdou zápasu byla Kateřina Elhotová, která si všech svých 19 bodů schovala do druhého poločasu.

celý článek
Češkám v první přípravě chyběly body

ECHO PŘÍPRAVY LVIC Reprezentace žen dnes v Praze na Královce odstartovala přípravu na blížící se EuroBasket. Po dvou týdnech kondiční a částečně herní přípravy přišel na řadu první mezinárodní zápas. Do Prahy k němu přicestovala reprezentace Švédska, na kterou nemá tým trenéra Svitka dobré vzpomínky z posledního evropského šampionátu. Tehdy Seveřanky přehrály lvice vyšším rozdílem než 11 bodů a právě na úkor Češek tím postoupily do vyřazovacích bojů.

celý článek
Lvi 3x3 dnes zahájí boj o Tokio!

UDÁLOST Vrchol dlouhé cesty pro reprezentanty v basketbalu 3x3 je tady. Více než rok Češi vědí, že si zahrají olympijskou kvalifikaci. Ta se měla původně uskutečnit už loni na jaře v Indii, koronavirová pandemie ji však odsunula o více než rok a přesunula do rakouského Štýrského Hradce. Tam bude čtveřice Roman Zachrla, Vladimír Sismilich, Daniel Zach a Ondřej Šiška od dnešního večera bojovat o zázrak. Z dvaceti účastníků turnaje postoupí do Tokia jen nejlepší tři.

celý článek
Kdo je a není v přípravě na EuroBasket

PŘED ME ŽEN Už jen něco málo přes měsíc dělí od vrcholu letošní sezony ženskou reprezentaci, když v polovině června odstartuje ve francouzském Štrasburku EuroBasket 2021. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka se v základní skupině utkají s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem a pokusí se vylepšit 15. místo zpřed dvou let.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (388)