Ostrava píše historii: hostí turnaj EWBL

UDÁLOST V OSTRAVĚ Hala Tatran v Ostravě o víkendu přivítá prestižní turnaj Evropské ligy EWBL basketbalistek. A pro domácí tým SBŠ to bude v pravdě historický víkend, protože takovou akci hostí vůbec poprvé. Na turnaji se kromě domácího celku představí i slovenský tým Young Angels Košice a ruské duo Dynamo Novosibirsk a Rostov na Donu. Mladý ostravský tým navíc nebude bez šance. V ŽBL aktuálně drží pozici pro play-off a ještě lepší výkony podává v evropských pohárech, zejména v EWBL.

celý článek
Rekord Brionny a Chance po obratu No.1

ECHO 10. KOLA RENOMIA ŽBL V desátém dějství ženské ligy ukázala svou světovou extratřídu americká pivotka ZVVZ USK Praha Brionna Jones, jež zapsala do historie RENOMIA ŽBL první padesátibodový výkon! Třiadvacetiletá rodačka z Baltimoru se o rekordní zápis postarala na palubovce Slovanky, kterou Pražanky spláchly 32-121. Jones za 32 minut měla dvojky 29/20, šestky 12/10 (z 8 získaných faulů), přidala 12 doskoků a její rating měl hodnotu 57, což je třetí nejvyšší číslo za posledních 20 let za dvěma super představeními strakonické Petry Reisingerové (70 a 65). A co se v 10. kole stalo ještě? Stovku vysázelo doma i KP Brno do koše Trutnova (104-66). Slávistky ve svém stánku důrazně oplatily chomutovskému nováčkovi senzační porážku z úvodu sezony (87-59). A strakonická U19 Chance doma otočila s Ostravou a má první výhru sezony (68-63). Už na konci října se předehrával duel mezi Hradcem Králové a Žabinami, který těsně patřil domácím Lvicím (80-76).

celý článek
Návrat Voráčkové a dominance favoritů

ECHO 9. KOLA RENOMIA ŽBL Hlavní zprávou devátého kola RENOMIA ŽBL, prvního po reprezentační pauze, je návrat největšího dívčího talentu poslední doby do české kotliny. Dvacetiletá národní křídelnice Veronika Voráčková odpískala svou rok a čtvrt trvající tréninkově-studijní stáž v NCAA, kam loni v létě odešla navzdory běžícímu kontraktu s USK Praha, a nesměla nastupovat do zápasů, což po letošním přestupu na další školu mělo kvůli univerzitním pravidlům trvat i v této sezoně. Iniciativa k jejímu comebacku podle informací klubu vzešla od USK, kterému se aktuálně nedostávalo hráček, neboť kvůli zranění skončila Američanka Harrison, Brabencová s Pospíšilovou v létě odešly do NCAA, Karolína Elhotová otěhotněla a dlouhodobě zraněná je Hanušová.

celý článek
Nováček už zase vítězí a super finiš Lvic

ECHO 8. KOLA RENOMIA ŽBL Levhartice Chomutov v osmém dějství RENOMIA ŽBL ukončily čtyřzápasovou sérii proher, a to domácí výhrou nad Trutnovem 70-60. Další tři výsledky skončily jednoznačnými výsledky ve prospěch domácích favoritů, takže pražský USK složil Slavii 116-61, Žabiny rozbily strakonickou U19 Chance 102-34 a Hradec Králové přemohl Slovanku 69-55. A KP Brno si v nedělní dohrávce dojel pro výhru 65-84 do Ostravy.

celý článek
Kolaps Žabin! Lup Slovanky s Bartoňovou

ECHO 7. KOLA RENOMIA ŽBL Slovanka i s novou posilou vydolovala v sedmém kole RENOMIA ŽBL ve Strakonicích svou druhou výhru (67-73). Hradecké Lvice si bez problémů pohlídaly vítězství 49-86 na palubovce nováčka z Chomutova. Mistrovský USK Praha uspěl na kurtu KP Brno (57-109), brněnské Žabiny padly v dramatickém duelu na Slavii (87-84) z vedení o 23 a Trutnov doma přemohl v prodloužení Ostravu (75-71) a i na svou druhou výhru tak potřeboval 45 minut hry.

celý článek
Drama pro SBŠ, nastavené derby pro KP

ECHO 6. KOLA RENOMIA ŽBL ZVVZ USK Praha překonal dva letošní ligové rekordy. V domácím duelu šestého kola jeho nová posila Brionna Jones zatížila konto Trutnova 40 body a celý tým nastřílel bodů 141. První číslo navíc značí i osmý top výkon za posledních 20 let v lize, druhé je pak šestým nejvyšším zápasovým nástřelem za stejné období. V dalších dvou utkáních vládli favorité - Hradec Králové přejel doma celek U19 Chance 86-65 a pražská Slavia Slovanku 91-66. Zbývající dvě bitvy se proměnily ve velká dramata - v Ostravě nakonec slavily domácí hráčky SBŠ, které otočily zápas s nováčkem z Chomutova v poslední minutě (75-72), a derby v Brně po boji s prodloužením ovládl hostující celek KP 73-83.

celý článek
Trutnov dál čeká a 50 tisíc pro Levharta

ECHO 5. KOLA RENOMIA ŽBL 38 bodů. Takový byl nejmenší rozdíl ve skore ve čtyřech utkáních neúplného pátého kola RENOMIA ŽBL, v němž pražský USK vyloupil Chomutov (41-89), brněnské Žabiny Trutnov (58-96), KP Brno doma zničilo Slovanku MB (88-41) a pražská Slavia strakonickou U19 Chance (116-60). Podle bilance je za vedoucím USK (5-0) druhé KP (4-1) a třetí Hradec Králové (3-1). Na první úspěch zatím čekají Trutnov (0-4) a U19 Chance (0-2).

celý článek
Málem kolaps Lvic i první pád nováčka

ECHO 4. KOLA RENOMIA ŽBL Tři jasné výsledky, nakonec bitva Hradce Králové s pražskou Slavií s vítězstvím domácích Lvic i premiérový úspěch sezony v podání Slovanky MB, která doma o sedm bodů zdolala Trutnov, jenž padl už potřetí za sebou. V jednoznačných utkáních 4. kola RENOMIA ŽBL pražský USK ovládl dění v Ostravě, KP Brno ve Strakonicích a brněnské Žabiny doma s chomutovským nováčkem, který tak poprvé podlehl až ve svém třetím zápase.

celý článek
V 29 na osobním Everestu. Ale nikdy nevíte

S ČESKOU VLADAŘKOU KATEŘINOU ELHOTOVOU Je další úspěšnou členkou elitní společnosti českých sportovních maminek, kterým mateřství neubralo vůbec nic. Ba naopak. Svým šarmem by mohla dláždit velkoměsta a svým úsměvem nahradit vycházející slunce, až mu jednou dojde dech. A s její formou na hřišti se to má neméně dobře. Představit si národní tým bez ní na letošním mistrovství Evropy? Zhola nemožné. A v Eurolize? Tam v minulé sezoně vystavěla svá nejlepší čísla kariéry. Poprvé vyšplhala nad 13 bodů, jako třetí střelkyně USK. K tomu trojky 40 procent. A palubovky v dresu třetího nejlepšího klubu kontinentu brousila v průměru nebývalých 33 minut. V devětadvaceti a tři čtvrtě je na osobním vrcholu. A sama to cítí. Jedna z už jen čtyř vicemistryň světa z roku 2010, jež byly v uplynulé sezoně stále v aktivní službě, spolu s Terezou Krakovičovou, Petrou Kulichovou a Editou Šujanovou. Jen shooting guardka Kateřina Elhotová je však tou, která se už potřetí za poslední čtyři sezony stala Basketbalistkou roku. A tohle všechno pak řekla...

celý článek
Ty jo, takoví borci se zvedají z lavičky!

ECHO 3. PŘÍPRAVY LVŮ S VÍTEM KREJČÍM Už prvním poločasem rozhodl národní tým o třetí přípravné výhře ze tří zápasů. Jordánský soupeř kladl na pražské Královce výraznější odpor podpořený trojkami jen prvních sedm minut, pak už se ale česká mašina začala rozjíždět a po dvaceti minutách i díky soustavě efektních brejkových akcí a dunků byla napřed 56-37, vedena nečekaným top skórerem Vítem Krejčím. 19letý benjamínek týmu stihl dvě smeče z rychlých protiútoků i trojku z ohromného výskoku nad obranu. Celkem už do půle za svých deset minut vysázel 10 bodů! Češi při velké rotaci sestavy nakonec zvítězili 98-67, když jejich top skórerem byl s 15 body za 21 minut Krejčí, následován Matinem Peterkou (13+6 doskoků) a 10bodovým triem Pavel Pumprla, Šimon Puršl, Jaromír Bohačík. Celek přestřílel soupeře z trojek (11-7), z brejků (14-2) i zpod koše (48-32), navíc násobně méně zrácel (5-24), ale stejně jako s Tuniskem prohrál doskoky (35-41).

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►