Univerzitní liga v Česku? Ano!

NOVINKA České akademické prostředí se chystá výrazně rozšířit záběr svých aktivit a spouští tak velkou sportovní revoluci. Nebude u toho chybět ani tuzemská podkošová scéna a už tento čtvrtek tak odstartuje prvními zápasy zbrusu nová Univerzitní basketbalová liga (UBL) mužů i žen. Tedy správněji - studentů a studentek. Stejně jako basketbal v tomto školním roce zahájí svůj premiérový ročník i univerzitní soutěže ve fotbale, futsale, florbale a volejbale. I další populární sporty se tak vydají cestou hokeje, který svou vysokoškolskou ligu rozjel už před dvěma lety a chodí na něj až tisícové návštěvy.

celý článek
Humpolec na Hradě nevyužil přesilovku

ECHO PRAŽSKÉ WORLD TOUR Králem pražského podniku World Tour 3x3 se stal celek Jeddah, reprezentující Saúdskou Arábii, kde se odehraje letošní finálový turnaj séire. Za Jeddah nastoupila čtveřice Kevin Corre (Francie), Nemanja Draskovič (Srbsko), Dejan Mlakar (Slovinsko) a Ovidijus Varanauskas (Litva).

celý článek
Šampioni z olympiády na Pražském hradě!

PŘED WORLD TOUR 3X3 Pouhý týden po evropském šampionátu v Paříži se nejlepší basketbalisté v novém olympijském sportu 3x3 chystají na klání v další exkluzivní lokaci – podruhé v historii se střetnou na náměstí před Pražským hradem v srdci hlavního města, kam se Tour tuto sobotu a neděli celkově vrací už poosmé.

celý článek
Pod dohledem Balvína o 55.000!

UDÁLOST Už 10. října to vypukne. Premiérový turnaj eBasketball Open PGeS, kdy PGeS se jako nově založená divize Pragosportu takto hodlá - ruku v ruce s Českou basketbalovou federací - zapojit do raketově rostoucího pole esportu. Vstupní projekt se bude odehrávat pod bezednými koši, kdy jeho herní platformou bude populární basketbalová hra NBA 2K. Turnaj je vypsaný pro týmy pěti hráčů, kteří se do soutěže registrují prostřednictvím speciálního webu ebasketball.cz a mají k tomu i nemalou motivaci - prize money této velké premiéry je lákavých 55.000 korun!

celý článek
Po třech dnech už mluvím plynule

S JANEM VESELÝM Po téměř třech letech se vrátil do reprezentace. A tak novinářská otázka na to, jaké to je po takové době dávat rozhovor v češtině, nebyla od věci. ”Musím se hodně soustředit, abych tam nehodil srbská slovíčka,” přiznal na úvod po dnešním dopoledním tréninku národního týmu centr Fenerbahce Istanbul Jan Veselý, který má za ženu Srbku, a v její rodné zemi dlouho hrával za bělehradský Partizan.

celý článek
Na ME bez Pospíšilové a Sklenářové

NOMINACE NA EUROBASKET Dvanáctku vyvolených pro evropský šampionát znají české basketbalistky necelý týden před startem turnaje. Hned sedmička hráček z finální nominace působila v aktuální sezně v domácí RENOMIA ŽBL.

celý článek
Nejlepší pocit Ondřeje Hanzlíka

ECHO PRVNÍ PŘÍPRAVY LVŮ Čeští basketbalisté v úvodním herním testu před olympijskou kvalifikací přemohli na pražské Královce bezhvězdný výběr Finska 78-65, když po první čtvrtině ztráceli 12-24 a po 30 minutách vedli skromně  53-49. Lepší byli z trojek (10-5) a dvojciferně se do střelecké listiny zapsali Balvín (16+10 doskoků), Vyoral, Martin Peterka a Palyza (po 12). Veřejně přístupnou odvetu dnes od 12:30 odvysílá web ČT a program ČT Sport.

celý článek
Nejlepší výkon v přípravě!

ECHO PÁTÉHO HERNÍHO TESTU LVIC Vítězným federálním derby se Slovenskem (77-49) dnes české basketbalistky zakončily veřejnou část přípravy na EuroBasket. Zítřejší odveta se stejným soupeřem už bude za zavřenými dveřmi.

celý článek
Dnes v 17:00 federální derby v Praze

PŘED POSLEDNÍ PŘÍPRAVOU ČEŠEK NA ME V závěru tohoto týdne vrcholí příprava lvic na evropský šampionát, který startuje příští čtvrtek zápasem s Ruskem. V generálce na očekávaný turnaj vyzvou v Praze na Královce Češky sousedky ze Slovenska, a to hned dvakrát. První duel, který je po splnění protiepidemických opatření veřejně přístupný, startuje dnes v 17 hodin.

celý článek
Bělorusky ničily doskokem

ECHO ČTVRTÉ PŘÍPRAVY LVIC Druhý běloruský test dopadl pro lvice podstatně hůř než ten první, když v další přípravě nenavázaly na 12bodovou výhru z předešlého dne, a na pražské Královce se stejným soupeřem padly 54-57. Bělorusky sice hodně ztrácely (26, Češky jen 10), ale dominovaly na doskoku (47 ku 28) a v trojkách (7 ku 4). Lvice měly jen dvě výraznější střelkyně ve zkušených křídelnicích Elhotové (22) a Hejdové (10).

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►