Humpolec na Hradě nevyužil přesilovku

20.09.2021 - red
počet přečtení: 850
vytvořeno 20.09.2021, upraveno 20.09.2021

ECHO PRAŽSKÉ WORLD TOUR Králem pražského podniku World Tour 3x3 se stal celek Jeddah, reprezentující Saúdskou Arábii, kde se odehraje letošní finálový turnaj séire. Za Jeddah nastoupila čtveřice Kevin Corre (Francie), Nemanja Draskovič (Srbsko), Dejan Mlakar (Slovinsko) a Ovidijus Varanauskas (Litva).

Jediný český zástupce Humpolec Bernard do play-off mezi nejlepší osmičku neprošel, když nezvládl poslední zápas sobotního programu proti litevské Uteně. Tříčlenný tým pak heroicky vybojoval postup do play-off a následně zaskočil ve čtvrtfinále lotyšskou Rigu se dvěma zlatými medailisty z Tokia. Druhý tým z české skupiny naopak překvapivě vypadl, když duel Antverp se srbským Pirotem rozhodl v prodloužení Dragan Bjelica těžkou střelou za dva body. Ani jeden z těchto týmů si ale finále nezahrál, když Pirot ztroskotal na světových jedničkách Limanu (14-21) a Utena nestačila na Jeddah (12-22). Liman ale svou pozici v žebříčku ve finále neustál a podlehl nadšeně bojujícímu Jeddahu 15-20.

Vítězem ve střelbě trojek se stal rakouský střelec Matthias Linortner z Grazu, nejlepším smečařem po parádním výkonu ukrajinský profesionální letec Vadim Poddubčenko.  

2601YWM.jpg

Humpolec v sobotu zažil veskrze smolný den, kdy čtveřice Daniel Zach, Roman Zachrla, Tobiáš Mikula a Šimon Ježek nedokázala ve své základní skupině ani jednou zvítězit a nepostoupila tak do nedělního play-off.

Češi šli do turnaje hraného v krásném prostředí Hradčanského náměstí u Pražského hradu oslabeni, v týdnu se totiž zranil pivot Vladimír Sismilich, místo kterého narychlo naskočil Tobiáš Mikula. I s takovouto změnou ale český tým věřil v postup ze základní skupiny D, ze které šly dál dva celky ze tří.

Úvodní duel na turnaji proti Antverpám byl ale ve znamení střeleckého trápení. Více než pět minut čekali Češi na druhý koš z pole a belgický účastník olympijských her kontroloval vedení. V závěru se Humpolec zlepšil střelecky, na zvrat už to ale nebylo a Humpolec padl 10-16.

Ve druhém utkání Humpolec vyzval Utenu, která přijela jen ve třech hráčích, přesto proti Antverpám dlouho vzdorovala. Oproti úvodnímu zápasu naopak Humpolec do duelu vstoupil skvěle, rychle se ujal vedení 8-1 a později i 10-3. Na to však litevský tým zareagoval osmi body v řadě a ujal se vedení. Humpolec ještě utekl do vedení 12-11, ale pak už byl na hřišti jen jeden tým, navíc Utena trefila klíčovou dvojku na 16-12. Naději pak ještě vykřesal parádním dunkem Mikula, ale nadšeně bojující Utena už koncovku nepustila a vyhrála 20-15.

„Připomnělo mi to Izrael, kde jsme byli na kvalifikaci o mistrovství Evropy, a kde byli domácí Izraelci kvůli zranění jen ve třech, a taky to nevyšlo. My jsme dobře začali druhý zápas, měli jsme to pěkně rozjeté, ale místo toho, abychom využili výškovou i silovou převahu, tak jsme se zbytečně pletli do věcí, které neumíme. Toby s námi byl na nějakých soustředěních, má dobrou přípravu na Sokole pražském a známe se, tak to nebylo těžké se sehrát. V prvním zápase se nám nepodařil začátek a konec byl super, v druhém to bylo obráceně. Škoda, že jsme to nezkombinovali. Je to tady skvělé. Jsem rád, že jsme měli možnost takovou událost tady hostit a chtěl bych poděkovat celému týmu, který se na tom podílel,” shrnul dění Šimon Ježek.