Zápas, kdy mě "Sato" nejvíc ohromil

AKTUÁLNĚ Z HAMBURKU S KOUČEM CHICAGO BULLS JIMEM BOYLENEM Když dovečeřel s českým národním týmem v hamburském hotelu, zazněla otázka, jestli při tolika návštěvách hráčů Bulls má v létě i nějakou dovolenou. Jim Boylen na to jen doširoka rozpřáhl ruce a prohlásil: „Tohle je moje dovolená“. Proti němu, jen o stůl vedle, seděl v tu chvíli jeho nový svěřenec Tomáš Satoranský, kvůli němuž se na přípavný turnaj lvů do Německa vypravil. A po pravdě – udělal dojem. Už při nástupu do týmového autobusu chtěl pomáhat realizačnímu týmu s nakládáním těžkých tašek. A u večeře se s každým nově příchozím ke stolu osobně pozdravil. Takhle se české basketbalové komunitě představil od konce loňského roku head coach ikonického klubu NBA – Chicaga Bulls. K této pozici se dopracoval v 53 letech, už jako trojnásobný vítěz NBA (1994 a 1995 s Houstonem a 2014 se San Antoniem, vždy v roli asistenta). Dříve působil jako asistent i v Golden State a Milwaukee, stejnou pozici pak zastával i u kanadské reprezentace, od roku 2015 do roku 2018 pak fungoval jako „přidružený hlavní trenér“ u Bulls v době vlády Freda Hoiberga. A uplynulý ročník NBA, kdy se během prosince stal poprvé kormidelníkem v nejlepší lize, rodák z East Grand Rapids v Michiganu dokončil s Chicagem na velmi skromné bilanci 22-60. O návrat na pozice hodné klubu tak slavného jména bude od podzimu usilovat už i s jediným Čechem v NBA. O něm, ale nejen o něm je následující rozhovor, který se uskutečnil těsně před soubojem lvů s Němci.

celý článek
Co čeká NBA v televizní budoucnosti?

DECHBEROUCÍ MEDIÁLNÍ KRAJINA NEJLEPŠÍ LIGY Asi jen málokdo to popře – NBA je nejlepší basketbalovou soutěží planety, která celosvětově generuje největší zájem. Takže by měla mít i nejsledovanější televizní přenosy a o svou diváckou obec by se neměla strachovat. Překotný vývoj technologií, pojímání sledování médií a celkově jinak strukturované bytí generace dnešních mladých však mění tyhle předpoklady i celou mediální krajinu doslova před očima.

celý článek
Šéf NBA bouchl do stolu: Už dost!

AKTUÁLNĚ Z NBA Už s tím musíme něco dělat! Takový je čerstvý vzkaz komisionáře NBA Adama Silvera, který takto veřejně ventiloval možná i obavy leckterých majitelů klubů. Z čeho? Z toho, co všechno se děje na začátku léta, kdy se dohadují a posléze podepisují noví hráči a dějí se transfery, které by si dřív nikdo ani nedokázal představit. A hodně za nimi stojí i sami hráči, kteří berou svůj osud stále víc do svých rukou a oplácejí stejnou mincí vlastníkům časté zacházení s hráči, kteří se ve spoustě případů stávají pouze obchodovatelným zbožím.

celý článek
Další pecka: Westbrook za Paula!

PŘEHLED - KDO KAM A ZA KOLIK V NBA - BAREVNĚ NOVINKY ZE 14.-19. 7. Nejlepší liga se už za prvních pár hodin, kdy se smějí dohadovat smlouvy s volnými hráči, otřásla v základech a dres už změnily desítky hvězd i hvězdiček. Mnozí borci navíc získali nové kontrakty až pohádkového charakteru. To mimo jiné umožnila i nová výše platového stropu, posunutá od příští sezony už na 109 milionů dolarů, přičemž „daň z luxusu“ se bude platit až po překročení hranice 132,6 milionu dolarů. A kdo že udělal největší titulky? Z českého pohledu v pondělí odpoledne rozhodně Tomáš Satoranský, který nejbližší tři roky stráví v Chicagu! Dále se o rozruch postaral především hvězdný střelec Kevin Durant, který ač přijde o většinu příští sezony, podepsal v Brooklynu na 164 milionů dolarů hrubého (3,67 miliardy korun při kurzu 22,4 koruny za dolar) na 4 roky a dal tak po dvou titulech sbohem Golden State, s nimiž se rozloučil ve Finále NBA utrženou achilovkou a spoustou spekulací kolem toho, nakolik byl klubem tlačen k návratu i s nedoléčeným lýtkem. U Nets Duranta navíc doplní skórující rozehrávač Kyrie Irving, který byl hlavním obviněným za zpackanou sezonu Bostonu, a u nějž už málokdo tuší, po čem vlastně v kariéře i v životě touží. Teď má mít aspoň jistotu 141 milionů dolarů na 4 roky. A k tomu Brooklyn, jehož 51 procent patří jednomu z nejbohatších Rusů Michailu Prochorovovi, ze sousedních Knicks odlákal doskakovací a defenzivní mašinu DeAndreho Jordana. Další velkou bombou je příchod small forwardů Kawhiho Leonarda a Paula George ke Clippers, kteří v trejdu museli obětovat mnohé. A nově veliké haló způsobila směna Russella Westbrooka za Chrise Paula.

celý článek
Jak vysoko je už "Sato" v hierarchii NBA

O SITUACI A DOLAROVÉM POSUNU ČESKÉ JEDNIČKY Ukrutným tempem fičí zatím v NBA období zvané „free agency“, kdy se dohadují nové smlouvy s volnými hráči, případně prodlužují ty stávající. Jen za první den dostalo „rito“ na 50 borců, druhý den to bylo 23 a třetí 16, což se už téměř blíží ke stovce. Jen za první den bylo udáno kontraktů za 2,5 miliardy dolarů (56 milard korun), což je víc než hodnota 25 (jednotlivě) ze 30 klubů ligy. Jen New York (hodnota 4 miliardy), LA Lakers (3,7), Golden State (3,5), Chicago (2,9) a Boston (2,8) by tuto částku svou hodnotou překonaly.

celý článek
Skokově vzhůru. Překoná i Voráčka!

UDÁLOST Stále jde po stopách sportovní mega ikony Michaela Jordana. Z Washingtonu, klubu, kterému Jordan šéfoval jako prezident, se teď posunul do Chicaga, tedy do klubu, kde fenomenální skórer dosáhl svých největších úspěchů jako hráč. A 21 let po jeho posledním odchodu nastoupí do šatny Bulls ve slavném United Center i 27letý rozehrávač z Prahy Tomáš Satoranský. Dodrží-li novou smlouvu až do konce, bude barvy jednoho z nejúspěšnějších klubů NBA hájit nejbližší tři roky, za něž si navíc vydělá kolem 30 milionů dolarů hrubého, což z něj s průměrem 10 milionů na rok udělá zřejmě vůbec nejlépe placeného českého sportovce současnosti (dosud hvězda NHL a kapitán hokejové reprezentace Jakub Voráček s 9,25 milionu dolarů hrubého). Navíc na konci této smlouvy bude s šesti sezonami u pasu nejdéle sloužícím českým borcem v nejlepší basketbalové lize.

celý článek
Wizards roztočili ruletu o Satoranského

HRA O ČESKÉHO LVA Washington Wizards podle zámořských zdrojů dali „kvalifikační nabídku“ triu svých dosavadních hráčů – Satoranskému, Bryantovi a Portisovi -, kteří se tím stali „omezenými volnými hráči“. Co to znamená? Především to, že klub má o další služby českého rozehrávače zájem. Otázkou však je, jak velký.

celý článek
Luka i MVP Giannis školili Američany!

OCENĚNÍ V NBA Čtyřiadvacetiletý unikát narozený v Aténách Giannis Antetokounmpo se jako třetí nejmladší hráč za posledních 40 let - po Derricku Roseovi a LeBronu Jamesovi – stal MVP sezony v NBA. Lídr Milwaukee exkluzivní ocenění získal jako teprve druhý Evropan po Dirku Nowitzkim, jako pátý basketbalista narozený mimo území Spojených států a také jako druhý Buck po legendárním Kareemu Abdulu-Jabbarovi.

celý článek
DRAFT: Japonská star z Gonzagy do D.C.

21.6. DRAFT NBA Washington Wizards si v nočním draftu NBA na čísle 9 vzali 21letého 203 vysokého japonského forwarda Ruie Hachimuru z univerzity Gonzaga, který ve své domovině původně začínal jako basebalista a narodil se japonské matce a otci z Beninu. Na draftu jej sledovalo takřka padesát zástupců japonských médií! Tým Tomáše Satoranského ohromil svými dovednostmi, střeleckými schopnostmi i kvalitní obranou s ohromným rozsahem paží a před samotným draftem v D.C. ani nebyl na workoutu.

celý článek
Extáze Raptors, krutý konec Warriors

KONEC FINÁLE NBA Nepravděpodobného, až senzačního vítěze má po divoké a pro poražený tým kruté finálové sérii nejlepší soutěž světa NBA. Stali se jím Toronto Raptors, kteří využili situace v šestém duelu v Oaklandu, kde zvítězili 110-114, a série jim patří 4-2. Dokonce posledních pět duelů Finále tak ovládl tým hostů (Raptors vyhráli v Oaklandu všechny tři zápasy série), což je jeden z milníků. Stejně jako to, že se poprvé v dějinách soutěže radoval kanadsý celek, v případě Raptors ve 24. roce své existence. Šlo navíc o první titul pro nějaký kanadský tým v jedné z velkých amerických lig za posledních 26 let!

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (103)