Presti mě ujistil, že se vrátím silnější

S VÍTEM KREJČÍM O DRAFTU NBA Chvílemi už propadal zmaru, pak byl zase překvapený. A teď je nevýslovně šťastný, i když mu před dvěma měsíci utržené křížové vazy sebraly celou letošní sezonu. I úspěšný generální manažer Oklahoma City Thunder Sam Presti, jeho nejspíš budoucí šéf, jej totiž včera do telefonu - vedle gratulace k prvnímu kroku do NBA – ujistil, že i z takového zranění se dá vyjít silnější. „Důvěru ve mě klub měl pořád a asi to tak pro něj nebyl problém,“ potěšilo 20letého reprezentanta, který je od včerejška pátým Čechem draftovaným do nejlepší ligy světa.

celý článek
Deset let jsem si to říkal před spaním

UDÁLOST Je to poměrně nezvyklý úkaz, ale o to větší úspěch. Dvoumetrový reprezentační guard Vít Krejčí byl dva měsíce poté, co si utrhl křížové vazy v kolenu, draftován na čísle 37 do NBA! Jako pátý Čech v dějinách po Jiřím Zídkovi, Jiřím Welschovi, Janu Veselém a Tomáši Satoranském. Jeho výběr provedl tradiční sběratel Čechů Washington (tento pick získal loni díky transferu Satoranského do Chicaga), ale mladíka ze Zaragozy vzápětí vyměnil do Oklahomy, která se Evropanů rovněž vůbec nebojí a v posledních dnech i při draftu samotném byla v tomto směru velmi aktivní. Díky trejdu získala z Minnesoty i velmi nadějného srbského pivota Alekseje Pokusevskiho z Olympiacosu, draftovaného na čísle 17.

celý článek
17. titul Lakers a James v 35 MVP

NBA po 356 dnech od začátku své nejdelší sezony korunovala 11. října své nové šampiony. Těmi se stali poprvé od roku 2010 a posedmnácté celkově, což je vyrovnaný rekord ligy (Bostonu), Los Angeles Lakers, vedení LeBronem Jamesem, který v šestém utkání Finále zapsal svůj 28. play-off triple double (28+14 doskoků a 10 asistencí, lepší je se 30 už jen Magic Johnson) a byl vyhlášen MVP Finále. Jeho tým v úvodu zaskočil soupeře z Miami, kterému se po čtyřzápasové absenci vrátil rozehrávač Dragič, enormně intenzivní obranou, brzy si vybudoval velký náskok a po poločase 64-36 se odrazil ke čtvrtému vítězství v sérii (106-93). James má nyní již čtyři tituly, jež získal se třemi různými kluby. A jako první si vysloužil cenu pro MVP Finále ve třech různých týmech. V pětatřiceti je zároveň druhým nejstarším MVP Finále všech dob.

celý článek
Bojkot Bucks spustil lavinu!

UDÁLOST V NBA se v noci strhlo bezprecedentní dění. Milwaukee Bucks odmítli těsně před pátým zápasem prvního kola play-off vyjít ze šaten na hřiště, neboť se rozhodli duel bojkotovat na protest proti trvajícímu policejnímu násilí v USA namířené zejména proti černochům. Poslední kapkou bylo sedm ran vystřelených policistou do zad 29letého Jacoba Blakea, který se v tu chvíli pokoušel otevřít dveře auta, v němž seděly tři jeho děti. Stalo se v Kenoshe, ležící jen 40 mil od Milwaukee.

celý článek
Jen 10 minut. Bogdanovič volá: Sloboda!

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA Nejlepší liga světa jede bomby! Zatímco na Floridě, kde se bude sezona NBA dohrávat v komplexu Walta Disneyho, je koronavirem nakažený už každý šedesátý obyvatel z populace čítající 21,5 milionu, ze 346 denně testovaných hráčů v orlandském areálu nebyl od 13. července ani jeden pozitivní. A ti, co pozitivní jsou, přebývají mimo komplex.

celý článek
Co komu z Bulls vadí na kouči Boylenovi

Pod koučem Chicago Bulls Jimem Boylenem se kymácí židle a už je zřejmě jen otázkou času, kdy ji nový viceprezident Arturas Karnišovas a nový generální manažer Marc Eversley podrazí docela. Oba si podle zámořských médií udělali v klubu hloubkový průzkum o jeho fungování napříč odděleními a na samotného trenéra získali přinejlepším rozporuplné ohlasy.

celý článek
Jak Jordan posvětil Dokument všech dob

AKTUÁLNĚ Z TELEVIZNÍHO SVĚTA S VIDEEM Máte-li už plné zuby cyklicky rotujících starých filmů na běžných televizních stanicích a jste-li fanoušky Netflixu, nemohl vás minout celosvětově očekávaný desetidílný dokument „The Last Dance“, mapující dosud poslední titulovou sezonu Chicago Bulls z roku 1998. Revoluční televizní projekt prvními dvěma částmi odstartoval v neděli. A očekávání nezklamal, protože Američané sportovní dokumenty prostě umějí. I proto, že produkční tým NBA shromáždil více než 500 hodin materiálu a vyzpovídal přes stovku respondentů. Mnozí jste si jistě položili otázku, odkud se najednou vzaly všechny ty zákulisní záběry a rozhovory, a proč spatřily světlo světa až 22 let poté. Začněme odpovědí na druhou otázku - za vším hledejte toho hlavního, o němž dokument pojednává. Michael Jordan byl klíčovou osobou, která musela sestříhání a odvysílání dokumentu schválit, a mohlo se tak stát, že by se na veřejnosti neobjevil nikdy. Veškerá roční práce by tak přišla vniveč. Naštěstí se tak nestalo. A to hodně díky současnému šéfovi NBA Adamu Silverovi.

celý článek
Krejčí v dalším patře: hlásí se do draftu!

AKTUÁLNĚ Reprezentační nováček Vít Krejčí se rozhodl k ještě větší akceleraci své stále teprve startující kariéry - přihlásil se do letošního draftu NBA, jehož datum kvůli pandemii koronaviru nadále zůstává v amerických hvězdách.

celý článek
Kondiční lvů: Učil jsem se i od Hardena

S MICHALEM MIŘEJOVSKÝM PLUS VIDEO S TS31 Jako bývalý hráč si splnil klukovský sen. A ještě u toho mohl pomáhat jedinému Čechovi v nejlepší lize světa. Kondiční specialista národního týmu basketbalistů Michal Miřejovský stál před zápasem vedle letos končící legendy Vince Cartera, mohl se procházet kolem palubovky chicagského sportovního chrámu United Center a zblízka sledovat rozcvičku super střelce Houstonu Jamese Hardena nebo obědvat s hráči Bulls po boku Tomáše Satoranského, jehož osobním trenérem se v zámoří stal loni na podzim, hned po návratu ze senzačně završené expedice na světovém šampionátu v Číně.

celý článek
Český Bull: Myslím, že NBA sezonu zruší

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Stejně jako mnoho dalších, i on nyní žije v nejistotě. Jenže daleko od zbytku rodiny, od které ho odděluje Atlantik. Reprezentant Tomáš Satoranský v Chicagu čeká na další vývoj zatím pouze přerušené sezony v NBA. Sám přitom přiznává, že by se vůbec nezlobil, kdyby už mohl být s rodinou doma v Praze.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►