Uff! Poprvé druhá v řadě. A Sato 13+8

CHICAGSKÁ UDÁLOST Až po čtvrtině sezony NBA si Bulls i díky 13 blokům proti Memphisu konečně mohou oddechnout – vyhráli dvě utkání po sobě a navíc poprvé v utkání ani jednou neprohrávali! Stále bez křídla Portera doma sice zahodili 22bodové vedení z první půle, kde měli trojky 18/8, zatímco soupeř hrající bez nováčka a zároveň střeleckého lídra Moranta minul prvních 16 trojek a jako první tým v sezoně z oblouku za první poločas nezapsal ani zásah. V závěru však domácí po stažení Grizzlies na jediný bod zabrali, povstal šéf LaVine, důležité akce měl i Satoranský a tým urval výhru 106-99, když potřetí v sezoně neinkasoval stovku a udržel se na Východě s bilancí 8-14 na stejné distanci od osmého Orlanda (10-11). Český dirigent byl pošesté v řadě bodově dvojciferný a podruhé za sebou házel aspoň 8 šestek (celková bilance 40/35 po 22 zápasech). Zapsal 13 bodů (z pole 10/3, TH 9/7, +/-0), 8 asistenci na 2 ztráty, 6 doskoků a 3 zisky za 33 minut a své průměry při stále aktivnější hře, kdy horší mušku z trojek dokáže pohotově kompenzovat hrou do koše, vysunul už na 9,7 bodu a 5,4 asistence za 27 minut.

celý článek
Sato šestkoval a lavička Bulls vládla!

ECHO VÝHRY V SACRAMENTU Pro útok osoví hráči Bulls LaVine (28, trojky 7/5, TH 11/9) a Markkanen (20, trojky 8/4) poprvé v sezoně oba dali nejméně 20 bodů a Chicago dokázalo i přesto, že celý základ skončil zejména kvůli bídnému startu v minusu, vydřít triumf (106-113) v Sacramentu, kde Kings dva dny zpátky velkolepě otočili proti silnému Denveru. Úspěch Bulls (dále bez křídla Portera a opět s rozehrávačem Dunnem v základu) přišel i proto, že kouč Boylen tentokrát na většinu čtvrté čtvrtiny povolal do zbraně své základní hráče, kteří v klíčových chvílích v koncovce nezklamali, byť v tomto dějství tým ztratil 8 míčů. Tomáš Satoranský svůj velmi solidní výkon završil na 14 bodech (aktuální průměr už 9,6), 5 asistencích na 4 ztráty, dvou doskocích a 1 zisku. Z pole to měl za 34 minut 9/3, ale z šestek nezaváhal (8/8) a jeho -6 bodů při pobytu ve hře tentokrát nebylo zásadní hodnotou. I proto, že lavička dokázala tým v první půli vrátit z díry 23-12 až k obratu na 23-25. Dílčí podcenění po silném startu se tu domácím (bez rozehrávače Foxe a power forwarda Bagleyho) nevyplatilo a nakonec se jim stalo osudným.

celý článek
MVP Houška, titul pro Thunder z Brandýsa

UDÁLOST Vítězem čtvrtého ročníku české verze Jr. NBA League se stal tým Oklahoma City Thunder. Prsteny pro vítěze si tak navlékly děti ze ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem, obhájci stříbra z loňského roku, kteří celek ze státu Oklahoma reprezentovali. Všechny čtyři týmy, složené z hráčů do 11 let, které se velkého finálového turnaje zúčastnily, si ale odnášejí hlavně nezapomenutelné zážitky.

celý článek
Zaktivizovaný „Sato“ s Pistons válel!

DUEL CHICAGA S DETROITEM Tomáš Satoranský si po utkání s Milwaukee, kdy poprvé v sezoně nehrál koncovku, vzal k srdci slova kouče Jima Boylena, nepouštěl tolik do hry lídra LaVineho (pouhých 5 bodů a 11/2 z pole) s jeho nesmyslnými nájezdy a step backy a od startu do cíle vedl Bulls svou možná nejaktivnější hrou v této sezoně k jistému domácímu vítězství 109-89, jež Chicago s bilancí 5-10 posunulo na dosah pozic pro play-off. Český dirigent završil svůj koncert mocným dunkem z protiútoku 2 na 1, dvojkou z driblinku a vzápětí i trojkou po „oldschoolovém“ vyvěšení obránce ala Reggie Miller. 90 sekund do konce za vedení 105-88 už mohl jít v klidu střídat. Svůj parádní 26minutový výkon s výbornou obranou naplnil v kulise 18.119 fanoušků 15 body (z pole 11/6, trojky 5/3, +17), 4 doskoky, 2 zisky a 7 asistencemi na 3 ztráty.

celý článek
Rekordman: Jestli se rozzlobím, budu zlý

ZÁPAS NO.9 ZA BULLS UŽ I POWER FORWARDA TOMÁŠE SATORANSKÉHO Po pondělním tréninku před zápasem s Lakers to nebyla otázka, kterou by chtěl po produkčně slabším startu do své první chicagské sezony slyšet: „Nevyčerpalo vás náročné léto se světovým šampionátem?“ V odpovědi přiznal, že dosud nehrál dobře, také ale zdůraznil, že má nyní jinou roli a v prvních zápasech se teprve seznamoval s novými spoluhráči. Tu hlavní odpověď však dal Tomáš Satoranský vzápětí na hřišti. Nejdřív velmi dobrým výkonem s Lakers, kde byl ve třetí čtvrtině u vybudování 19bodového náskoku proti jednomu z nejlepších týmů této sezony. A už po 24 hodinách doslova explodoval v Atlantě, kterou roztrhal na kusy 27bodovým českým rekordem v NBA, dozdobeným 8 asistencemi, 7 doskoky, 1 ziskem a +17 body za 30 minut při střelbě 13/10 a trojkách 5/4. Byl to jeho první dvojciferný nástřel za Bulls a také první takový výkon hráče Chicaga (27+7+7 při střelbě 75 procent) od představení Michaela Jordana ve druhém duelu Finále 1991!

celý článek
Bulls děkují za porážku kouči Boylenovi

OSMÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO S OHLASY Snad jen diváci, kteří do United Center chodí hlavně na hamburger a pokecat v zápasové kulise, a pak ještě zarytí příznivci Cobyho Whitea, kteří od startu sezony požadují vsazení sedmičky letošního draftu do základu Bulls namísto lídra šestého týmu světa, nad tímhle představením kouče Chicaga Jima Boylena nekroutili většinu druhé půle hlavou. Když si tým skvělou hrou v útoku i solidní obranou vybudoval až 19bodové vedení, stáhl trenér 16 minut do konce za stavu 85-67 v domácím duelu s Lakers své hlavní opory včetně Tomáše Satoranského, aby podle obvyklého schématu, v němž aktuální skore nehraje žádnou roli, dostali prostor tři malí záložní rozehrávači naráz, ač soupeř nechal na kurtu své dvě hlavní hvězdy Davise (dočasně) a především Jamese, a všichni věděli, že Lakers právě přes Jamese půjdou tvrdě za pokusem o obrat. K němu pak podle očekávání i došlo, když hosté, v tu dobu už se svou druhou vlnou vedenou Kuzmou, odstartovali čtvrtou část trhákem 16 k nule, během něhož si Jim Boylen odmítl vzít timeout, nebo vrátit hlavní hráče do hry dřív než podle schématu. Vše tak dopadlo, jak muselo – porážkou číslo 6 v osmém utkání (112-118) po druhém poločase ztraceném 47-70! A trenér, jehož tým se letos chtěl dostat do play-off a rozhodně nechtěl opakovat 22 výher z minulé sezony, pak překvapil řadou prohlášení…

celý článek
Defenzivní bída trvá, Pacers děkují

ŠESTÝ A SEDMÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Po jednom vítězství i porážce mají za sebou po víkendu Chicago Bulls (2-5), kteří v pátek v koncovce se štěstím složili doma Detroit (112-106), jemuž stále chyběli Griffin s Jacksonem, aby v neděli odevzdali duel v Indianě (108-95), které přitom z užší osy chyběli křídelník Oladipo a podkošové opory Sabonis s Turnerem.

celý článek
Bezkrevní Bulls se dál topí

PÁTÝ DUEL TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Přesunout se během pár týdnů z vítězné kultury českého týmu, který šel do každého zápasu včetně čtvrtfinále MS s tím, že jej lze vyhrát, a pokaždé bojoval do roztrhání těla, když on byl tím hlavním hecířem téhle vítězné touhy, do současného tábora Chicago Bulls (1-4), kde málokterému hráči záleží na tom, jestli se vyhraje, nebo ne, musí být pro Tomáše Satoranského, shodou okolností slavícího 28. narozeniny, krajně frustrující. A jeho pohledy po některých zpackaných akcích spoluhráčů hovoří za mnohé. A vlastně už není ani divné, že tým v noci na čtvrtek ztratil už třetí vyhratelný zápas, tentokrát v Clevelandu, kde domácí rozhodnou čtvrtou čtvrtinu získali 37-29 a celý zápas 117-111. V úvodu posledního dějství proměnili prvních 9 střel a ve druhé půli, vyhrané 67-58, stříleli s úspěšností 65 procent, což jen znovu dokumentovalo bídu osobní i týmové obrany Chicaga.

celý článek
Bulls v MSG ztratili neztratitelné!

ČTVRTÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA BULLS Kouč Chicaga Jim Boylen se zdál být poměrně ostrým chlápkem, který si nebere servítky. O to víc překvapuje nebývalá míra tolerance k lenosti, nedisciplíně a neúsilí týmu v herních činnostech nevyžadujících talentové předpoklady. Když se přidá jeho sázka na stále stejné rotace bez ohledu na vývoj zápasu, včetně těch se třemi rozehrávači, kteří jsou rozehrávači jen na papíře, může z toho vypadnout i bolestivá porážka (105-98) v neprohratelném zápase s tragickými a dosud nevítěznými Knicks v Madison Square Garden. A to jen a pouze kvůli téměř nulové aktivitě týmu na obranném doskoku. Ve dvou až třech silově disponovaných mužích útočně doskakující Knicks tak nejenže celkem 26 body z 25 útočných doskoků vymazali původně až 18bodové manko, ale ještě vyhráli posledních 3:33 15-0, čímž obrátili celý zápas, ve čtvrté čtvrtině vedeni ex-Bullem Portisem, který v koncové sekvenci na vše stačil skoro sám. A Bulls mají za sebou na doskoku nejhorší zápas (63-38, včetně týmových dokonce 74-44) od 1. března 2010.

celý článek
První intro Bulls a důkaz profesionalismu

TŘETÍ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Bylo mu teprve šest let, když v tomhle sportovním chrámu Chicago Bulls dobyli svůj dosud poslední titul, vedeni nezastavitelným Michaelem Jordanem. V sobotu 26. října 2019 už sledoval legendární a technologicky po letech jen drobně vylepšené intro, s nesmrtelným hudebním doprovodem a býky uhánějícími ulicemi Chicaga do arény United Center, jako člen základní pětky ikony z „Windy City“. A pak už si od speakra jen vyslechl hromové: „At guard, 6´7, from the Czech Republic – Tomas Satoransky“. Tak začal pro čtvrtého Čecha v NBA jeho první ostrý domácí duel v rudém dresu Bulls. A on ho pro sebe i tým otevřel před 21.498 fanoušky už po minutě hry úspěšnou trojkou z levého rohu... Ne, tenhle zápas s obhájci titulu z Toronta pro jeho nový tým neskončil dobře (84-108), přesto aspoň oněch pár minut na startu bylo pro Tomáše Satoranského dalším pokračováním seriálu plnění dětských snů.