Prvních 1000 asistencí a 20. šestkař NBA!

TOMÁŠ SATORANSKÝ V NBA Na rovný 1000 asistencí se v polovině své čtvrté sezony v NBA dostal Tomáš Satoranský, který na to spotřeboval 252 zápasů základní části. Také je už na 1819 bodech a 747 doskocích. Po 42 zápasech letošní sezony je také už 20. nejlepším šestkařem celé NBA ze 113 hráčů s náběhem na 125 tref, a to s úspěšností 87,2 procenta. Navíc je s průměrem 5,3 také 27. asistentem ligy a s úspěšností 35,9 procenta i 87. nejlepším trojkařem ze 149 hráčů, kteří mají nakročeno na 82 tref v základní části. Na kontě má v této sezoně 10 dunků a také už 23krát skóroval dvojciferně, přičemž nejméně 10 bodů dal už 12krát za posledních 14 utkání.

celý článek
Kariérních 14 asistencí překryl fantom LD

ECHO DUELU S MAVERICKS Dallas má jeden z nejlepších útoků NBA, navíc i jeden z nejméně ztrácejících. Pro Bulls tak nebyla ve hře možnost jej v Texasu přestřílet, ale pouze ubránit. To však hosté nedokázali, spali na obranném doskoku, celý zápas se drželi v mírném manku, a proto bylo nejlepší zaměřit se na hvězdy obou týmů – domácího umělce Luku Dončiče, který si přes častá zdvojování našel poměrně snadno cestu k 11. triple doublu sezony s 38 body (trojky 10/5), 11 doskoky a 10 asistencemi, a hostujícího artistu z Prahy, který si 14 asistencemi (na jedinou ztrátu) udělal kariérní osobák. Díky 11 bodům (z pole 12/3, -6) navíc zaznamenal double double a mrzet ho tak musela především čtvrtá porážka v řadě (118-110) a zhoršení bilance na 13-24 (osmý Brooklyn 16-19). Tomáš Satoranský za 35 minut zapsal i 5 doskoků a 1 zisk, přidával i spoustu černé práce v obraně a nejen po záplavě báječných pasů na alley-oop dunky kolegů si vysloužil pochvaly televizních komentátorů - „když je na hřišti, děje se toho pro Bulls mnoho dobrého“. Toho dobrého by ale tentokrát na kurtu Dallasu, jemuž přitom chyběl Porzingis, muselo být ještě o dávku či dvě víc.

celý článek
Satoranský hračkou v rukou sudích

ECHO DUELU S LÍDREM NBA Kouč Željko Obradovič, který byl před časem spojován s možným nástupem na lavičku Detroit Pistons, se to pár dní nazpátek nebál říct naplno. „Trenéři v NBA jsou mafie,“ prohlásil doslova v jednom rozhovoru v odkazu na to, proč ani hvězdní eurokouči dosud v zámořské lize nedostali prakticky šanci – s výjimkou Srba Kokoškova, který si tuhle možnost vyseděl za dvě dekády na asistentských pozicích (od roku 2010 navíc už jako majitel amerického občanství), a po minulé sezoně ve Phoenixu, kde ukořistil druhou nejhorší bilanci ligy (19-63), rychle skončil. S většinou evropských hráčů přes nesporné vylepšení jejich pozice je to v oblasti respektu podobné, a řeč je nyní o respektu rozhodčích. Naplno to i ve své čtvrté sezoně v lize poznává Tomáš Satoranský, toho času základní rozehrávač Chicaga Bulls, nejlépe honorovaný český sportovec a jedna z největších hvězd zářijového světového šampionátu.

celý článek
Nemocný snajpr, zářící Sato, adié Vince

ECHO DUELU BULLS Nezvykle už první čtvrtinou (35-19) rozhodlo Chicago (stále bez Portera) o jednoznačné domácí výhře nad nejhorším týmem NBA Atlantou (116-81), přičemž s bilancí 13-20 se už ve Východní konferenci dotáhlo natěsno za osmé Orlando (14-18). 21.496 fanoušků ve vyprodaném United Center při prvním střídání udělilo ovace vestoje legendě Vinci Carterovi, který se v chicagském chrámu ve své 22. a poslední sezoně kariéry objevil naposledy. Ještě většího aplausu se ovšem za brejkový dunk po pasu LaVinea dostalo Tomáši Satoranskému, který pevnou rukou řídil většinu první čtvrtiny a ve svém 30minutovém představení shromáždil 11 bodů (z pole 8/5), 8 doskoků, 6 asistencí (na 2 ztráty) i 3 zisky a s +24 body byl sdíleně nejlepší z týmu. Už v půli měl na kontě 9 bodů a 6 asistencí a při doskakovací akceleraci v posledních utkáních zlehka našlapuje do dončičovského triple-double módu. Už popáté v řadě střílel dvojciferně, jeho průměr vyšplhal již na 10,1 bodu, druhý top sportovec Česka je navíc 32. šestkařem (85,7) a 39. trojkařem celé ligy!

celý článek
Jak utéct hrobníkovi z lopaty podle Bulls

ECHO SUPER KLIKAŘSKÉHO TRIUMFU Bulls mají za sebou v duelu s nejhůř bránícím týmem NBA další neuvěřitelnou koncovku, v níž tentokrát stáli na šťastném konci. Bylo to ale nejpekelnější štěstí, jaké by vás před Vánocemi mohlo potkat. Tým ve Washingtonu při prvním návratu Tomáše Satoranského do hlavního města v dresu Chicaga ztrácel po vesměs velmi bídné hře 8 minut do konce 93-75. To už se však vracel do hry základ, který v zápase dostal větší než obvyklý prostor (včetně českého dirigenta) a Bulls měli před sebou poslední zoufalý pokus o návrat. Ten jim po šňůře 5-23 vyšel dokonale, a to až k prodloužení za stavu 98-98. Hosté však k němu dospěli jen díky neskutečně pevným nervům svého lídra LaVinea.

celý článek
Chicago Bulls: jak ztratit neztratitelné

Pojízdné zábavní sdružení Chicago Bulls (10-19) naplnilo svou roli i v Oklahoma City a dál pokračuje v adventním rozdávání dárků. Ten pro Thunder byl zatím vůbec největší – i přes obří porci 26 ztrát domácích! Hosté zahodili vedení 31-57 z poloviny druhé čtvrtiny a po pouhých 38 bodech v druhém poločase padli 109-106, když za domácí dal rozhodný koš centr Adams šestkou o desku, což vyznačilo největší comeback v dějinách Thunder. I přes další utrpěnou ostudu se chicagský rozehrávač White a pivot Carter ještě s úsměvy nechali po utkání vyfotit s kamarádem Chrisem Paulem, který je jen těsně předtím popravil 28 body ve druhé půli a devatenácti včetně pěti trojek ve 4. čtvrtině, kdy sám přestřílel Bulls 19-16! Chicago nicméně i dál trvá na svém play-off cíli, a to pod vedením kouče Boylena, který má trvající důvěru vedení. I tentokrát se ovšem na porážce nemálo podílel, když předržel ve druhé půli na hřišti náhradníky, kteří zápas fatálně začali ztrácet, a odmítl včas reagovat na nebezpečně se bortící náskok.

celý článek
Chicago zabralo a LaVine psal historii

Bulls naplno využili slabiny jednoho z defenzivně nejslabších týmů NBA, který navíc večer předtím musel do prodloužení v Miami, a po domácím sestřelu Atlanty 136-102 získali před 15.084 fanoušky nejvyšší výhru za dva a půl roku. Nejvíc se o ni zasloužil dechberoucím střeleckým představením Zach LaVine, který vysázel 35 bodů za 25 minut s dokonalými trojkami 7/7. Jen za třetí čtvrtinu, kdy domácí utrhli zápas definitivně, sklidil 17 bodů se 4 trojkami a v posledním dějství už mohl odpočívat stejně jako Tomáš Satoranský, který shromáždil 7 bodů (z pole 5/3, +16), 2 doskoky, 1 zisk a 3 asistence na 3 ztráty za 24 minut. Kolega LaVine se přiřadil do množiny pouhých 13 borců, kteří kdy zvládli 35 bodů vysázet za pouhých 25 minut a je také 20. hráčem dějin, jenž v zápase odpoutal nejméně 7 trojek a neminul ani jednu.

celý článek
Derby pro Jelínka a pokroky Bulla Toma

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý Čech v NBA Tomáš Satoranský poprvé jako Bull zapsal dvojciferný počet asistencí. Podle průměru finálních přihrávek je 25. v lize, v šestkách jednadvacátý a pomalu se blíží i k průměru 10 bodů a 6 asistencí na utkání. České derby v ACB patřilo autorovi 18 bodů Davidu Jelínkovi. Poražený Ondřej Balvín je ovšem dál dvojkou ligy na doskoku a devítkou v užitečnosti. Dvanáctý skórer francouzské ProA Patrik Auda vysázel 13 bodů, 24. nejužitečnější hráč stejné soutěže Blake Schilb vystřílel tucet, člen střelecké TOP 20 italské ligy Tomáš Kyzlink pomohl k výhře 15 body, Adam Pecháček byl 11 body konečně i u vítězství Hagenu a Filip Halada pomohl Komárnu k výhře 14 body. Naopak k ligovým utkáním vůbec nenastoupili Jan Veselý a Vít Krejčí.

celý článek
Double Čecha, 14 tisíc a selhání základu

Kouč Chicaga Jim Boylen nevídaným způsobem porušil většinu svých letošních algorytmů a ve druhém zápase ve dvou dnech vypustil do hry dosud nepoznanou „destruktorskou“ pětici, jež k překvapení mnohých vyrazila před nejmenší návštěvou v United Center za posledních 15 let (14.775) za zničením šampionů z Toronta. Ta pětka s Tomášem Satoranským jako jediným členem základu však nedostala šanci dobýt velké vítězství. Nebo alespoň ne celá. Nějakých osm minut do konce se za stavu 85-77 začali vracet do hry nejštědřeji honorovaní hráči týmu, kteří pak ale 5 a půl minut neskórovali, a chyběla jim energie, jež zdobila pětici, která by se v NHL mohla nazvat „checking line“. Pětici, jež po čase rozbouřila stále prořídlejší ochozy domácího stánku. A Bulls doma padli s Torontem 92-93, když poslední útok si v závěrečných sekundách vzal nájezdem do dvou obránců na triko chicagský lídr Zach LaVine, ač v druhé půli neskóroval, a ač měl na trojce dva úplně otevřené spoluhráče včetně Satoranského a pod koš mohl nabít na dunk osamělému náhradnímu power forwardu Gaffordovi. Osobní ego ale zase jednou převážilo, anebo to byly možná jen klapky na očích, tak či tak Bulls padli potřetí za sebou, a to souhrnným rozdílem 8 bodů. Jejich frustrace už by se tak při bilanci 8-17 dala krájet.

celý článek
Sato v závěru na lavičce. A porážka

Chicagská bída se nemění, pro Tomáše Satoranského je ale po posledním zápase v Miami ještě o stupeň horší. V klíčové koncové fázi čtvrté čtvrtiny i prodloužení byl vyjma pár sekund v kritických posledních útocích zcela vynechán z rotace a jeho místo zaujal nováček White. A měl-li by to být nový trend, nevěstil by nic dobrého, protože pokud by hrůzná exekuce a útok plný dětinských ztrát, kterým se Bulls prezentovali ve druhé půli a prodloužení, měla být preferovanou hrou, fanoušci Chicaga nezažijí v této sezoně mnoho radosti. Ne právě pozitivním signálem bylo v posledních zápasech už to, že při absenci křídla Portera do základu dosazený rozehrávač Dunn často i se Satoranským ve hře začíná útoky a jejich organizaci. Z druhé strany viděno, většinou pasivnější hra naturelem jinak ultra aktivního českého dirigenta ve druhých poločasech, kdy spoustu držení míče nechává na top skóreru LaVineovi, jenž se nicméně při tvorbě hry dopouští hrůzných ztrát, už může být - vedle tentokrát nízké produkce - pro kouče Boylena nedostatečná. V Miami česká jednička skončila na 6 bodech (z pole 8/2, TH 2/2, 3 doskoky, 2 asistence bez ztráty, -2 za 23 minut) a po dvou posledních super těsných porážkách - doma opět ostudně s nejhorším týmem NBA Golden State Warriors (98-100) a v neděli s porazitelnými Heat (110-105) -, bude další rotační šachy trenéra Bulls zajímavé sledovat.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►