Bojkot Bucks spustil lavinu!

UDÁLOST V NBA se v noci strhlo bezprecedentní dění. Milwaukee Bucks odmítli těsně před pátým zápasem prvního kola play-off vyjít ze šaten na hřiště, neboť se rozhodli duel bojkotovat na protest proti trvajícímu policejnímu násilí v USA namířené zejména proti černochům. Poslední kapkou bylo sedm ran vystřelených policistou do zad 29letého Jacoba Blakea, který se v tu chvíli pokoušel otevřít dveře auta, v němž seděly tři jeho děti. Stalo se v Kenoshe, ležící jen 40 mil od Milwaukee.

celý článek
Jen 10 minut. Bogdanovič volá: Sloboda!

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA Nejlepší liga světa jede bomby! Zatímco na Floridě, kde se bude sezona NBA dohrávat v komplexu Walta Disneyho, je koronavirem nakažený už každý šedesátý obyvatel z populace čítající 21,5 milionu, ze 346 denně testovaných hráčů v orlandském areálu nebyl od 13. července ani jeden pozitivní. A ti, co pozitivní jsou, přebývají mimo komplex.

celý článek
Co komu z Bulls vadí na kouči Boylenovi

Pod koučem Chicago Bulls Jimem Boylenem se kymácí židle a už je zřejmě jen otázkou času, kdy ji nový viceprezident Arturas Karnišovas a nový generální manažer Marc Eversley podrazí docela. Oba si podle zámořských médií udělali v klubu hloubkový průzkum o jeho fungování napříč odděleními a na samotného trenéra získali přinejlepším rozporuplné ohlasy.

celý článek
Jak Jordan posvětil Dokument všech dob

AKTUÁLNĚ Z TELEVIZNÍHO SVĚTA S VIDEEM Máte-li už plné zuby cyklicky rotujících starých filmů na běžných televizních stanicích a jste-li fanoušky Netflixu, nemohl vás minout celosvětově očekávaný desetidílný dokument „The Last Dance“, mapující dosud poslední titulovou sezonu Chicago Bulls z roku 1998. Revoluční televizní projekt prvními dvěma částmi odstartoval v neděli. A očekávání nezklamal, protože Američané sportovní dokumenty prostě umějí. I proto, že produkční tým NBA shromáždil více než 500 hodin materiálu a vyzpovídal přes stovku respondentů. Mnozí jste si jistě položili otázku, odkud se najednou vzaly všechny ty zákulisní záběry a rozhovory, a proč spatřily světlo světa až 22 let poté. Začněme odpovědí na druhou otázku - za vším hledejte toho hlavního, o němž dokument pojednává. Michael Jordan byl klíčovou osobou, která musela sestříhání a odvysílání dokumentu schválit, a mohlo se tak stát, že by se na veřejnosti neobjevil nikdy. Veškerá roční práce by tak přišla vniveč. Naštěstí se tak nestalo. A to hodně díky současnému šéfovi NBA Adamu Silverovi.

celý článek
Krejčí v dalším patře: hlásí se do draftu!

AKTUÁLNĚ Reprezentační nováček Vít Krejčí se rozhodl k ještě větší akceleraci své stále teprve startující kariéry - přihlásil se do letošního draftu NBA, jehož datum kvůli pandemii koronaviru nadále zůstává v amerických hvězdách.

celý článek
Kondiční lvů: Učil jsem se i od Hardena

S MICHALEM MIŘEJOVSKÝM PLUS VIDEO S TS31 Jako bývalý hráč si splnil klukovský sen. A ještě u toho mohl pomáhat jedinému Čechovi v nejlepší lize světa. Kondiční specialista národního týmu basketbalistů Michal Miřejovský stál před zápasem vedle letos končící legendy Vince Cartera, mohl se procházet kolem palubovky chicagského sportovního chrámu United Center a zblízka sledovat rozcvičku super střelce Houstonu Jamese Hardena nebo obědvat s hráči Bulls po boku Tomáše Satoranského, jehož osobním trenérem se v zámoří stal loni na podzim, hned po návratu ze senzačně završené expedice na světovém šampionátu v Číně.

celý článek
Český Bull: Myslím, že NBA sezonu zruší

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Stejně jako mnoho dalších, i on nyní žije v nejistotě. Jenže daleko od zbytku rodiny, od které ho odděluje Atlantik. Reprezentant Tomáš Satoranský v Chicagu čeká na další vývoj zatím pouze přerušené sezony v NBA. Sám přitom přiznává, že by se vůbec nezlobil, kdyby už mohl být s rodinou doma v Praze.

celý článek
Střelec číslo 1537 historie nejlepší ligy

LEGIONÁŘ V NBA Kdyby letos v březnu skončily dějiny NBA, v pořadí čtvrtý Čech v soutěži Tomáš Satoranský by věděl - že se stal 15. top šestkařem této sezony s úspěšností 87,6 procenta! Hlavně by ale věděl, že ze 4489 hráčů, co si kdy za 74 let trvání ligy zavázali tkaničky bot na startu aspoň jednoho zápasu, se zapsal do kroniky jako číslo 1603 s 275 utkáními v základní části a také jako 1537. střelec dějin s 2031 body. Druhou tisícovku bodů završil na sklonku své čtvrté sezony – přesně 3. března ve vítězném domácím duelu proti Dallasu. A moct si říct právě tohle při současném počtu obyvatel na naší přelidněné planetě, to už stojí za aspoň jeden malý přípitek. Pojďme se nyní po čase podívat, jak se českému premiantovi vedlo v týmově většinou ne velmi vydařených posledních 15 utkáních Chicaga, jak si vede celkově, a jak si vede jeho tým slavné značky, ale neslavné současnosti.

celý článek
Bez LaVinea výjimečný triumf i po kolapsu

ECHO 21. VÍTĚZSTVÍ BULLS Ten vysoký oblouk z půlky letěl zatraceně dlouho a hlediště v United Center sledovalo trajektorii míče se zatajeným dechem. Pokud by Luka Dončič, který tyto pokusy běžně trénuje, proměnil, museli by Bulls zřejmě vracet vstupné. 23 sekund do konce domácího duelu s Dallasem vedli při svém výhozu na útočné polovině 107-99, aby ho ranou Dončiče ještě mohli ztratit. Nejdřív se jediní dva hráči na útočné půlce White s Youngem nedokázali uvolnit pro výhoz, Tomáš Satoranský musel míč poslat až pod svůj koš, ale míč zachytil soupeř Kleber, který okamžitě zadunkoval. Vzápětí nezkušený Mokoka, hrající 11. zápas v NBA, vyhodil zpod koše do rukou hostů znovu a Finney-Smith trojkou snížil 15 sekund do konce na tři body. Chicagský Young poté proměnil aspoň jednu šestku a po další trojce Smithe na 108-107 posunul domácí Carter skore svou druhou šestkou (kdy už se nabízelo spíš nahození na obruč) na konečných 109-107. To zbývalo už jen 2,6 sekundy a čas Dončičova dalekonosného pokusu. Bulls nakonec se štěstím uhájili svou teprve druhou výhru sezony nad týmem s kladnou bilancí a na play-off jim teď chybí 5 vítězství s tím, že Brooklyn má k dobru dva zápasy navíc.
 

celý článek
Vzdušný duel s Adamsem a bolest ve finiši

DRAMA MEZI BULLS A THUNDER Ani 41 bodů LaVineho a kariérních 35 bodů dalšího guarda Whitea, který jako první náhradník klubových dějin (jediný další Bull s těmito čísly byl Jordan) – a také jako první z lavičky nastupující nováček NBA od roku 1970 (kdy se statistiky vedou) - zvládl nejméně 30 bodů ve třech zápasech v řadě, nedovedlo Bulls ke druhé výhře za sebou. S Oklahomou se vykopali ze 24bodového deficitu ze závěru první půle, ale v koncovce jim chybělo několik důležitých výpomocí v obraně a ani další bláznivé střely LaVineho už je nespasily. Doma padli 122-124 a zaznamenali 9. porážku za posledních 10 zápasů, nadále oslabení o Portera, Markkanena, Cartera, Dunna a Valentinea. Naopak Thunder uspěli venku už podeváté v řadě a utvořili tím klubový rekord. Satoranský byl i kvůli řadě ztrát hluboko v minusu ve svých prvních dvou úsecích, ale ve druhé půli se zvedl a za svých 33 minut končil na 10 bodech (z pole 10/4, -17), 5 doskocích a 7 asistencích na 5 ztrát.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►