Dojde k demontáži minusového základu?

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS Dnes má Chicago volnou noc, protože kvůli covidu stojící Memphis není s to nastoupit už od 18. ledna, a tak je tu čas na další pohled za kulisy Bulls, které se vyvíjejí místy až převratně. Po třetí výhře v řadě, 110-123 v Charlotte, navázali Býci dvě domácí porážky s těžkými vahami svých konferencí, 90-101 s Lakers a 103-119 s Bostonem, kdy tým ani jednou neměl šanci, a aktuálně tak sdílí desátou pozici (7-10) ve Východní konferenci NBA, o výhru za osmým Orlandem.

celý článek
Zachu, dovol nám pomoct ti

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS I když týmu ostudně uniklo vítězství v Oklahomě z 22bodového vedení (porážka 127-125 v prodloužení), Bulls se i tak po dvou výhrách z posledních tří zápasů (v Dallasu 101-117 a doma s Houstonem 125-120) dělí už o deváté místo ve Východní konferenci NBA (s bilancí 6-8) a ukazují další zajímavé náznaky svého růstu, byť stále čekají na návrat druhého rozehrávače Tomáše Satoranského z „covidového vězení“. Vzhledem k tomu, že před posledním utkáním doma s Houstonem se už rozcvičoval, měl by jeho další zápasový zápis být již blízko.

celý článek
Noví Bulls a Čech 13 hodin v dodávce

Z TÁBORA CHICAGA Kouč Billy Donovan to po návratu Bulls ze čtyřzápasového tripu na západní pobřeží řekl jasně: „Musíme se stát soudržným týmem, který neztrácí, brání bez faulů a doskakuje. Pokud nedokážeme tyhle tři prvky mít ve své hře pravidelně v každém zápase, budeme opravdu jen těžko vítězit.“ Čísla jeho slova po prvních 11 utkáních s bilancí 4-7 a 12. místem na Východě jen potvrzují. Tým má sice šestý nejproduktivnější útok celé NBA (116,1), když z pole (47,7) je devátý, z trojek (37,7) jedenáctý a dokonce třetí v úspěšnosti šestek (81,6), jenže také je vůbec nejhorší ve ztrátách (17) a až osmadvacátý v obraně (121,1), když soupeřům povoluje čtvrtou nejvyšší úspěšnost trojek (39,2), a také je až třiadvacátý na doskoku (43,4) a sedmý nejvíc faulující (21,5).

celý článek
Další posun Chicaga v odvetě v D.C.

ECHO DRUHÉ VÝHRY BULLS Tomáš Satoranský hraje NBA pátou sezonu, ale až nyní se k němu dostal trenér, pod nímž hra týmu dostává pevný systém a řád, a naopak je omezováno volnomyšlenkářství všeho druhu, jež významně snižuje šance na dobré výsledky, vítězství a zvládání vyrovnaných duelů a zejména jejich koncovek. Výstavní příklad poskytl silvestrovský zápas na palubovce nadále bezvítězného Washingtonu, kde Bulls dokázali triumfovat podruhé ve třech dnech (130-133), tentokrát i v oslabení bez covidovým protokolem vyřazeného kvarteta Satoranský, Markkanen, Hutchison a Arcidiacono.

 

celý článek
Jak rychle se mění Bulls

Byl to zatím jen jeden (vítězný) zápas. Navíc proti zatím podobně nevýkonnému Washingtonu. Ve srovnání s pár dní starou ostudou proti Indianě jako by ale na hřišti v hlavním městě pobíhal docela jiný chicagský tým. A pokud by dokázal přidávat nové věci každé další utkání, mohla by jeho hra vypadat poměrně brzy výrazně jinak. A pak by se před dvojnásobným šampionem univerzitního March Madness Billym Donovanem, tedy před novým koučem Bulls, zasloužilo smeknout.

celý článek
Buďte profesionálové, káže Donovan

ECHO ÚVODU SEZONY BULLS S VIDEOOBLOHOU Poté, co v sestavě zůstalo 13 z 15 hráčů z bídné minulé sezony a tým tři čtvrtě roku neodehrál jediný zápas, se úvodní bilance Chicago Bulls (0-3) nezdá být zase tak překvapivá. Co však udeřilo do očí, to je velikost výprasků, jaké celek schytal v prvních dvou utkáních s Atlantou (104-124, s nejvyšším mankem až o 40) a Indianou (106-125 s nejvyšším mankem o 30), kdy týmům hostů nebyl ani v jednom případě soupeřem. A když s Golden State konečně měl šanci, v závěru se o ni sám dokázal připravit (128-129). Vavříny ověnčený nový kouč Billy Donovan proto už záhy začal bít na poplach a i do médií hráče nemálo sepsul, když o nich dokonce mluvil ve třetí osobě plurálu, čímž se zřejmě cíleně vyhnul osobě první.

celý článek
Pokud bych si měl vsadit, tak dohraje

S JIŘÍM WELSCHEM PŘED NOVOU SEZONOU NBA Je nyní nejbližší - v tuzemsku se nacházející „spojkou“ - s osobní zkušeností s nejlepší ligou světa, a proto jeho názory a poznatky budou vždy jedny z těch nejsledovanějších. Druhý Čech v NBA Jiří Welsch tedy na úsvitu dnes v noci startující sezony, zkrácené o deset utkání na 72 zápasů, usedl do zpovědního křesla a podělil se o své tipy a soudy, jež se samozřejmě dotkly i aktuální situace rozehrávače Chicago Bulls Tomáše Satoranského.

celý článek
Presti mě ujistil, že se vrátím silnější

S VÍTEM KREJČÍM O DRAFTU NBA Chvílemi už propadal zmaru, pak byl zase překvapený. A teď je nevýslovně šťastný, i když mu před dvěma měsíci utržené křížové vazy sebraly celou letošní sezonu. I úspěšný generální manažer Oklahoma City Thunder Sam Presti, jeho nejspíš budoucí šéf, jej totiž včera do telefonu - vedle gratulace k prvnímu kroku do NBA – ujistil, že i z takového zranění se dá vyjít silnější. „Důvěru ve mě klub měl pořád a asi to tak pro něj nebyl problém,“ potěšilo 20letého reprezentanta, který je od včerejška pátým Čechem draftovaným do nejlepší ligy světa.

celý článek
Deset let jsem si to říkal před spaním

UDÁLOST Je to poměrně nezvyklý úkaz, ale o to větší úspěch. Dvoumetrový reprezentační guard Vít Krejčí byl dva měsíce poté, co si utrhl křížové vazy v kolenu, draftován na čísle 37 do NBA! Jako pátý Čech v dějinách po Jiřím Zídkovi, Jiřím Welschovi, Janu Veselém a Tomáši Satoranském. Jeho výběr provedl tradiční sběratel Čechů Washington (tento pick získal loni díky transferu Satoranského do Chicaga), ale mladíka ze Zaragozy vzápětí vyměnil do Oklahomy, která se Evropanů rovněž vůbec nebojí a v posledních dnech i při draftu samotném byla v tomto směru velmi aktivní. Díky trejdu získala z Minnesoty i velmi nadějného srbského pivota Alekseje Pokusevskiho z Olympiacosu, draftovaného na čísle 17.

celý článek
17. titul Lakers a James v 35 MVP

NBA po 356 dnech od začátku své nejdelší sezony korunovala 11. října své nové šampiony. Těmi se stali poprvé od roku 2010 a posedmnácté celkově, což je vyrovnaný rekord ligy (Bostonu), Los Angeles Lakers, vedení LeBronem Jamesem, který v šestém utkání Finále zapsal svůj 28. play-off triple double (28+14 doskoků a 10 asistencí, lepší je se 30 už jen Magic Johnson) a byl vyhlášen MVP Finále. Jeho tým v úvodu zaskočil soupeře z Miami, kterému se po čtyřzápasové absenci vrátil rozehrávač Dragič, enormně intenzivní obranou, brzy si vybudoval velký náskok a po poločase 64-36 se odrazil ke čtvrtému vítězství v sérii (106-93). James má nyní již čtyři tituly, jež získal se třemi různými kluby. A jako první si vysloužil cenu pro MVP Finále ve třech různých týmech. V pětatřiceti je zároveň druhým nejstarším MVP Finále všech dob.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►