Chicago se otřáslo. "Sato" k Pelicans

03.08.2021 - red
počet přečtení: 1317
vytvořeno 03.08.2021, upraveno 03.08.2021

Dlouho očekávaný trejd se stal skutečností a Tomáš Satoranský po dvou letech v Chicagu bude hrát za svůj třetí tým v NBA, když (zřejmě) oblékne dres New Orleans. Dobrou zprávou je, že Bulls mu před přesunem garantovali i zbývajících pět milionů dolarů pro nadcházející sezonu a třetí rok v řadě tak bude brát 10 milionů dolarů hrubého. V rámci trejdu s New Orleans s českým reprezentantem odchází z Chicaga i 35letý křídelní veterán Garrett Temple plus jeden výběr ve druhém kole draftu, aby za tuto dvojici Bulls od Pelicans přijali rozehrávače Lonza Balla, jemuž mají dát za čtyři roky 85 milionů dolarů.

Temple má u Pelicans podepsat nový dvouletý kontrakt na 5 milionů dolarů.

23letý Ball v uplynulé sezoně s mladým týmem New Orleans doručoval 14,6 bodu, 5,7 asistence a 4,8 doskoku za 32 minut při 38procentní úspěšnosti trojek. 29letý Satoranský psal v 58 zápasech 7,7 bodu, 4,7 asistence na 1,7 ztráty a 2,4 doskoku za 22 minut při úspěšnosti trojek 35,6 procenta.
 


New Orleans, za nějž v minulé sezoně jako střelci kromě Balla dvojciferně úřadovali Williamson, Ingram, Bledsoe (už byl vyměněn) a Alexander-Walker (v týmu operuje i Satoranského velký parťák ze Sevilly Willy Hernangomez a nově také hvězdný litevský obr Valančiunas, který byl vytrejdován z Memphisu), bude nyní díky svým finančním možnostem hledat další posílení. Na pozicích guardů jsou aktuálně Satoranský, Alexander-Walker, Lewis a Temple, navíc těsně po získání Satoranského si tým vzal z Charlotte i zřejmě nového prvního rozehrávače, 26letého Devonte Grahama (v uplynulé sezoně 14,8 bodu, 5,4 asistence a trojky 37,6, který bude nyní brát 47 milionů dolarů za 4 roky). New Orleans v rámci směny poslal do Charlotte jednu volbu z prvního kola.

Některé hlasy po trejdu Satoranského ovšem upozornily na to, že New Orleans nemusí být jeho konečnou zastávkou pro aktuální léto, neboť může být směňován i dál.

Bulls odpálili období vyhrazené k podpisu nových hráčů ve velkém stylu, když vedle Balla získali i pohyblivého 27letého guarda Alexe Carusa z Lakers (na 4 roky za 37 milionů dolarů, v uplynulé sezoně 6,4 bodu a 40procentní trojky) a mluví se i o možnosti získat guarda DeMara DeRozana ze San Antonia.
 


Ještě předtím Bulls garantovali navýšenou gáži pro příští sezonu podkošovému veteránovi Thaddeusi Youngovi (na 14,2 milionu dolarů), zbavili se rozehrávač Arcidiacona a bojovného německého power forwarda Theise nechali odejít do Houstonu (na čtyři roky za 36 milionů dolarů).

V kádru aktuálně jsou tito hráči: LaVine, Vučevič, Ball, Caruso, Williams, Young, White, Brown, Aminu, a pokud dostanou smlouvu, tak i volby z druhého kola letošního draftu Simonovič a Dosunmu. Ve hře navíc dál zůstávají i Markkanen a Green.