Sezona NCAA mi začne až na Nový rok

S JANEM ZÍDKEM Už dříve naznačil, že nemá v úmyslu dosáhnout postavy bodybuildera, jakou si vypracoval táta Jiří ve svých raných univerzitních dobách. Přesto bylo znát, že mezi červnovým zápasem lvů U24 s Levicemi a nástupem do kempu dospělých na Janu Zídkovi opět nějaká hmota přibyla. „Jo, párkrát jsem to v posilovně přikrmil,“ usmál se po jednom z tréninků v Mariánských Lázních. Když však při hře pět na pět přišel čas sílu využít a zahrát naplno do prvního rozehrávače Chicago Bulls Tomáše Satoranského, byl power forward ze slavné basketbalové rodiny poněkud ostýchavý.

celý článek
200.000 za zápas a klobouček generálnímu

S ONDŘEJEM BALVÍNEM Několik posledních dní byl v mariánskolázeňských ulicích k nepřehlédnutí. Velký blondýn v černých brýlích se statným retrívrem po boku. Ondřej Balvín díky svému přelivu i obří 217 čísel vysoké postavě momentálně připomíná svítící maják, ať už se objeví kdekoli. „Vlasy až po ramena jsem nikdy neměl,“ přiznává. A onen do daleka zářící bílý odstín? „Prostě jen tak. Jednou ráno jsem se vzbudil a řekl si, proč ne?“ nemá po ruce žádný zásadní důvod pro svůj vlasový design majitel psa Charlieho, s nímž tvořil nerozlučnou dvojku i první dny soustředění národního týmu v lázeňském sídle.

celý článek
O šanci na Tokio, nové lize 3x3 a mordovně

S ONDŘEJEM DYGRÝNEM ZA SCÉNOU 3X3 Tým Humpolec Bernard je po roce opět nejlepší českou skvadrou domácí Chance 3x3 Tour, avšak ani letos se v ní nedočkal titulu. Zatímco loni skončil v semifinále na štítě bosenských Ecos Romari, v letošním finále jej závěrečným finišem zdolala polská reprezentace hrající pod hlavičkou Epufloor A 3x3. Velící důstojník Humpolce Ondřej Dygrýn tak po složitém půlroce, z nějž se ještě podařilo zachránit právě českou sérii v 3x3, už může částečně bilancovat. A také vyhlížet budoucnost. Českým mužům sice při zrušení kvalifikace a nedostatečném bodovém rankingu země unikne účast na zářijovém ME (pokud se vůbec uskuteční), ale v plánu je už i na zimní období halová Středoevropská liga a příští rok v květnu především kvalifikace na olympiádu v Rakousku, k níž se nyní upíná veškeré úsilí českého trojkového basketbalu.

celý článek
Opožděná euforie čtvrtého Čecha v NBA

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Mrzelo ho, že si loni po světovém šampionátu nemohl v Česku užít nastalou euforii a zájem fanoušků, protože se brzy vracel do zámoří na start NBA. Koronavirová pauza mu dodatečně mnohé z toho vynahradila. A dnešní otevřený trénink reprezentace se stovkou místních diváků ve skromném basketbalovém stánku v Mariánských Lázních rozhodně patřil mezi tyto příjemné zážitky. I proto Tomáš Satoranský během hry pět na pět neváhal, a když nastala vhodná chvíle, z protiútoku mocně zadunkoval, až se ozval z horní galerie hlasitý potlesk.

celý článek
V Polsku by cizí tým v životě nevyhrál!

S HVĚZDOU 3x3 MICHAELEM HICKSEM Snad jedině že by ho svázal a zavřel v přilehlém baru. Až pak by mohl mít nejlepší českým tým ve hře 3 na 3 šanci. Čerstvě 37letý americký veterán Michael Hicks z nejlepšího polského celku Epufloor A 3x3 je totiž na hřišti nepolapitelný a neubranitelný. Ač byl z jedné strany svírán rohem hřiště a z druhé jedním a někdy i dvěma obránci naráz, dokázal se na mikroprostoru uvolnit nebývalou driblérskou fintou k úniku a ještě častěji k neřešitelné a většinou neomylné střele zpoza oblouku. Některými akcemi, kdy obráncům prohazoval míč mezi nohama, jako by se jim až vysmíval. A i když po něm Humpolec v pražském finále Chance 3x3 Tour na kurtech FTVS doslova šlapal, vytlačoval ho i ve zdvojeních z čar kurtu, nebylo to snad vyjma úvodu utkání nic platné. Američan ve službách polské reprezentace proměňoval jednu těžší dvojku než druhou a byl strůjcem rozhodujícího úniku v utkání na 21-15. A ač se nejednou zle rozčílil na sudí, když nechávali být některé tvrdší zákroky, spoluhráče stále uklidňoval - „To je OK, nic se neděje, to zvládneme!“ A tak se také i přes dlouho vyrovnaný průběh stalo.

celý článek
Nezastavitelný Hicks králem finále Tour

ECHO FINÁLOVÉHO TURNAJE CHANCE 3x3 TOUR Velká bitva mezi dvěma hvězdnými týmy rozhodla o vítězi mužského finálového turnaje Chance 3x3 Tour, který se na kurtech pražské FTVS stal kořistí polské reprezentace. Jasným králem dne se stal z oblouku nezastavitelný Michael Hicks, který dovedl svou skvadru Epufloor A 3x3 k finálovému triumfu nad českými jedničkami Humpolec Bernard v poměru 21-15 a inkasoval tak s týmem prémii 40 tisíc korun. Humpolec bral 20 tisíc a třetí Prievidza s Janem Stehlíkem a Martinem Novákem v sestavě pak obdržela 10 tisíc korun.  

 

celý článek
Kurty FTVS pohostí velké finále Chance

CHANCE 3x3 TOUR Seriál Chance 3x3 Tour 2020 finišuje do cílové rovinky. Po sedmi zastávkách v základní části nadešel čas velkého finále, které přijde na řadu tuto sobotu v Praze. Na kurtech Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve Vokovicích vypukne v 10 hodin dopoledne řež o celkové prize money v hodnotě 70 tisíc korun. Turnaj je však jen pro vyvolené.

celý článek
Osobní story lvů a principy národní hry

DETAILY Z TÁBORA VŠECH LVŮ Vypadá to, že reprezentanti už nemohou ani dospat, jak se těší na první pořádnou basketbalovou akci po skoro půl roce. Je znát, že koronavirová odstávka trvala už neúměrně dlouho, jak pro fanoušky, tak především pro samotné hráče. „Chtěli jsme to naplánovat před začátky klubových příprav, hráči ale byli po basketbalu tak hladoví, že sami volali a ptali se, jestli by nešlo začít dřív a nemohlo to být delší. Navíc první část kempu v Mariánských Lázních měla být původně zaměřená na individuální činnosti, ale sami hráči chtěli, aby se hned hrálo 5 na 5, protože individuálně jedou celý červen a červenec a už skoro půl roku jsou bez zápasů,“ připomněl generální manažer národního týmu Michal Šob.

celý článek
V Brně slavil Bernard a kralovaly Polky

CHANCE 3X3 TOUR Trojnásobným úspěchem polských ženských reprezentací a týmu Humpolec Bernard mezi muži skončil poslední turnaj základní části Chance 3x3 Tour, který musel být v Brně kvůli nepřízni počasí uschován do útrob haly Vodova.

celý článek
Julia chystá do Strakonic velkou benefici

Reprezentační pivotka ze španělské Girony Julia Reisingerová se rozhodla už ve 22 letech pustit i do větších společenských projektů. A spustila tak charitativní akci „Basket pomáhá“ na podporu dětí ze sociálně neutěšených poměrů, jejíž součástí bude dobročinná sbírka, on-line dražba dresů českých reprezentantů i benefiční utkání 1. srpna ve Strakonicích (16:00), jež Julie uspořádá se svou matkou, tuzemskou legendou Petrou Reisingerovou.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►