Hvězdy RENOMIA ŽBL mají unikátní soutěže!

15.10.2020 - red
počet přečtení: 233
vytvořeno 15.10.2020, upraveno 15.10.2020

V neustálé snaze cz.basketball přibližovat hru pod bezednými koši co nejširší veřejnosti a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží co nejlepší servis přišla tentokrát s jednou inovací RENOMIA ŽBL. V rámci předsezonní tiskové konference došlo i k natočení dvou dovednostních soutěží, jež na vás čekají právě v těchto dnech a týdnech, kdy český sport zavřela vynucená korona pauza. Ode dneška bude po osm týdnů každý čtvrtek přicházet jeden nový díl s dovednostními soutěžemi basketbalistek z ŽBL.

Tou první je „Skills Challenge“, kterou absolvovaly při neúčasti Slavie Praha zástupkyně devíti ligových klubů. Jde o tradiční dovednostní soutěž, jejíž varianty patří už několik let i do Utkání hvězd NBA. V rámci Challenge musí hráčka vždy prodriblovat slalom mezi kužely, následně se přihrávkou z určeného místa trefit alespoň jednou z pěti pokusů do připravené bedny, poté trefit trestný hod, projít část trati driblinkem se dvěma míči a vše zakončit dvojtaktem. Během celé trati se hráčce měří čas a pavoukovým systémem se postupně zužuje pole hráček až do finále.

Nasazení hráček bylo dané podle konečného pořadí minulé sezony, přičemž před startem play-off si to devátý s desátým nasazeným celkem rozdaly o možnost vyzvat ve čtvrtfinále USK Praha:

1) Veronika Voráčková (ZVVZ USK Praha)
2) Pamela Effangová (Sokol Hradec Králové)
3) Lucia Hadačová (KP Brno)
4) Natálie Stoupalová (BK Žabiny Brno)
6) Julie Konečná (SBŠ Ostrava)
7) Valentina Kadlecová (Levhartice Chomutov)
8) Štěpánka Ježková (BK Loko Trutnov)
9) Eliška Misíková (Slovanka MB)
10) Barbora Vorlová (BK Strakonice – U19 Chance)

A nyní se už můžete podívat na první část čtvrtfinále:
 


3pt Shooting Contest RENOMIA ŽBL

Druhou soutěží, do které se hráčky v rámci dne spojeného s tiskovou konferencí pustily, byla střelba trojek. Každá z hráček dostala k dispozici tři pozice a na každé měla pět střeleckých pokusů. První čtyři pokusy byly za bod, poslední na dané pozici vždy za dva body. Hráčka měla 40 sekund na to proměnit co nejvíce střeleckých pokusů a porazit svou soupeřku v pavouku. Nasazení i vyřazování funguje stejným způsobem jako u Skills Challenge.