Skills Challenge ŽBL má své 4 nejlepší

22.10.2020 - red
počet přečtení: 259
vytvořeno 22.10.2020, upraveno 22.10.2020

SOUTĚŽ RENOMIA ŽBL Uběhl další týden a před námi je druhý díl dovednostní soutěže RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci první soutěže Skills Challenge představili pravidla a ukázali jak předkolo play-off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Hned na úvod se zrodilo malé překvapení, když Veronika Voráčková z USK Praha podlehla strakonické Barboře Vorlové. Druhou semifinalistkou se stala Natálie Stoupalová z Žabin.

V druhém videu se do výzvy v podobě driblingového slalomu, přihrávkové klece, trestného hodu, ovládání dvou míčů a dvojtaktu pustily celky KP Brno, Levhartic Chomutov, Trutnova a Hradce Králové. Drama přinesly obě čtvrtfinále, a to druhé dokonce dopadlo alespoň podle nasazení týmů překvapením.

Slovenka Lucia Hadačová v barvách KP zvládla celou trať bez jediné chybičky a časem jen lehce přes čtyřiadvacet sekund dostala pod tlak Valentýnu Kadlecovou z Chomutova. Stále ještě šestnáctiletá rozehrávačka asi byla trochu nervózní a po parádním startu minula tři trestné hody za sebou. To ji časově odsunulo až za Hadačovou.
 

„Nejnáročnější byly šestky, navíc jsem si pořádně nevyzkoušela slalom, takže to bylo horší,“ postěžovala si Kadlecová.

Souboj Trutnova s Hradcem alias Východočeské derby odstartoval slalom trutnovské Štěpánky Ježkové. Devatenáctiletá křídelnice sice dvakrát chybovala při přihrávce, ale zbytek trati zvládla excelentně a její čas se zastavil jen těsně nad hranicí 24 sekund. „Moc jsem čas nevnímala, nějak jsem to prolétla,“ reagovala krátce po doběhu Ježková.

Za Hradec mohla reagovat členka širšího reprezentačního kádru Pamela Effangová, ale té se kromě přihrávek do klece podařilo minout i jednu šestku, čímž ztratila cenné desetiny sekundy, které pak byly v závěru rozhodující. Effangová se tak se soutěží loučí. „Tu dřevěnou klec si musím pořídit domů, protože tam jsem měla velké rezervy. Ale jinak se mi to moc líbilo, bylo to hodně netradiční,“ poznamenala s úsměvem sobě vlastním Effangová. Šanci na postup si do poslední chvíle držela i přesto, že si zapomněla basketbalové boty a musela slalom absolvovat ve venkovních teniskách.

Příští týden si představíme semifinálové souboje, ve kterých se utká Barbora Vorlová ze Strakonic s Natálií Soupalovou z Žabin a trutnovská Štěpánka Ježková s Lucií Hadačovou z KP Brno.