Demolition Girls udeřily drtivou silou!

ECHO DUELU LVIC S POLSKEM NA ME U20 Když Kristýna Brabencová s autoritou a veškerou vážností svého pohledu vyhlásila po bídném úvodním výkonu s Ruskem, že nic takového už se nebude opakovat, zdálo se to zvnějšku spíš jako zbožné přání. Jenže tahle ostrá děvčata umějí dostát svým slovům. A po sestřelu „Tre Kronor“ si na ME U20 v Klatovech nevídaným způsobem podala i polského souseda: 64-41! Když po jejich suverénním výkonu za ovací tisícovky nadšených fanoušků zazněla poslední siréna, a Češky by se mohly radovat z druhé výhry a druhého místa ve skupině, ani už se neusmívaly. Jako by šlo o naprostou samozřejmost. Svého soupeře doslova zničily v obraně, jako destruktorky, pro které není důležité koš dát, ale nedostat.

celý článek
Sato: "Náš postupový cíl se nemění!"

LETEM SVĚTEM SE LVEM I BULLEM TOMÁŠEM SATORANSKÝM Nový playmaker Chicago Bulls se v pondělí směl podle regulí NBA poprvé objevit na tréninku národního týmu, chystajícího se na MS. Tak se také stalo a byl to i dobrý důvod jej podrobně vyzpovídat. O čem Tomáš Satoranský stihl promluvit? Samozřejmě o nové situaci zraněného kamaráda Jana Veselého, také o své vlastní přípravě na pražské Královce, o blížícím se turnaji ve stejné hale, o nejmrzutější americké absenci, o neměnícím se cíli sebevědomých lvů i o své šanci na olympijskou kvalifikaci příští rok v červnu – tedy pokud zrovna nebude hrát Finále NBA.

celý článek
Pod košem bez Veselého. Kříž dál ve hře

UDÁLOST PŘED MS Generální manažer mužské reprezentace Michal Šob dnes s definitivní platností potvrdil, že tým se na světovém šampionátu bude muset obejít bez služeb úřadujícího MVP Euroligy Jana Veselého, čímž bude zásadně oslabena podkošová sestava. Centr si při květnovém Final-4 Euroligy obnovil zranění kolena, od té doby nenastoupil k soutěžnímu utkání, a nemohl ani trénovat.

celý článek
I přes bolest další čtvrtfinále Humpolce!

ECHO PRVNÍHO DNE PRAGUE MASTERS 3x3 Proměnlivé sobotní počasí na pražském Václavském náměstí svědčilo jedinému českému zástupci skvěle obsazeného turnaje FIBA World Tour 3x3, kterým je Humpolec Bernard. Tomu se podařilo projít z nesnadné základní skupiny do nedělního čtvrtfinále Prague Masters, v němž se bude pokoušet prolomit své dosavadní čtvrtfinálové prokletí na kláních této série.
 

celý článek
Karafiátové ME odpálí lvice s Ruskem

NA ÚSVITU ME ŽEN U20 V ČESKU Klatovy 2012. Klatovy 2014. Klatovy 2019. V rozmezí pouhých sedmi let bude „Brána Šumavy“ hostit už třetí velkou mezinárodní akci ženského basketbalu. Po B-divizním evropském šampionátu U20 a mistrovství světa U17 to bude už od nadcházejícího víkendu A-divizní kontinentální mistrovství hráček do 20 let, do nějž domácí lvice vstoupí v sobotu v 18 hodin na zimním stadionu bitvou s Ruskem (vysílá ČT Sport).

celý článek
Muž s maskou o víkendu na Václaváku!

PŘED WORLD TOUR 3X3 V PRAZE + PRIZE MONEY SÉRIE Světová elita basketbalu 3x3 se o víkendu vrátí na pražské Václavské náměstí. Po loňském létě, kdy se jeden z turnajů prestižní FIBA World Tour odehrál na Pražském hradě, se Prague Masters opět přesunují do samotného centra hlavního města. Chybět nebudou ani domácí reprezentanti - Humpolec Bernard by rád konečně prolomil čtvrtfinálové prokletí a zachránil tak letošní sezonu.

celý článek
Co osmé místo nesmí zakrýt

POD POVRCHEM ME S KOUČEM LVIC U18 VIKTOREM PRUŠOU Není rozhodně tím, kdo by se opájel loňským šestým a letošním osmým místem v elitní evropské divizi. Ví, že jen o výsledky nejde. A proto kormidelník dívčí reprezentace U18 Viktor Pruša bude v následujícím detailním interview hovořit víc o tom, kde nyní mladé basketbalistky tlačí bota. A ne jedna. Promluví i o muži, který by se na řadu zmíněných nedostatků nyní měl globálně zaměřit jako nový reprezentační šéftrenér. Dostane se i na to, proč tak velký prostor dostaly letos hráčky ročníku 2002, nebo na neměnná pozitiva českých mládežnic, také na jeden nešťastný kotník nebo na borky s největší nadějí, které ale stále musí dřít jako „drátenice“, aby jednou patřily i na dospělé mezinárodní fórum.

celý článek
Kouč Ken o Češích, Češkách a USS Nimitz

OSOBNĚJI S KOUČEM LVIC U20 PŘED ME Čtvrtstoletí předtím, než se narodily jeho aktuální svěřenkyně z reprezentace do 20 let, nastoupil do služeb námořnictva Spojených států, v jehož řadách strávil celkem čtyři roky. Z toho největší část na tehdy čerstvě do provozu uvedené a jaderným palivem poháněné USS Nimitz, nyní nejdéle sloužící letadlové lodi Spojených států. Mladý námořník z Bostonu v plné síle se na 330metrovém obrovi v závěru neklidných 70. let zúčastnil několika bojových konfliktů a musel bryskně plnit desítky udílených rozkazů. Po několika letech jich ale začal mít dost a armádě dal sbohem. Přesto mu zůstala pod kůží. I dnes je jeho mluva protkána vojenskými termíny a on sám se stal tím, kdo denně udílí množství pokynů - v přípravě nebo basketbalových zápasech. Jen u českých lvic musí Ken Scalabroni pečlivě volit slovník a nesmí se pouštět do ostřejších verbálních přestřelek, jež by mohly zranit citlivou ženskou duši. Obzvlášť ne před očekávaným mistrovstvím Evropy na domácí půdě v Klatovech, jež už v sobotu v 18:00 začne pro lvice soubojem s Ruskem.

celý článek
Bosňané na Václavák, Humpolec třetí

CHANCE 3X3 TOUR Bosenští Ecos Romari ovládli v Pardubicích finálový turnaj Chance 3x3 Tour, jímž vyvrcholila i 3x3 Central Europe Tour. Vítězný celek si zároveň zajistil vstupenku na pražský turnaj World Tour, který bude za dva týdny hostit Václavské náměstí. V zahraničním finále Ecos Romari od začátku vedli, v polovině duelu ale otočil slovenský COP NOKIAN-SPB na 11-9. Obrovská bitva před slušnou diváckou kulisou vrcholila za slunečného počasí až v úplném závěru. Ještě v poslední minutě to bylo 18-18, když Ecos odskočili dvojkou a následně ukončili duel trestným hodem těsně před koncem na 21-19.

celý článek
Lístky na ME v Klatovech v prodeji

18.7. VSTUPENKY NA ME ŽEN U20 Už týden jsou v prodeji vstupenky na A-divizní evropský šampionát basketbalistek do 20 let, který se odehraje od 3. do 11. srpna v Klatovech. Bojovat o úspěch na turnaji budou i české reprezentantky, které se mezi elitu vrátily výhrou na loňském šampionátu divize B pod vedením zkušeného amerického kouče Kena Scalabroniho, který tým povede i letos.

celý článek
◄◄ 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ►►