Zachráněná tour 3x3 poletí jako raketa

04.06.2020 - red
počet přečtení: 308
vytvořeno 04.06.2020, upraveno 04.06.2020

CHANCE 3X3 TOUR Epidemie koronaviru ovlivnila většinu sportovních soutěží po celém světě a výjimkou nebyl ani basketbal. Většina lig se nedohrála a spousta z nich svého šampiona pro rok 2020 ani nepozná. Nechybělo moc a koronavirus výrazně ovlivnil i sezonu basketbalu 3x3. Na víc než dva měsíce byl pozastaven FIBA žebříček hráčů i týmů a hrozilo i zrušení celého ročníku. Naštěstí se ale situace v Česku umoudřila, postupně dochází k rozvolňování opatření a seriál Chance 3x3 Tour 2020 tak proběhne jen s částečně pozměněným kalendářem.

„Před měsícem a půl jsme si byli téměř jistí, že se Tour vůbec neuskuteční. Zrušili jsme prakticky komplet naplánovanou sérii turnajů a čekali, co se bude dít. Měli jsme záložní plán, který počítal jen se třemi turnaji a finále, a jsme rádi, že to nakonec dopadlo pozitivně,“ uvedl generální sekretář ČBF Michal Konečný.

I tak ale sezona 3x3 dozná výrazných změn, když přijde o své největší akce, z nichž jedna měla proběhnout i v Praze.

2289ZDY.jpeg

„Je mi líto, že se musí sezona 3x3 takhle omezit. Došlo ke zrušení turnaje World Tour v Praze, která je prestižní akcí a pořádáme ji od roku 2012. Byla zrušena olympijská kvalifikace, kde jsme nebyli bez šancí, takže je to celé trochu smutné,“ pokračuje Konečný, který je ale v konečném součtu spokojen, jak se českou Tour podařilo zorganizovat.

„Tour se nám povedlo velmi slušně dát dohromady podle postupného uvolňování opatření. Bohužel letos přijdeme o spolupráci se Slováky a Poláky v rámci 3x3 Central Europe Tour, která v posledních letech dobře fungovala. Je to pro nás trochu krok zpátky, ale jsme rádi, že alespoň nějak můžeme Tour uspořádat,“ říká Konečný.

Chance 3x3 Tour se tak zřejmě bude muset obejít bez zahraničních hostů, kteří se za poslední léta stali nedílnou součástí seriálu, k dispozici však bude zřejmě celá česká elita v čele s reprezentačním výběrem Humpolec Bernard.

„Tím, že v zahraničí nejsou žádné větší akce, se týmům zřejmě asi nebude chtít moc cestovat, i kdyby to šlo. Nebude až tak důležité získávat body do žebříčku, ale nevypadnout z rytmu. Myslím, že to bude letos primárně složené z českých týmů, ale bude záležet na dalších rozhodnutích naší vlády. Díky tomu by mohla Tour mít letos velmi dobrou kvalitu. Navíc dáváme dohromady další potenciální reprezentanty, podařilo se nám přesvědčit pár hráčů, aby to zkusili. Proto si myslím, že by letos díky aktuální situaci kvalita Tour mohla být velmi dobrá,“ věří Konečný.

Letošní ročník Chance Tour bude mít sprinterské tempo, protože se odehraje kompletní série turnajů během šesti týdnů. Bude se hrát každý víkend s jedním vloženým svátečním turnajem v pondělí. Všechno odstartuje v sobotu 13. června na výstavišti Floria v Kroměříži, o týden později se milovníci basketbalu 3x3 sejdou pod střechou na výstavišti v Českých Budějovicích. Poslední červnovou sobotu se turnaj odehraje na Masarykově náměstí v Hradci Králové, týden poté se dočkáme dlouho avizovaného a oblíbeného indoor turnaje v Lounech.

Pak v Poděbradech využijí svátečního pondělí a jen dva dny po Lounech se zde odehraje další turnaj, tentokrát venkovní. Maraton turnajů se nezastaví ani v sobotu 12. července, kdy se vyznavači basketbalu 3x3 sejdou v Plzni, o týden později se bude hrát v Brně. Celý seriál skončí poslední červencový víkend v Praze, když se zde v sobotu 25. odehraje klasický turnaj, v neděli pak Chance 3x3 Tour skončí finálovým dnem.

Aktuální informace včetně odkazů na přihlašování do turnajů najdete na webu 3x3.cbf.cz a na facebookovém profilu 3x3 Český basketbal.

Termínová listina Chance 3x3 Tour 2020

13. června: Výstaviště Floria, Kroměříž
20. června: Výstaviště, České Budějovice
27. června: Masarykovo náměstí, Hradec Králové
4. července: Hala Rybálkova, Louny
6. července: Poděbrady
12. července: Plzeň
18. července: Brno
25. července: Praha
26. července: Finále v Praze