Triumf "3 a půl chlapa" přišel až v hale

14.06.2020 - red
počet přečtení: 270
vytvořeno 14.06.2020, upraveno 14.06.2020

ECHO ÚVODNÍHO TURNAJE CHANCE 3X3 TOUR Den jako na houpačce prožili milovníci basketbalu 3x3 při startu Chance 3x3 Tour v Kroměříži. Na tamním výstavišti Floria začala v sobotu odložená česká tour s celkem 36 týmy, jež dopoledne přivítalo nádherné počasí, které se však k večeru změnilo v pořádnou bouřku, jež všechny hráče zahnala pod střechu. Tam se mezi muži nejvíc dařilo týmu Tři a půl chlapa (na snímku), ještě venku si výhru mezi ženami vybojovaly Hvězdice z Brna.

Na jednom ze čtyř kurtů se odehrál také první turnaj Dětské 3x3 Tour, kde se střetli mladí basketbalisté v kategoriích mix U13 a samostatně chlapci U15. Na děti čekaly také individuální soutěže ve střelbě trojek a šestek. V klasické hře slavily výhru celky Bouráci (Litomyšl) v mixech a Team spirit z Brna v U15.

2309ZGZ.jpg

Šestičlenné pole v ženské kategorii se rozdělilo do dvou skupin po třech a vždy dva nejlepší celky postoupily do semifinále. Do toho prošly týmy Kexíci, Hvězdice z Brna, Motokáry a Slávie OU. V dramatických semifinálových duelech, které oba skončily 13-11, se radovaly Hvězdice z Brna a Motokáry. Třetí místo pak díky odstoupení slávistek připadlo Kexíkům v sestavě Tereza Motyčáková, Anna Rylichová, Klára Vojtíková a Natálie Rašková. Finále už mělo jasnější průběh než semifinále, když Motokáry ve složení Karolína Malečková, Beáta Adamcová, Lenka Šoukalová a Michaela Vacková nestačily na Hvězdice 6-12. Za vítězný tým válčily Lucie a Kamila Hoškovy a Terezy Zítková a Vitulová.

V elitní mužské kategorii se do turnaje přihlásilo parádních 30 týmů, které byly rozděleny do osmi skupin po čtyřech či po třech. Dál šli vždy dva nejlepší. Většina z osmifinálových duelů pak skončila jednoznačně a drama tak přišlo až ve čtvrtfinále, které se už kvůli bouřce muselo uskutečnit pod střechou, a tedy v rozdílných podmínkách. Hladší cestu do semifinále měli Tři a půl chlapa a PRIEVIDZA MEFERES, kteří se soupeři neměli větší potíže, další dva čtvrtfinálové souboje ale nabídly parádní rozuzlení.

Tým Bricklayers zvládl urvat zápas s ostravským týmem CBA33 až v koncovce 21-19, ještě vyrovnanější byl duel slovenského týmu LetnýVánokExpandeco s Bricks, v němž triumfovali Slováci až 21-20. V semifinále dlouho mocně bojovala Previdza, ale nakonec nestačila na Bricklayers 19-21, jako druzí šli do finale jasněji Tři a půl chlapa, když přehráli LetnýVánok 21-12. Třetí příčku po výsledku 21-9 získala Previdza hrající ve složení Matúš Mečiar, Jan Stehlík, Jozef Vojtek a Jakub Morkáň. Finále bylo jasnou záležitostí pro Tři a půl chlapa, kteří přehráli Bricklayers 19-10. Vítězové hráli v sestavě Martin Nábělek, František Váňa, Viktor Vašát a Vojtěch Růžek a zajistili si účast na finálovém turnaji v Praze 26. července. Poražení skončili Jakub Mička, Hanys Mička, Matouš Brůna a Petr Škvára.

Chance 3x3 Tour 2020 stejně jako Dětská Tour pokračuje za týden 20. června na výstavišti v Českých Budějovicích.

Aktuální informace včetně odkazů na přihlašování do turnajů najdete na webu 3x3.cbf.cz a na Facebooku 3x3 Český basketbal.