KP blízko triumfu, USK je out

ECHO DUELŮ Z EUROBUBLIN Další parádní drama připravily svým fanouškům basketbalistky KP Brno v rámci domácí bubliny EuroCupu. Královopolanky sice tentokrát podlehly favorizovanému MBA Moskva 72-78, nemají se ale za co stydět, navíc nadále živí naději na postup. O šanci na play-off Euroligy už naopak přišel ZVVZ USK Praha, který v pražské bublině ztratil i druhý zápas, tentokrát s francouzským Asvelem majitele Tonyho Parkera (74-85). V posledním utkání v pátek proti polské Gdyni už tak Pražanky nemají oč hrát.

celý článek
USK na úvod nestíhal, KP zvládlo drama

ECHO PRVNÍCH ZÁPASŮ POHÁROVÝCH BUBLIN Nejtěžší porážku v této sezoně utrpěly basketbalistky ZVVZ USK Praha v prvním duelu pražské euroligové bubliny. Nestačily na Fenerbahce Istanbul 70-99 a postup do play-off se jim mírně vzdálil. O zachování naděje budou bojovat ve čtvrtek proti Lyonu (19:00). To KP Brno zažilo parádní start do domácí bubliny EuroCupu, když dokázalo v nervydrásající koncovce udolat polský Gorzow 72-70 a udělat tak první krok v boji o postup. Další zápas Brňanky čeká ve čtvrtek od 18 hodin proti MBA Moskva.
 

celý článek
Unikát: eurobublina v Praze i Brně

UDÁLOST Hned dvě významné mezinárodní akce se během příštího týdne uskuteční v České republice. Kvůli pokračující celosvětové pandemii koronaviru se nejprestižnější ženské evropské pohárové soutěže – Euroliga a EuroCup - rozhodly uskutečnit základní skupiny v uzavřených bublinách, a právě dvě z nich hostí v nejbližších dnech Praha a Brno.
 

celý článek
Šéfka nových lvic chce dvě "véčka"

S KATEŘINOU ELHOTOVOU Z RIGY Další kariérní výzvu postavil život před oporu ženského národního týmu Kateřinu Elhotovou. Ta vede reprezentační výběr bez řady opor do boje o postup na čtrnáctý evropský šampionát v řadě, tentokrát za divokých podmínek v „basketbalové bublině“ v Lotyšsku. Češky mají kvalifikaci výborně rozehranou a v Rize mohou v duelech s Dánskem a Itálií stvrdit postup.

celý článek
7 průkopníků. Je tu online reprezentace!

AKTUÁLNĚ Nová doba přináší dosud netušené události, jež by se ještě nedávno podobaly záznamu ze sci-fi literatury. Jednou takovou je i vznik české reprezentace v ebasketbalu. I tady bude na hřišti pět hráčů, ovšem půjde o online hranou videohru na playstationu - populární NBA 2K21. Ovšem i v tomto formátu budou samozřejmě potřeba živé bytosti, které své avatary na hřišti budou řídit pomocí ovladačů. V případě českého národního týmu to bude sedmička průkopníků ve složení Pavel Kovář, Vladimír Svojanovský, David Bálek, Jan Balko, David Řánek, Václav Podivín a kapitán David Navrátil. Už za měsíc, přesně 12. a 13. prosince, čeká tuhle e-skvadru lvů první velký mezinárodní turnaj FIBA Esports Open II, pořádaný mezinárodní basketbalovou federací.

celý článek
Těším se na každé zaklepání na dveře

S NATÁLIÍ STOUPALOVOU První reprezentační zkušenosti sbírala v pražské bublině před startem druhého kvalifikačního okna o EuroBasket 2021 opora brněnských Žabin Natálie Stoupalová. Ta se díky velkým absencím způsobených testy na covid dostane nejen do finální dvanáctky, která v pondělí odcestuje do lotyšské Rigy, ale má šanci si v duelech proti Dánsku a Itálii vybojovat premiérové minuty v dresu s nápisem Česko na hrudi.

celý článek
Veselý po dekádě No.10 dějin!

UDÁLOST Fanouškům tureckého Fenerbahce i českého basketbalu dělá radost. Kronikářům slavné Euroligy naopak přidělává práci. Jan Veselý je svými výkony donutil už podruhé v tomto ročníku přepisovat historické tabulky. V pátečním zápase proti Chimki si připsal 11 doskoků a protlačil se do elitní desítky doskakovačů v celé euroligové historii!

celý článek
Mircová z bubliny: Celé je to dost šílené!

PŘED KVALIFIKACÍ LVIC O EUROBASKET Do boje nejen se soupeřkami se za týden pustí basketbalové reprezentantky, které čeká nejzvláštnější sraz v jejich sportovních kariérách. Po měsíci bez možnosti tréninků v halách a po sérii testů na covid se pokusí v uzavřené bublině v lotyšské Rize urvat postupové místo na evropský šampionát, který v červnu příštího roku hostí Francie a Španělsko.

celý článek
Do velkého finále Ježková s Vorlovou

TŘETÍ DÍL SKILLS CHALLENGE Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích Skills Challenge RENOMIA ŽBL. Mezi nejlepší čtyři hráčky, které se zúčastnily soutěže v rámci úvodní tiskové konference ženské ligy, se probojovaly Barbora Vorlová ze Strakonic, Natálie Stoupalová z Žabin Brno, Štěpánka Ježková z Trutnova a Lucia Hadačová z KP Brno.
 

celý článek
Ronene, každý Izraelec je na tebe hrdý!

UDÁLOST Už v blížícím se pokračování kvalifikace o EuroBasket, které Češi odehrají na konci listopadu v Litvě, bude národnímu týmu z lavičky velet český občan. Ronen Ginzburg dnes obdržel české občanství a splnil se mu tak dlouhodobý sen – v zemi, s níž zažil své největší kariérní úspěchy, jež jej proslavily i v jeho izraelské domovině.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►