500 dní do ME už Česko dribluje!

20.04.2021 - red
počet přečtení: 405
vytvořeno 20.04.2021, upraveno 20.04.2021

UDÁLOST K EUROBASKETU 2022 Přesně 500 dní před evropským šampionátem basketbalistů, jehož základní skupina s domácím výběrem se odehraje v pražské O2 areně, startuje unikátní projekt ”Česko dribluje!”. Jeho ambiciózním cílem je posílit pozici basketbalu jako jednoho z nejatraktivnějších světových sportů a zároveň pomoct propagaci samotného šampionátu.

„S trochou nadsázky chceme rok 2022 vyhlásit rokem basketbalu,“ řekl na startu kampaně marketingový ředitel CZ BASKETBALL Martin Peterka. „Projekt Česko dribluje! má ambici oslovit sportovní nadšence všeho věku napříč jednotlivými sporty a disciplínami. Připraveno je množství soutěží a především větších i menších akcí, které si dávají za cíl představit basket jako všudypřítomný fenomén a nekončící zábavu. Chceme náš sport ukázat ve všech podobách a variantách, které jsou prakticky nepřeberné.“

David Trávníček z agentury Sport Invest Marketing, která kampaň připravila, dodává. „Celý projekt startuje s velkým časovým předstihem před samotným turnajem. Naším cílem nebyla několikatýdenní aktivace, na kterou by následně nemělo co navazovat. Připravili jsme unikátní dlouhodobý koncept, který v sobě spojuje všechny komunikační kanály a do maxima využívá možnosti a potenciál basketbalu i osobností s ním spojených. V následujících měsících nebude možné se tomuto tématu vyhnout – a my pevně věříme, že se podaří nastartovat atmosféru, ze které bude český basketbal těžit ještě dlouho po šampionátu.“

Samotná kampaň bude odstartována originálním klipem režiséra a scenáristy Petra Kolečka, pod jehož taktovkou se na prknech Vinohradského divadla sešel druhý Čech v NBA Jiří Welsch s jedním z nejoceňovanějších českých herců Ivanem Trojanem.
 


Hlavním komunikačním kanálem pak budou stránky ceskodribluje.cz. Fanoušci, kteří se na webu zaregistrují, dostanou přednostní právo nákupu na zápasy pražské skupiny EuroBasketu 2022.

„Na webových stránkách se budou fanoušci dozvídat podrobnosti o jednotlivých akcích a soutěžích, zároveň slouží jako klíčová platforma pro všechny zájemce o vstupenky na EuroBasket 2022. Samotný prodej vstupenek odstartuje na podzim letošního roku a o vstupenky očekáváme velký zájem. Jasným účastníkem skupiny bude vedle českého výběru také Polsko, které s předstihem avizuje nadšení polských fanoušků a jejich velkou chuť užít si atmosféru turnaje přímo v Praze,“ doplňuje Martin Peterka.

Organizátoři pro podzimní prodej připravují lístky na jednotlivé zápasy, celodenní vstupenky i variantu ´follow your team´ s duely vybraného národního týmu. „S celým týmem se na šampionát neskutečně těšíme. Pro celou naší generaci to bude vrchol reprezentační kariéry, pevně věřím, že si tento sportovní sen užijeme s fanoušky v zádech. Těším se i na kampaň, která bude turnaji předcházet, protože basket jednoznačně má co nabídnout. Praha se stane jednou ze sportovních metropolí Evropy a my uděláme všechno pro to, aby byl turnaj pravou oslavou sportu,“ řekl za současnou reprezentaci její kapitán Vojtěch Hruban.

Jeho národní parťák Tomáš Satoranský, rozehrávač Chicago Bulls, přizvukuje: ”Takovéhle akce jsou strašně důležité, zvlášť teď v té nepříjemné situaci s pandemií. Basketmánie tu trochu vyprchala, protože obecně nejsme tolik se sportem v kontaktu, a proto taková akce pomůže vrátit basket do většího povědomí českých fanoušků a lidí u nás celkově. Ukáže to, co pro nás znamená tak velký podnik, jako je mistrovství Evropy, jehož pořádání je pro nás obrovský úspěch. A ”Česko dribluje” povede k tomu, že českých fanoušků přijde co nejvíc a co nejvíc nás budou podporovat.”