Skills Challenge ŽBL má své 4 nejlepší

SOUTĚŽ RENOMIA ŽBL Uběhl další týden a před námi je druhý díl dovednostní soutěže RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci první soutěže Skills Challenge představili pravidla a ukázali jak předkolo play-off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Hned na úvod se zrodilo malé překvapení, když Veronika Voráčková z USK Praha podlehla strakonické Barboře Vorlové. Druhou semifinalistkou se stala Natálie Stoupalová z Žabin.

celý článek
Hvězdy RENOMIA ŽBL mají unikátní soutěže!

V neustálé snaze cz.basketball přibližovat hru pod bezednými koši co nejširší veřejnosti a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží co nejlepší servis přišla tentokrát s jednou inovací RENOMIA ŽBL. V rámci předsezonní tiskové konference došlo i k natočení dvou dovednostních soutěží, jež na vás čekají právě v těchto dnech a týdnech, kdy český sport zavřela vynucená korona pauza. Ode dneška bude po osm týdnů každý čtvrtek přicházet jeden nový díl s dovednostními soutěžemi basketbalistek z ŽBL.

celý článek
USK v ohrožení a triple Hoškové!

ECHO 5. KOLA RENOMIA ŽBL V pátém dějství ženské ligy po delším čase zažil drama s jen šesti hráčkami a dvěma cizinkami hrající pražský USK, který v Hradci Králové zvítězil o pouhých šest bodů (79-85). Ve šlágru kola potvrdily výbornou formu, se kterou vlétly do ligového ročníku, brněnské Žabiny, když si poradily v městském derby s KP (65-77). Pražská Slavia doma spláchla Ostravu 89-55 i díky triple-doublu Kamily Hoškové a Chomutov udeřil v Trutnově (69-84).

celý článek
Hradec dobyl Eden. Žabiny i po karanténě

ECHO 4. KOLA RENOMIA ŽBL Ve středu se poprvé hrálo zcela bez diváků v hledištích i v nejvyšší soutěži žen, kde ve čtyřech zápasech čtvrtého kola Hradec Králové loupil na Slavii (76-83), brněnské Žabiny v v prvním představení po karanténě zvítězily doma nad Trutnovem (98-59), Ostrava si poradila s U19 Chance (93-68) a pražský USK dobyl i v oslabení Chomutov (46-84).

celý článek
Úžasná Voráčková s quadruple doublem!

ECHO 1. KOLA RENOMIA ŽBL Prvními čtyřmi duely odstartoval nový ročník Renomia ŽBL, v němž kvůli korona nákaze v týmu brněnských Žabin nemohl být odehrán jejich zápas s Hradcem Králové. Vládkyní úvodního dějství se stala Veronika Voráčková, jež k domácímu triumfu USK Praha nad Strakonicemi (127-52) pomohla neskutečným quadruple doublem, tedy dokonce čtyřmi dvojcifernými zápisy v hlavních sledovaných statistikách, což se jí povedlo jako první hráčce v novodobých dějinách soutěže! V dalších utkáních Chomutov doma zničil Ostravu 72-43, Slavia Slovanku 70-53 a Trutnov před svými fanoušky zdolal KP Brno 94-92.

celý článek
Basketbal první zavelel: Buďme ČESKO!

UDÁLOST Basketbal dál určuje směr. Čerstvě jako první z velkých týmových sportů přichází s názvem ČESKO na reprezentačních dresech, na jejichž popředí tak odzvonilo anglickému nápisu Czech Republic. Novinku dnes představili kapitán národního týmu mužů Vojtěch Hruban a hlavní opora lvic Kateřina Elhotová, kteří spolu zapózovali pod obřím padesátimetrovým poutačem na konci pražského Nuselského mostu, kde jsou oba vyobrazeni v nadživotní velikosti spolu s jediným Čechem v NBA Tomášem Satoranským.

celý článek
Pokoření od pana Pánvičky i poklona Ivě

KOMPLETNÍ INTERVIEW S TOMÁŠEM SATORANSKÝM PO ZISKU 6. KORUNY Po sezoně, již odpálila česká senzace na šampionátu v Číně, naprosto ovládl hlasování o nejlepšího českého hráče, kdy jej všichni basketbaloví experti dali na první místo, což se ještě nikomu nepovedlo. Nyní už šestinásobný český král Tomáš Satoranský ale ví, že ne všechno mělo poslední rok růžové barvy. Mega turnaj v Číně, kde prakticky neopustil hřiště, jej stál spousty sil, jež pak chyběly v novém angažmá u Chicago Bulls. Ti v nadlouho přerušené sezoně nenaplnili očekávání a byli jedním z osmi týmů, jichž se netýká aktuální restart ročníku ve floridském Orlandu. Únava prvního dirigenta ikonického klubu se navíc projevila ve zhoršení střelby, jíž se v létě hodně věnoval s rakouským střeleckým guru Stefanem Weissenböckem. Došlo ale i na rozsáhlejší péči o malou dcerku, soustředění s národním týmem v Mariánských Lázních, tenis se zrádným panem Pánvičkou nebo na originální talk show s modelkou, moderátorkou a nyní už i zpěvačkou Ivou Kubelkovou.

celý článek
Ježišmarjá, to snad ani není pravda!

SE ČTYŘNÁSOBNOU KRÁLOVNOU KATEŘINOU ELHOTOVOU Rok od roku je krásnější a rok od roku jí také přibývají trofeje pro nejlepší hráčku země. Skoro už si na jejich pravidelný sběr začíná zvykat. „Budu-li upřímná, byla jsem letos dost neskromná a dívala se na ty, kteří zvítězili nejvíckrát po sobě. Být nejlepší třikrát v řadě je úžasný úspěch. A doufám, že tahle trofej není poslední,“ prohlásila při slavnostním vyhlášení v Mariánských Lázních nyní už čtyřnásobná česká vladařka Kateřina Elhotová, dvojciferná skórerka v Eurolize, kapitánka pražského USK, šéfka reprezentace i maminka tříapůlletého syna Daniela, která ve třiceti letech prožívá ne-li nejúžasnější, pak určitě nejbarvitější část své kariéry, v níž začíná dokonce ještě podřazovat. Pojďme se opět po roce podívat do jejího osobitého světa...

celý článek
Satoranský 6. trofejí vyrovnal Welsche!

UDÁLOST Čtvrtý Čech v NBA Tomáš Satoranský, lídr šestého týmu loňského světového šampionátu a první rozehrávač ikonického klubu Chicago Bulls, opět obhájil prvenství a stal se Basketbalistou roku. Vytvořil dosud nepřekonaný rekord, kdy jej v tradiční anketě na první místo nominovali všichni hlasující. Šestou trofejí navíc vyrovnal dosavadního rekordmana Jiřího Welsche. Druhý mezi muži skončil Jaromír Bohačík a třetí místo obsadil národní kapitán Vojtěch Hruban. Mezi dámami obhájila trůn kapitánka pražského USK a šéfka reprezentace Kateřina Elhotová.

celý článek
Lví efekt na družinu a město Romana Geza

REPORT Z LÁZNÍ Byl to efekt, který měl nejvyšší hodnotu. Na vlastní oči ho však mohl sledovat jen jeden muž. Kouč mladších dorostenek a starších dorostenců Mariánských Lázní Roman Gezo. „Na tréninku se zvýšilo jak nasazení, tak docházka. Nároďák prostě táhne,“ ocenil basketbalový kormidelník z lázeňského města, který se trenérství věnuje už 22 let. Kdysi jako mladší žák se svým týmem porazil i Opavu vedenou rozehrávačem Petrem Czudkem, nyní asistentem u mužské reprezentace. Po spoustě let se setkali znovu, tentokrát už jako zkušení trenéři. A Gezo mohl během aktuálního „repre“ soustředění na vlastní kůži zažít odlesk fenomenálního úspěchu lvů na loňském světovém šampionátu.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►