Balvín vložil balík do e-týmu Jankta!

10.03.2021 - red
počet přečtení: 310
vytvořeno 10.03.2021, upraveno 10.03.2021

UDÁLOST SVĚTA E-SPORTU S VIDEEM První centr Bilbaa a reprezentace Ondřej Balvín čerstvě otevřel svou druhou kariéru. Zainvestoval do profesionálního esport týmu SAMPI, který patří fotbalovému reprezentantovi a hráči Samdorie Janov Jakubu Janktovi. Balvín v jeho ambiciózní organizaci získal za několik milionů korun podíl 2,5 procenta.

Jankto SAMPI založil v září roku 2018. Od té doby již jeho tým získal přes 30 medailí z prestižních offline turnajů napříč Evropou a USA. V minulosti zaměstnával i dva mistry světa (Čecha Kappa pro hru Trackmania a Fina Ekiho pro NHL). V létě 2020 organizace představila i první Gaming House v České republice s hodnotou přes 30 milionů korun, v němž má celek ideální podmínky pro přípravu.

Dům nabízí Janktovým svěřencům ty nejlepší tréninkové prostory v tuzemsku, které jsou srovnatelné se standardy největších evropských týmů. V současné době SAMPI zaměstnává profesionální hráče výhradně z České a Slovenské republiky s cílem být jedničkou na tuzemské scéně ve všech hrách, kterým se věnuje.
 

Aktuálně jsou to CS:GO, FIFA21, Valorant a mobilní hra Brawl Stars, ve které se hráčům SAMPI na podzim podařilo vyhrát mistrovství republiky v mobilních hrách. Tato sekce hrající na mobilech jejich partnera Poco F2 Pro se podle oficiálního únorového žebříčku řadí na 18.místo v Evropě. Také ve hře FIFA mají loňského vítěze mistrovství Česka a Slovenska, který v roce 2020 vyhrál většinu tuzemských turnajů a má našlápnuto do světové elity. Je jím šestnáctiletý Dominik ”Seron” Čermák.  

Letošním cílem je dominovat i v titulech CS:GO a Valorant. Stejně tak hodlá většinový majitel začít investovat i do propagace SAMPI jinými než pouze vlastními kanály a více propojit tým s lifestylovými aktivitami. A právě s tím má letos pomáhat Ondřej Balvín.

„K SAMPI jsem se dostal tak, že jsem svého agenta Phillipa Paruna poprosil, jestli by mě mohl napojit na svět gamingu, a jelikož ani on neměl potřebné kontakty, tak se poptal a předal mi spojení na Adama Nenadála (zástupce šéfredaktora deníku Sport - pozn.), který mě do e-sportu uvedl. Adam mě poté propojil se SAMPI. Následně jsem se spojil s Jakubem Janktem a začali jsme jednat,“ říká ke svému vstupu do týmu Balvín.
 


„SAMPI jsem si nakonec zvolil i proto, že se naskytla možnost koupit si menší podíl v organizaci, což je věc, která mě na tom hrozně lákala. Chtěl jsem mít menšinový podíl v jednom z týmů a také se mi líbilo, že jsme si s Kubou v tomto ohledu od začátku rozuměli. Dal mi jasně najevo, že SAMPI nemá jako investici, kterou hodlá za 10 let prodat za spoustu milionů, ale je to jeho srdcovka, což pro mě hraní taky je. Byl ke mně od začátku upřímný, bavili jsme se spolu skvěle. Pro mě SAMPI byla jasná volba. Je to věc, o kterou se člověk musí starat jako o rodinu, což sdílí i Kuba, a nebereme to tedy jen jako byznys.“

Balvínova investice bude využita především na propagaci týmu, speciálně mezi streamery a youtubery. ”Chceme, aby nám pomohli získat větší fanouškovskou základnu. Těším se na tuhle spolupráci,“ hlásí pivot Bilbaa, který si herní svět zamiloval už jako kluk. ”Odmala jsem byl hrami fascinovaný, ale neměl jsem to štěstí mít doma počítač. Chodil jsem vždycky ke kamarádovi po škole a díval se na něj, jak hraje,“ vzpomíná.

Jeho nový kolega Jakub Jankto má z nové spolupráce velkou radost. ”E-sport a jeho budoucnost vidíme hodně podobně a to byl jeden z hlavních důvodů, proč došlo k této spolupráci. Zároveň i Ondřej vidí spojení mezi reálným a virtuálním světem a to je přesně to, co dělám já.“