Dnes startuje pohárové FINAL 4 žen

01.03.2021 - red
počet přečtení: 176
vytvořeno 04.03.2021, upraveno 04.03.2021

PŘED FINAL 4 ŽEN Už dnes odpoledne se rozjedou boje o Český pohár basketbalistek, který odpálí semifinálovými duely RENOMIA FINAL 4 v Chomutově. Od 15 hodin si to rozdají domácí Levhartice s KP Brno a od 18:30 se utká v pražském souboji BLK Slavia se ZVVZ USK. Turnaj vyvrcholí v pátek utkáním o bronz (15:00) a finálovou bitvou od 18:30. Veškeré dění můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

Pohárový pavouk musel být kvůli epidemické situaci výrazně zkrácen, soutěže se totiž nezúčastnily kvůli přerušeným ligovým soutěžím celky mimo nejvyšší ŽBL. Hrálo se tak jen v deseti týmech, které se utkaly v osmifinále a následně pak ve čtvrtfinále, aby se vykrystalizovala čtveřice do závěrečného dvoudenního klání.

Nejvíce zápasů v poháru odehrál pořádající Chomutov. Levhartice musely už do osmifinále, ve kterém na konci ledna přehrály Strakonice 83-53. Pak se stejně jako všechny ostatní celky vrhly do čtvrtfinále, kde před týdnem parádně ubránily Ostravu, když na soupeřově palubovce vyhrály 63-46. V tu dobu už hráčky věděly, že FINAL 4 uspořádají na domácím hřišti a mohly tak mít o kus motivace navíc, i když se bude hrát stále bez přítomnosti diváků v hledišti.

2512NDM.jpg

„FINAL 4 na domácí palubovce je pro nás výjimečnou šancí si to pořádně užít a vybojovat medaili,“ říká rozehrávačka Chomutova Valentýna Kadlecová.

Soupeřem Chomutova bude ve čtvrtečním odpoledním zápase čtvrtý celek ligové tabulky KP Brno. Královopolanky své soupeřky v obou letošních vzájemných duelech porazily, navíc to bylo v obou případech minimálně o 25 bodů, přesto se mají v Brně před soupeřkami na pozoru.

„Do semifinále jsme sice dostaly tým, proti kterému si myslím, že umíme hrát, ale předcházelo tomu těžké čtvrtfinále s Hradcem. Žádný tým by se ale neměl podceňovat. Půjdeme tedy do toho na sto procent jako do jakéhokoli jiného zápasu s obrovskou motivací vyhrát,“ hecuje svůj tým teprve šestnáctiletá rozehrávačka Dominica Hynková.

Účastník EuroCupu měl papírově nejtěžší čtvrtfinále, ze všech postupujících, když KP zdolal druhý tým ligové tabulky Hradec Králové, ten se však potýkal s absencemi některých klíčových hráček. I tak ale výhra svěřenkyně Dušana Medveckého povzbudila a vidí se v pátečním finálovém souboji.

Čtvrteční večerní program obstará pražské derby mezi Slavií a ZVVZ USK. Duel má jasného favorita v USK, když svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové jednoznačně vládnou ligové tabulce a po vypadnutí z prestižní Euroligy se mohou naplno soustředit na domácí soutěže. Do poháru se vrací poprvé od roku 2015.

„Já osobně jsem ráda za možnost opět se zúčastnit poháru. Jsme zvyklé hrát pouze Euroligu a ŽBL. Myslím si, že hrát pohár je pro některé týmy velkým lákadlem,“ říká jedenadvacetiletá křídelnice USK Veronika Šípová.

Slavia, jež ve čtvrtfinále vyřadila Trutnov, podlehla USK v letošním ročníku ŽBL dvakrát minimálně padesátibodovým rozdílem. „To, že jsme dostaly do semifinále USK Praha, nás určitě netěší. Nicméně, budeme se s tím muset nějak vypořádat a najít si v tom pozitiva. USK je už několik let suverénem naší ligy, a proto najít jeho slabé stránky je velmi obtížné. Určitě proběhne z naší strany nějaký skauting, kde si řekneme, co a jak chceme hrát, ale největší pozornost budeme upínat na páteční duel,“ komentuje soupeřky rozehrávačka Slavie Eliška Mircová.

FINAL 4 nabídne internetovým divákům kompletní servis, tedy bohatý předzápasový, poločasový i pozápasový program ve studiu včetně hostů, přenosy na 5 kamer v HD rozlišení a spoustu dalších bonusů včetně microsite final4.cz.basketball.