Co osmé místo nesmí zakrýt

POD POVRCHEM ME S KOUČEM LVIC U18 VIKTOREM PRUŠOU Není rozhodně tím, kdo by se opájel loňským šestým a letošním osmým místem v elitní evropské divizi. Ví, že jen o výsledky nejde. A proto kormidelník dívčí reprezentace U18 Viktor Pruša bude v následujícím detailním interview hovořit víc o tom, kde nyní mladé basketbalistky tlačí bota. A ne jedna. Promluví i o muži, který by se na řadu zmíněných nedostatků nyní měl globálně zaměřit jako nový reprezentační šéftrenér. Dostane se i na to, proč tak velký prostor dostaly letos hráčky ročníku 2002, nebo na neměnná pozitiva českých mládežnic, také na jeden nešťastný kotník nebo na borky s největší nadějí, které ale stále musí dřít jako „drátenice“, aby jednou patřily i na dospělé mezinárodní fórum.

celý článek
Kouč Ken o Češích, Češkách a USS Nimitz

OSOBNĚJI S KOUČEM LVIC U20 PŘED ME Čtvrtstoletí předtím, než se narodily jeho aktuální svěřenkyně z reprezentace do 20 let, nastoupil do služeb námořnictva Spojených států, v jehož řadách strávil celkem čtyři roky. Z toho největší část na tehdy čerstvě do provozu uvedené a jaderným palivem poháněné USS Nimitz, nyní nejdéle sloužící letadlové lodi Spojených států. Mladý námořník z Bostonu v plné síle se na 330metrovém obrovi v závěru neklidných 70. let zúčastnil několika bojových konfliktů a musel bryskně plnit desítky udílených rozkazů. Po několika letech jich ale začal mít dost a armádě dal sbohem. Přesto mu zůstala pod kůží. I dnes je jeho mluva protkána vojenskými termíny a on sám se stal tím, kdo denně udílí množství pokynů - v přípravě nebo basketbalových zápasech. Jen u českých lvic musí Ken Scalabroni pečlivě volit slovník a nesmí se pouštět do ostřejších verbálních přestřelek, jež by mohly zranit citlivou ženskou duši. Obzvlášť ne před očekávaným mistrovstvím Evropy na domácí půdě v Klatovech, jež už v sobotu v 18:00 začne pro lvice soubojem s Ruskem.

celý článek
Bosňané na Václavák, Humpolec třetí

CHANCE 3X3 TOUR Bosenští Ecos Romari ovládli v Pardubicích finálový turnaj Chance 3x3 Tour, jímž vyvrcholila i 3x3 Central Europe Tour. Vítězný celek si zároveň zajistil vstupenku na pražský turnaj World Tour, který bude za dva týdny hostit Václavské náměstí. V zahraničním finále Ecos Romari od začátku vedli, v polovině duelu ale otočil slovenský COP NOKIAN-SPB na 11-9. Obrovská bitva před slušnou diváckou kulisou vrcholila za slunečného počasí až v úplném závěru. Ještě v poslední minutě to bylo 18-18, když Ecos odskočili dvojkou a následně ukončili duel trestným hodem těsně před koncem na 21-19.

celý článek
Lístky na ME v Klatovech v prodeji

18.7. VSTUPENKY NA ME ŽEN U20 Už týden jsou v prodeji vstupenky na A-divizní evropský šampionát basketbalistek do 20 let, který se odehraje od 3. do 11. srpna v Klatovech. Bojovat o úspěch na turnaji budou i české reprezentantky, které se mezi elitu vrátily výhrou na loňském šampionátu divize B pod vedením zkušeného amerického kouče Kena Scalabroniho, který tým povede i letos.

celý článek
O medailích se mluví snadno

S KOUČEM LVIC U20 O ME NA DOMÁCÍ PŮDĚ Už jen měsíc zbývá do startu největší akce basketbalového léta na české půdě – A-divizního evropského šampionátu žen do 20 let v Klatovech (3.-11. srpna). A proto je nejvyšší čas vyzpovídat lodivoda českého týmu Kena Scalabroniho, který mladé lvice chystá na turnaj už více než měsíc a celkem s nimi odehraje 13 přípravných zápasů.

celý článek
Každý rok chci do elitní osmičky!

S TEREZOU VITULOVOU PŘED ME U20 Českou ženskou reprezentaci do 20 let čeká v létě největší domácí akce tohoto léta. Svěřenkyně amerického trenéra Kena Scalabroniho budou na začátku srpna (3.-11.) v Klatovech hostit evropský šampionát. Příprava začala před měsícem, první pořádné zápasy však odehrály lvice až minulý víkend v Lyonu, kde ze tří duelů získaly jednu výhru.

celý článek
Balvín se rozhodl pohnout ledy

UNIKÁTNÍ KLINIKA Reprezentační centr Ondřej Balvín, 217 vysoký obr, který má v letošní sezoně za sebou v dresu Gran Canarie i první euroligovou sezonu, se vydal na novou dráhu. Už tuto neděli uspořádá na pražské Folimance speciální kliniku zaměřenou na basketbalové čahouny. Využije k tomu své už celkem rozsáhlé evropské zkušenosti nebo štaci v Letní lize NBA.

celý článek
Když se Trojan ptá, zdá má dát šestky

VELKÉ ECHO POSLEDNÍHO SOUBOJE Český basketbal zažil v sobotu speciální večer. Oficiální a více než důstojnou rozlučkou během něj oslavil kariéry dvou ze svých největších postav. V pardubické aréně si naposledy zahráli velký zápas Jiří Welsch a Luboš Bartoň. A nebyl to ledajaký večer. Duel nazvaný „Poslední souboj“ proti sobě svedl týmy, které si oba kapitáni sami sestavili. Nechyběli v něm čeští i zahraniční basketbalisté, kteří během bohatých kariér obou hráčů s Welschem nebo Bartoněm nastupovali, či k nim měli jinak blízko, a to včetně celosvětově známých jmen. Zahráli si ale i vyslanci z jiných sfér jako Nejlepší házenkář světa z roku 2010 Filip Jícha nebo fenomenální herec Ivan Trojan.

celý článek
Eurovelikáni na rozlučce dvou lvů!

VELKÁ EXHIBICE V PARDUBICÍCH Je tu duel týmů dvou velkých postav českého basketbalu – druhého tuzemce v NBA Jiřího Welsche a vítěze Euroligy Luboše Bartoně, kteří už nyní tlačí českou basketbalovou káru dál z úplně jiných než hráčských pozic. Oba se přesto ještě jednou a naposledy objeví ve velmi aktivních rolích na palubovce a především – v dresu. Už v sobotu od 16 hodin (záznam odvysílá od 18 hodin ČT Sport) tak v pardubické aréně vypukne „Poslední souboj“ mezi TEAMEM WELSCH a TEAMEM BARTOŇ. Oficiální rozlučka obou nedávných reprezentačních opor bude napěchovaná současnými i bývalými hvězdami evropského podkošového světa, fanoušky navíc do dění zatáhne bohatý doprovodný program, který odstartuje už od 13 hodin před arénou, včetně vystavení zbrusu nové trofeje pro mistry světa. V rámci charity se pomůže i Magdaléně a Jaroslavovi a na závěr programu v hale se uskuteční i hráčská autogramiáda.

celý článek
Dvacítka pro MS a trofej v Česku!

NOMINACE LVŮ A TROPHY TOUR Trenér národního týmu mužů Ronen Ginzburg představil širší nominaci 20 hráčů pro přípravu na zářijový světový šampionát, která odstartuje v nymburském Sportovním centru 23. července. V tu dobu ale tým ještě nebude kompletní, neboť budou chybět v letošní sezoně nejvytěžovanější hráči. A například Tomáš Satoranský se podle dohody mezi FIBA a NBA může připojit nejdřív 4. srpna.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►