Jak si Stehlíka našel favorit seriálu

22.06.2020 - red
počet přečtení: 168
vytvořeno 22.06.2020, upraveno 22.06.2020

ECHO DRUHÉ AKCE CHANCE 3X3 TOUR Jako favorit Chance 3x3 Tour se po prvních dvou turnajích jeví slovenský celek Prievidza Meferes. Tahle parta se ukázala už v Kroměříži, kde sahala po finálové účasti, a nakonec z toho bylo třetí místo. Ještě líp to pro tým dopadlo uplynulý víkend v Českých Budějovicích, kde čtveřice Jakub Mokráň, Jozef Vojtek, Martin Bílik a Jan Stehlík přehrála všechny své soupeře a vítězstvím si zajistila postup na finálový turnaj v Praze.

Oproti turnaji v Kroměříži byla v sestavě Prievidzy pro České Budějovice jedna změna, když chyběl Matúš Mečiar. To ale celku vůbec nevadilo, jak potvrzuje česká spojka federální sestavy.

„Turnaj v Kroměříži byl nás první společný turnaj v letošní sezoně. Bohužel Matúš si natáhl zadní stehenní sval hned ze začátku turnaje, tak se to potom v semifinálovém zápase promítnulo v našich výkonech, kdy jsme nebyli bohužel stoprocentní. Nebýt toho nešťastného zranění, myslím, že výsledek by vypadal aspoň o stupínek lépe. V týmu je nás šest, takže jsme schopni se navzájem nahradit v případě zranění či absencí,“ vykládá čtyřiatřicetiletý Jan Stehlík.

2319YTc.jpg

Prievidza podle něj příliš nevyužívá společné tréninky a každý z hráčů se basketbalově udržuje individuálně. Přesto mají v 3x3 nemalé cíle.

„Společné tréninky nemáme. Tréninkově bereme zápasy ve skupině. Před epidemií jsme měly naplánovány turnaje v Německu, Maroku s postupem do Pobřeží Slonoviny, ale bohužel bylo vše zrušeno. Prozatím máme naplánovány turnaje v Česku a na Slovensku, ale kontrolujeme si i akce v zahraničí. Uvidíme podle možností, ale netajíme se našim cílem, kterým je účast na World Tour,“ odkrývá rodák z Bílovce, který nezanevřel ani na pětkový basketbal.

„Když byly uzavřeny tělocvičny, tak jsme s klukama z Ostravy trénovali venku. Po otevření hal se chystám s týmem Patrika Smažáka Snakes Ostrava, za který hraju první ligu. Tréninky máme v hale a věnujeme se 3x3, takže mi ve výsledku bylo jedno, jestli hrajeme vevnitř, nebo venku,“ nedělá Stehlík rozdíly mezi 3x3 pod střechou či venku.

Jako zkušený basketbalista 3x3 je Stehlík zvyklý, že na turnajích potkává staré známé a nejinak tomu bylo i ve finále v Českých Budějovicích, kde poměřila Previdza úspěšně síly s nejlepším českým týmem Humpolec Bernard.

„Jde o vítězství. To musí jít kamarádství trochu stranou, ale hrajeme proti sobě tak, abychom se navzájem nezranili. Minuly rok Humpolec i Meferes společně nějakou dobu trénovali, takže se všichni dobře známe a zápasy mají jistý náboj a určitě věřím tomu, že jsou pro diváky atraktivní, ale cílem je nezranit se a dobře si zahrát. Vítězství je třešnička na dortu,“ říká Stehlík.

Ten za Meferes začal hrát už v září 2018, kdy mu Matúš Mečiar zavolal, zda s týmem nechce jet do Rumunska na turnaj. „Od té doby jsem hrál hlavně s nimi. Za Humpolec jsem v minulém roce hrál pouze v rámci přípravy širšího reprezentačního výběru pro kvalifikaci na mistrovství světa, pak už jsem hrál hlavně za Prievidzu. Když jsme neměli turnaje, tak jsem zvládl jen jeden turnaj za polský tým v Los Angeles,“ popisuje svá různá angažmá ve světě 3x3 Stehlík.