Stehlík a spol. kralovali pod střechou

21.06.2020 - red
počet přečtení: 177
vytvořeno 21.06.2020, upraveno 21.06.2020

CHANCE 3X3 TOUR Počasí zatím letošnímu ročníku Chance 3x3 Tour nepřeje, když oba úvodní turnaje z větší části provázel déšť. I napodruhé v Českých Budějovicích se ale zvládly odehrát všechny plánované zápasy, a tentokrát dokonce i bez časového posunu, když organizátoři s nepřízní počasí počítali dopředu, a už od začátku programu se hrálo pod střechou. Prostory českobudějovického výstaviště nejvíc seděly celku Prievidza Meferes, který v elitní kategorii mužů vylepšil bronz z minulého víkendu.

Mužský turnaj dal šanci na výhru 28 týmům rozděleným do sedmi skupin, odkud se postupovalo do osmifinále. Ve skupině A kraloval od začátku český reprezentační tým Humpolec Bernard, hrající s Ondřejem Dygrýnem, Romanem Zachrlou, Danielem Zachem a Vladimírem Sismilichem, hladké výhry si připisovali i Prague 3x3 nebo slovenská Prievidza. Právě tuto trojici doplnil v semifinále tým Pod Pantoflem a snažil se zabojovat o stupně vítězů.

2317Yzk.jpg

Do finále ale po relativně hladkých výhrách prošly Humpolec a Previdza, třetí místo zbylo na Prague 3x3 hrající ve složení Roman Radovskii, Adam Urbánek, Martin Novák a Vojtěch Vejvar. Prague 3x3 přehráli v souboji o bronz partičku Pod Pantoflem těsně 21-19. Také finále nabídlo parádní zápas a oba celky v něm měly blízko k výhře. Vítězný návrat na Chance 3x3 Tour se nakonec Humpolci nepovedl, když Prievidza Meferes vylepšili třetí příčku z minulého týdne v Kroměříži a tentokrát slavili prvenství po výhře 19-17.

Postup do finálového turnaje v Praze si tím vysloužila čtveřice Jan Stehlík, Jozef Vojtek, Martin Bílik a Jakub Mokráň.

V rámci Dětské Tour se odehrál turnaj chlapců U15. V konkurenci pěti týmů se nejvíce dařilo Tigers, kteří ovládli už základní skupinu a ve finále přehráli Shooters 9-4. Třetí skončili Týpci po výhře 9-4 nad Kaplickou Squadrou v zápase o bronz.

Desetičlenné pole ženského turnaje se rozdělilo do třech základních skupin, z nichž se postupovalo do čtvrtfinále, případně přímo do semifinále. Právě od nejlepší čtveřice to byly napínavé play-off bitvy, když po dramatických soubojích do finále prošly celky Lost Talents a VVA. Třetí místo připadlo po duelu poražených semifinalistů týmu Torzo (Karolína Kuthanová, Lenka Šípová, Veronika Aulichová, Aneta Krobová), který přehrál Savages 20-17. Finále pro sebe po další vyrovnané partii dokázaly zvrátit obhájkyně loňského vítězství z Českých Budějovic VVA, hrající tentokrát ve složení Pamela Effangová, Tereza Motyčáková, Gabriela Mervínská a Tereza Kracíková. VVA si ve finále poradily 21-19 s Lost Talents (Lucie Bolardtová, Hana Kolegarová, Julia Vydrová a Simona Fišerová), které s pozdějšími vítězkami prohrály už ve skupině.

Chance 3x3 Tour pokračuje příští sobotu turnajem na Masarykově náměstí v Hradci Králové. Aktuální informace včetně odkazů na přihlašování do turnajů najdete na webu 3x3.cbf.cz a na facebookovém profilu 3x3 Český basketbal.