Kurty FTVS pohostí velké finále Chance

24.07.2020 - red
počet přečtení: 623
vytvořeno 24.07.2020, upraveno 24.07.2020

CHANCE 3x3 TOUR Seriál Chance 3x3 Tour 2020 finišuje do cílové rovinky. Po sedmi zastávkách v základní části nadešel čas velkého finále, které přijde na řadu tuto sobotu v Praze. Na kurtech Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve Vokovicích vypukne v 10 hodin dopoledne řež o celkové prize money v hodnotě 70 tisíc korun. Turnaj je však jen pro vyvolené.

„Šanci přihlásit se do finálového turnaje dostali vítězové jednotlivých turnajů letošního ročníku, pak se místa přidělovala podle žebříčku a na závěr došlo i na divoké karty,“ přibližuje organizátorka turnajů 3x3 Aneta Karlová s tím, že proběhne i velké finále prvního ročníku Dětské 3x3 Tour. Ta sdružuje kategorie U13 a U15 a účastníci si zahrají na oficiálních kurtech Chance Tour.

Loni se finále Tour odehrálo v Pardubicích a mezi muži obsadily první dvě místa zahraniční celky. Vítězi se stali Ecos Romari z Bosny a Hercegoviny, druzí skončili COP NOKIAN-SPB ze Slovenska. Třetí příčku vybojoval reprezentační tým Humpolec Bernard. Velká šance na zahraničního vítěze je i v Praze, když dorazí slovenští Prievidza Meferes, vítězové z Českých Budějovic, a hlavně polský tým Epufloor A3x3 Team s hvězdným Michaelem Hicksem, jehož skvadra zvítězila v Plzni. Skolit ji však budou chtít nejlepší české týmy na čele s reprezentacemi Humpolec Bernard, Prague 3x3 a CBA Ostrava.

Mezi ženami se loni radoval reprezentační tým Česka před celky Tři sestry a VVA. Při neúčasti prvních dvou týmů budou favoritkami VVA, suverénky letošního ročníku, které zvítězily na třech turnajích, šlapat na záda jim ale budou tři polské celky, které kralovaly minulý týden v Brně nebo silný domácí tým Hvězdice z Brna.

Turnaj na kurtech FTVS startuje v 10 hodin dopoledne, vítěz by měl být znám kolem šesté hodiny večerní. Více informací najdete na webu 3x3.cbf.cz či na facebookovém profilu 3x3 Český basketbal.