Borci z NBL kralovali na náměstí v Hradci

28.06.2020 - red
počet přečtení: 794
vytvořeno 28.06.2020, upraveno 28.06.2020

CHANCE 3X3 TOUR Třetí turnaj Chance 3x3 Tour se v krásném prostředí Masarykova náměstí v Hradci Králové poprvé v letošní sezoně odehrál díky příznivému počasí celý venku a nejvíc svědčil sestavě Ball Up mezi muži a Sázavským loupákům mezi ženami. Oba vítězné celky měly ve svém středu hráče a hráčky z nejvyšších ligových soutěží.

Desetičlenné ženské pole bylo rozdělené do tří základních skupin, ze kterých se postupovalo do čtvrtfinále a semifinále. Oba fináloví účastníci vzešly ze skupiny A, když se v něm utkaly Hvězdice z Brna (vítězky turnaje z Kroměříže) a Sázavské loupáky. Hvězdice bez potíží zvládly semifinále se Slavií OU (21-9) a Sázavské loupáky přehrály favorizovaný tým VVA 14-8. Ve finále se pak střelecky natrápily Hvězdice hrající ve složení Tereza Vitulová, Tereza Zítková, Kamila Hošková, Lucie Hošková a podlehly Sázavským loupákům 9-15.

Vítězný tým hrál ve složení Klára Marečková, Andrea Klaudová, Klára Vojtíková a Michala Hartigová. Je to tak nejen z velké části domácí ligový tým Hradce Králové, ale jde také o hráčky, které už ve 3x3 reprezentovaly v rámci evropských a světových šampionátů i turnajů světové tour. Třetí skončily vítězky z minulého týdne z Českých Budějovic VVA hrající v sestavě Pamela Effangová, Gabriela Mervínská, Monika Satoranská a Veronika Aulichová.

Mezi muži bojovalo o výhru a šanci nastoupit na finálovém turnaji v Praze 26. července hned 32 týmů, tedy maximální možný počet. Ty byly rozdělené do osmi skupin po čtyřech a vždy dva nejlepší postupovaly do osmifinále. Při neúčasti širšího reprezentačního kádru, který v počtu třech týmů odehrál turnaj v Bratislavě, bylo pole hodně otevřené. Turnaj byl okořeněný účastí několika polských týmů, které chtěly útočit i na ty nejvyšší pozice.

Kláním procházel výborně hlavně tým Coco Jambo, který vydřel postup z osmifinále, pak ve čtvrtfinále kraloval a zvládl i těžké semifinále s Get Benched academy. Z druhé strany pavouka útočil už od dopoledne suverénní Ball Up, který se pak sice protrápil osmifinálovým duelem, ale vzápětí suverénně prošel přes čtvrt- i semifinále a došlo tak na souboj s Coco Jambo ve finále.

Tam se ani jednomu z týmů příliš nedařilo v útoku, šlo hodně o bitvu tvrdých obran, navíc už se projevovala oboustranná únava. V závěru ale ukázali více sil Ball Up, kteří vyhráli 14-11. V Ball Up se sešla sestava z Kooperativa NBL, když nastoupila čtveřice Lukáš Rous, Kamil Švrdlík, Tomáš Pomikálek a Tomáš Vyoral. Ve finále přehrála polskou čtveřici Bartlomiej Broniecki, Adrian Mroczek-Truskowski, Szymon Milczynski a Grzegorz Olech. Třetí místo po výhře nad 3PTS Contest vybojoval tým Get Benched Academy v sestavě Štěpán Brix, Jan Šop, Tomáš Stibor a Richard Barac.

V rámci propojené Dětské 3x3 Tour se odehrál kompletní program, tedy kategorie U13 MIX, chlapci a dívky U15. V mixech do třinácti let zvítězil tým Bouráci (Litomyšl) před Leteckou jednotkou a Královskými Sokoly. Mezi chlapci U15 se nejvíce dařilo týmu Litomyšl, který přehrál druhý celek 4 Shooters a třetí BK Kladno. A v neposlední řadě v dívkách U15 se radovaly dívky z Hradce Králové hrající pod názvem Dřeváci, které přehrály Tygří smečku a Cini Minis.

Série Chance 3x3 Tour pokračuje příští sobotu indoor turnajem v Lounech.