Přijeli jsme se vyblbnout. A hala pomohla

15.06.2020 - red
počet přečtení: 287
vytvořeno 15.06.2020, upraveno 15.06.2020

ECHO PRVNÍ ZASTÁVKY CHANCE TOUR Ačkoli stále není zřejmé, kdo má být tou „půlkou“, je jisté, že v prvním turnaji letošní Chance 3x3 Tour to v Kroměříži nejvíc svědčilo vítězné sestavě „Tři a půl chlapa“, v jejímž čele stál křídelník ligového Olomoucka František Váňa (na snímku druhý zleva).

„Návrat ke hře to byl super. Po soutěžním suchu je to příjemná změna, kterou každý hráč uvítá. Člověk pozná, jak moc mu to chybí. Na tréninku sice jsou nějaké hry 1 na 1 nebo 2 na 2, ale tohle je něco jiného, když soupeře člověk nezná a má nějakou motivaci,“ usmívá se dvaadvacetiletý střelec, který měl v týmu za parťáky Martina Nábělka, Viktora Vašáta a Vojtěcha Růžka.

2312MDA.jpg

„Všichni jsme spolu hráli v mládeži v Prostějově, takže se dobře známe. Původně jsme s Martinem měli jinou sestavu, ale dva borci měli nějaké zdravotní potíže, tak jsme museli narychlo udělat obměnu - myslím, že úspěšnou. Spolu jsme nijak netrénovali, ani signály jsme si nestihli vymyslet. Ani víc turnajů v plánu nemáme. Možná na ten finálový v Praze se ještě hecneme. Jinak do Kroměříže jsme se jeli jen tak „vyblbnout“, bez větších ambicí. Moje největší motivace asi byla, aby se nikdo z nás nezranil, což se naštěstí povedlo. Celkové vítězství je pro mě vítaný bonus,“ vykládá prostějovský odchovanec.

„Tři a půl chlapa“ prošli turnajem bez větších problémů, když všechny zápasy kromě jediného vyhráli minimálně devítibodovým rozdílem, a až na jeden všechny duely ukončili před vypršením časového limitu. Sám Váňa ale přiznává, že ve čtvrtfinále měl jeho tým i trochu štěstí.

„Řekl bych, že jsme měli fajn rozlosování, a hlavně jsme hráli v pohodě a bez stresu. Pro mě nejtěžší zápas byl osmifinále s Rising Stars, jelikož jsme před ním měli asi čtyřhodinovou pauzu, a bylo těžké se zase rozběhat a dostat se do toho. S „Prague 3x3“ jsme pak ve čtvrtfinále měli trochu štěstí, když se jim zranil David Jelínek, což jistě ovlivnilo průběh zápasu. Nebýt toho, byl by to určitě ještě těsnější zápas,“ říká Váňa k výhře 21-15.

„Přechod do haly, kam se muselo kvůli počasí, nám dost pomohl. Všichni jsme hráči pětkového basketu, takže jsme zvyklí na normální palubovku, která neklouže a člověk si může být jistý v rychlejších pohybech. Taky v hale tolik nefouká, pokud zrovna někdo neotevře dveře. Takže rozdíl tam je značný a já byl vlastně za tu změnu rád,“ směje se rodák z Prostějova, který si Chance 3x3 Tour jako doplněk k běžnému tréninku užívá.

„3x3 mě baví dost, je to fajn zábava, ale prioritou je pro mě jednoznačně pětkový basket. Takže jeden dva turnaje v létě mi bohatě stačí. Hodně taky záleží na klubu, jak se k tomu staví, jelikož je zde větší riziko zranění. Třeba časem na stará kolena tomu podlehnu víc. Na druhou stranu je 3x3 velmi fyzicky náročné, tak uvidíme, jestli na to nebudu moc lenivý,“ dodává.

Chance 3x3 Tour stejně jako Dětská Tour pokračuje už další víkend (20. června) na výstavišti v Českých Budějovicích. Aktuální informace včetně odkazů na přihlašování do turnajů najdete na webu 3x3.cbf.cz a na Facebooku 3x3 Český basketbal.