Dnes v 17:00 federální derby v Praze

10.06.2021 - red
počet přečtení: 792
vytvořeno 10.06.2021, upraveno 10.06.2021

PŘED POSLEDNÍ PŘÍPRAVOU ČEŠEK NA ME V závěru tohoto týdne vrcholí příprava lvic na evropský šampionát, který startuje příští čtvrtek zápasem s Ruskem. V generálce na očekávaný turnaj vyzvou v Praze na Královce Češky sousedky ze Slovenska, a to hned dvakrát. První duel, který je po splnění protiepidemických opatření veřejně přístupný, startuje dnes v 17 hodin.

„Jsou to opravdu poslední dva zápasy, které jsou velmi důležité z hlediska ladění formy a odstraňování drobných chyb z naší hry ať už v obraně nebo v útoku. Jsem rád, že Slovenky dorazily za námi a nemuseli jsme nikam cestovat ani v posledních zápasech,“ okomentoval nadcházející program trenér týmu Štefan Svitek.

Český tým má zatím v přípravě vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek, když po jedné výhře a jednom neúspěchu nasbíraly v Praze nejprve Švédky a v minulém týdnu také Bělorusky. Podobné výsledky mají za sebou Slovenky, které poté, co v únoru vybojovaly postup na EuroBasket až v posledním zápase kvalifikace, podlehly v přípravě Slovinkám a Chorvatkám, zdolaly ale Polsko a Řecko.

První federální derby se dnes odehraje před kamerami TVCOM.cz, kde bude k dispozici i předzápasové, poločasové a pozápasové studio. Druhý, páteční, zápas se odehraje od 11 hodin za zavřenými dveřmi a oba týmy už v něm budou ladit poslední jemné nuance.

„Je to už teď jen o tom dotáhnout detaily, pak už nás jako celý trenérský tým čeká závěrečná nominace, kde se musíme správně rozhodnout ohledně dvanáctky hráček,“ ví Svitek, že ho čeká spolu s asistenty Ivanem Benešem a Veronikou Bortelovou těžké rozhodnutí ohledně zúžení sestavy ze 14 na 12 jmen, které v pondělí odcestují do Štrasburku.