Nejlepší pocit Ondřeje Hanzlíka

13.06.2021 - red
počet přečtení: 1014
vytvořeno 13.06.2021, upraveno 13.06.2021

ECHO PRVNÍ PŘÍPRAVY LVŮ Čeští basketbalisté v úvodním herním testu před olympijskou kvalifikací přemohli na pražské Královce bezhvězdný výběr Finska 78-65, když po první čtvrtině ztráceli 12-24 a po 30 minutách vedli skromně  53-49. Lepší byli z trojek (10-5) a dvojciferně se do střelecké listiny zapsali Balvín (16+10 doskoků), Vyoral, Martin Peterka a Palyza (po 12). Veřejně přístupnou odvetu dnes od 12:30 odvysílá web ČT a program ČT Sport.

Otázkou bude nasazení power forwarda Patrika Audy, který hned v prvním útoku sobotního duelu špatně došlápl a přivodil si zranění.

Naopak dobrou zprávou bylo šest bodů debutujícího 19letého zelenáče ze španělské Vitorie Ondřeje Hanzlíka, který na křídle odehrál 11 minut.

„Byl to nejlepší pocit, jaký jsem mohl mít. Už od malička to byl můj sen hrát za seniorský nároďák. O tom sní asi každý. A tenhle zápas byl parádní,“ neskrýval emoce po reprezentační premiéře, hrané za zavřenými dveřmi.

2547ZGR.jpg

„Možná tam malinko byla nervozita, ale myslím, že by byla větší, kdyby byla hala plná diváků. Takhle bez nich už jsem na to za poslední rok zvyklý. V neděli s diváky bude nervozita asi trošku větší, ale věřím, že to zvládnu a bude to v pohodě,“ těší se na další zářez na reprezentační pažbě.

Své první národní body zaznamenal z trestného hodu. ”Byla to pro mě úplně normální šestka jako každá jiná, ale jsem za první body rád,“ potěšilo ho. Pak přidal ještě trojku i dvojky ze hry a ukázal, že střelby se rozhodně nebojí.

Po společných trénincích a jednom zápasu je Hanzlík schopný odhadnout, čím by měl současný reprezentační výběr strašit soupeře. „Rychlý protiútok. Budeme schopni rychle běhat a zakládat protiútoky. Navíc myslím, že tenhle tým dokáže skvěle bránit, což snad potvrdíme i v neděli.“