Co ukázala přátelská řežba s Tunisany

OHLASOVÉ ECHO PŘÍPRAVY S TUNISKEM Nečistě a místy až záludně hrající Tunisané, teatrálními pohyby i nadměrnými výkřiky přihrávající fauly a věčně si stěžující na odpískané i neodpískané situace, byli velmi náročnými prvními soupeři lvů v přípravě na MS. Český tým se ale na pražské Královce vyrovnal i s těmito překážkami a i bez nastydlého Blakea Schilba zvítězil nad extrémně pomalu hrajícím účastníkem světového šampionátu 80-66, když ukázal i řadu parádních akcí na čele s čarodějným náhozem Jaromíra Bohačíka takřka z poloviny hřiště na alley-oop pro Tomáše Satoranského.

celý článek
O palci, kérkách, rodině a Číně

VIDEOZPOVĚĎ S VÍTEM KREJČÍM Je nejmladší z aktuální lví patnáctky chystající se na planetární šampionát v Číně. Když však mluví, nezní jako typický devatenáctiletý teenager. Možná proto, že se o sebe už několik let musí starat v zahraničí. Možná proto, že se už hodnou dobu pohybuje mezi dospělými. Nejdřív v týmu Zaragozy, za niž letos na chvíli nastoupil proti Barceloně i v semifinále španělské ligy, a teď už i v národním mužstvu. V osobnější zpovědi nyní promluví nejen o přeskoku z ME U20 a svých šancích na cestu do Šanghaje, ale i o svém aktuálně dvojkolejném fungování, 120procentním nasazení při reprezentačních trénincích, úzkém napojení na rodinu, svém letos nevyzpytatelném palci i speciálních tetováních na levé a zejména pravé ruce.

celý článek
Lvi na Královce se zápisem do historie

TURNAJ ÚČASTNÍKŮ MS V PRAZE Start světového šampionátu basketbalistů, na kterém zavlaje česká vlajka po dlouhých 37 letech, se nezadržitelně blíží. Důkaz? Svěřenci trenéra Ginzburga začínají pilovat taktickou přípravu v zápasovém rytmu. Na pražskou Královku si za tímto účelem na víkendový @ceskybasketbal Cup pozvali další tři účastníky MS – Tunisko, Polsko a Jordánsko.

celý článek
Málem hrdinka lvic: Měly jsme na medaili

S ELIŠKOU ŽÍLOVOU Nechybělo mnoho a stala se naprosto nečekanou hrdinkou českého týmu. Náhradní rozehrávačka Eliška Žílová po nepovedeném startu do evropského šampionátu do dvaceti let v Klatovech byla v osmifinále nejlepší střelkyní lvic a mohla být pro jeden večer velkou hvězdou. Češky však v koncovce duel s Itálií ztratily a ostrostřelba Žílové tak přišla vniveč.

celý článek
Demolition Girls udeřily drtivou silou!

ECHO DUELU LVIC S POLSKEM NA ME U20 Když Kristýna Brabencová s autoritou a veškerou vážností svého pohledu vyhlásila po bídném úvodním výkonu s Ruskem, že nic takového už se nebude opakovat, zdálo se to zvnějšku spíš jako zbožné přání. Jenže tahle ostrá děvčata umějí dostát svým slovům. A po sestřelu „Tre Kronor“ si na ME U20 v Klatovech nevídaným způsobem podala i polského souseda: 64-41! Když po jejich suverénním výkonu za ovací tisícovky nadšených fanoušků zazněla poslední siréna, a Češky by se mohly radovat z druhé výhry a druhého místa ve skupině, ani už se neusmívaly. Jako by šlo o naprostou samozřejmost. Svého soupeře doslova zničily v obraně, jako destruktorky, pro které není důležité koš dát, ale nedostat.

celý článek
Sato: "Náš postupový cíl se nemění!"

LETEM SVĚTEM SE LVEM I BULLEM TOMÁŠEM SATORANSKÝM Nový playmaker Chicago Bulls se v pondělí směl podle regulí NBA poprvé objevit na tréninku národního týmu, chystajícího se na MS. Tak se také stalo a byl to i dobrý důvod jej podrobně vyzpovídat. O čem Tomáš Satoranský stihl promluvit? Samozřejmě o nové situaci zraněného kamaráda Jana Veselého, také o své vlastní přípravě na pražské Královce, o blížícím se turnaji ve stejné hale, o nejmrzutější americké absenci, o neměnícím se cíli sebevědomých lvů i o své šanci na olympijskou kvalifikaci příští rok v červnu – tedy pokud zrovna nebude hrát Finále NBA.

celý článek
Pod košem bez Veselého. Kříž dál ve hře

UDÁLOST PŘED MS Generální manažer mužské reprezentace Michal Šob dnes s definitivní platností potvrdil, že tým se na světovém šampionátu bude muset obejít bez služeb úřadujícího MVP Euroligy Jana Veselého, čímž bude zásadně oslabena podkošová sestava. Centr si při květnovém Final-4 Euroligy obnovil zranění kolena, od té doby nenastoupil k soutěžnímu utkání, a nemohl ani trénovat.

celý článek
I přes bolest další čtvrtfinále Humpolce!

ECHO PRVNÍHO DNE PRAGUE MASTERS 3x3 Proměnlivé sobotní počasí na pražském Václavském náměstí svědčilo jedinému českému zástupci skvěle obsazeného turnaje FIBA World Tour 3x3, kterým je Humpolec Bernard. Tomu se podařilo projít z nesnadné základní skupiny do nedělního čtvrtfinále Prague Masters, v němž se bude pokoušet prolomit své dosavadní čtvrtfinálové prokletí na kláních této série.
 

celý článek
Karafiátové ME odpálí lvice s Ruskem

NA ÚSVITU ME ŽEN U20 V ČESKU Klatovy 2012. Klatovy 2014. Klatovy 2019. V rozmezí pouhých sedmi let bude „Brána Šumavy“ hostit už třetí velkou mezinárodní akci ženského basketbalu. Po B-divizním evropském šampionátu U20 a mistrovství světa U17 to bude už od nadcházejícího víkendu A-divizní kontinentální mistrovství hráček do 20 let, do nějž domácí lvice vstoupí v sobotu v 18 hodin na zimním stadionu bitvou s Ruskem (vysílá ČT Sport).

celý článek
Muž s maskou o víkendu na Václaváku!

PŘED WORLD TOUR 3X3 V PRAZE + PRIZE MONEY SÉRIE Světová elita basketbalu 3x3 se o víkendu vrátí na pražské Václavské náměstí. Po loňském létě, kdy se jeden z turnajů prestižní FIBA World Tour odehrál na Pražském hradě, se Prague Masters opět přesunují do samotného centra hlavního města. Chybět nebudou ani domácí reprezentanti - Humpolec Bernard by rád konečně prolomil čtvrtfinálové prokletí a zachránil tak letošní sezonu.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ►►
archiv (337)