Lvi se Satoranským přepisovali dějiny!

UDÁLOST Neuvěřitelným a dosud nepoznaným super úspěchem skončila pro český basketbal letošní edice ankety Sportovec roku. Mužská reprezentace triumfovala díky fenomenálnímu šestému místu na světovém šampionátu mezi všemi týmy, když předstihla fotbalisty pražské Slavie a i své kolegy ze zelených trávníků, a v jednotlivcích bral fantastické druhé místo za vítězným judistou Lukášem Krpálkem boss národního týmu a letos základní rozehrávač Washingtonu i Chicaga v NBA Tomáš Satoranský. V obou případech jde o historické maximum v této anketě, o jejímž pořadí rozhodují sportovní novináři.

celý článek
Čtyři krádeže a nastavení pro Levhartice

ECHO 12. KOLA ŽBL Dokonce čtyři loupežná přepadení proběhla ve 12. kole RENOMIA ŽBL, kde Trutnov dobyl pod dohledem svého top fanouška Rostislava Páva Strakonice (76-80) a získal třetí výhru sezony, pražský USK zvítězil v Hradci Králové 76-103, KP Brno úspěchem na Slavii (64-88) ještě vylepšilo své postavení na druhé pozici tabulky a Chomutov ukořistil na palubovce Slovanky výhru 63-71 v prodloužení a dělí se tak o pátou bilanci ligy (6-6). Domácí chrám uhájily jen brněnské Žabiny, jež přehrály Ostravu 86-65.

celý článek
KP doma zlomilo Hradec a je druhé!

ECHO 11. KOLA RENOMIA ŽBL V neúplném jedenáctém dějství nejvyšší domácí soutěže žen potvrdilo v duelu o druhé místo skvělou formu posledních dní KP Brno, které doma přehrálo Hradec Králové 81-72. Pražský USK rovněž doma rozdrtil brněnské Žabiny 108-76, Slavia po obratu ve čtvrté čtvrtině dobyla Trutnov (62-67) a Strakonice padly na palubovce nováčka z Chomutova (84-72), který se s bilancí 5-6 dělí o skvělé páté místo.

celý článek
Ostrava píše historii: hostí turnaj EWBL

UDÁLOST V OSTRAVĚ Hala Tatran v Ostravě o víkendu přivítá prestižní turnaj Evropské ligy EWBL basketbalistek. A pro domácí tým SBŠ to bude v pravdě historický víkend, protože takovou akci hostí vůbec poprvé. Na turnaji se kromě domácího celku představí i slovenský tým Young Angels Košice a ruské duo Dynamo Novosibirsk a Rostov na Donu. Mladý ostravský tým navíc nebude bez šance. V ŽBL aktuálně drží pozici pro play-off a ještě lepší výkony podává v evropských pohárech, zejména v EWBL.

celý článek
Rekord Brionny a Chance po obratu No.1

ECHO 10. KOLA RENOMIA ŽBL V desátém dějství ženské ligy ukázala svou světovou extratřídu americká pivotka ZVVZ USK Praha Brionna Jones, jež zapsala do historie RENOMIA ŽBL první padesátibodový výkon! Třiadvacetiletá rodačka z Baltimoru se o rekordní zápis postarala na palubovce Slovanky, kterou Pražanky spláchly 32-121. Jones za 32 minut měla dvojky 29/20, šestky 12/10 (z 8 získaných faulů), přidala 12 doskoků a její rating měl hodnotu 57, což je třetí nejvyšší číslo za posledních 20 let za dvěma super představeními strakonické Petry Reisingerové (70 a 65). A co se v 10. kole stalo ještě? Stovku vysázelo doma i KP Brno do koše Trutnova (104-66). Slávistky ve svém stánku důrazně oplatily chomutovskému nováčkovi senzační porážku z úvodu sezony (87-59). A strakonická U19 Chance doma otočila s Ostravou a má první výhru sezony (68-63). Už na konci října se předehrával duel mezi Hradcem Králové a Žabinami, který těsně patřil domácím Lvicím (80-76).

celý článek
Návrat Voráčkové a dominance favoritů

ECHO 9. KOLA RENOMIA ŽBL Hlavní zprávou devátého kola RENOMIA ŽBL, prvního po reprezentační pauze, je návrat největšího dívčího talentu poslední doby do české kotliny. Dvacetiletá národní křídelnice Veronika Voráčková odpískala svou rok a čtvrt trvající tréninkově-studijní stáž v NCAA, kam loni v létě odešla navzdory běžícímu kontraktu s USK Praha, a nesměla nastupovat do zápasů, což po letošním přestupu na další školu mělo kvůli univerzitním pravidlům trvat i v této sezoně. Iniciativa k jejímu comebacku podle informací klubu vzešla od USK, kterému se aktuálně nedostávalo hráček, neboť kvůli zranění skončila Američanka Harrison, Brabencová s Pospíšilovou v létě odešly do NCAA, Karolína Elhotová otěhotněla a dlouhodobě zraněná je Hanušová.

celý článek
Nováček už zase vítězí a super finiš Lvic

ECHO 8. KOLA RENOMIA ŽBL Levhartice Chomutov v osmém dějství RENOMIA ŽBL ukončily čtyřzápasovou sérii proher, a to domácí výhrou nad Trutnovem 70-60. Další tři výsledky skončily jednoznačnými výsledky ve prospěch domácích favoritů, takže pražský USK složil Slavii 116-61, Žabiny rozbily strakonickou U19 Chance 102-34 a Hradec Králové přemohl Slovanku 69-55. A KP Brno si v nedělní dohrávce dojel pro výhru 65-84 do Ostravy.

celý článek
Kolaps Žabin! Lup Slovanky s Bartoňovou

ECHO 7. KOLA RENOMIA ŽBL Slovanka i s novou posilou vydolovala v sedmém kole RENOMIA ŽBL ve Strakonicích svou druhou výhru (67-73). Hradecké Lvice si bez problémů pohlídaly vítězství 49-86 na palubovce nováčka z Chomutova. Mistrovský USK Praha uspěl na kurtu KP Brno (57-109), brněnské Žabiny padly v dramatickém duelu na Slavii (87-84) z vedení o 23 a Trutnov doma přemohl v prodloužení Ostravu (75-71) a i na svou druhou výhru tak potřeboval 45 minut hry.

celý článek
Drama pro SBŠ, nastavené derby pro KP

ECHO 6. KOLA RENOMIA ŽBL ZVVZ USK Praha překonal dva letošní ligové rekordy. V domácím duelu šestého kola jeho nová posila Brionna Jones zatížila konto Trutnova 40 body a celý tým nastřílel bodů 141. První číslo navíc značí i osmý top výkon za posledních 20 let v lize, druhé je pak šestým nejvyšším zápasovým nástřelem za stejné období. V dalších dvou utkáních vládli favorité - Hradec Králové přejel doma celek U19 Chance 86-65 a pražská Slavia Slovanku 91-66. Zbývající dvě bitvy se proměnily ve velká dramata - v Ostravě nakonec slavily domácí hráčky SBŠ, které otočily zápas s nováčkem z Chomutova v poslední minutě (75-72), a derby v Brně po boji s prodloužením ovládl hostující celek KP 73-83.

celý článek
Trutnov dál čeká a 50 tisíc pro Levharta

ECHO 5. KOLA RENOMIA ŽBL 38 bodů. Takový byl nejmenší rozdíl ve skore ve čtyřech utkáních neúplného pátého kola RENOMIA ŽBL, v němž pražský USK vyloupil Chomutov (41-89), brněnské Žabiny Trutnov (58-96), KP Brno doma zničilo Slovanku MB (88-41) a pražská Slavia strakonickou U19 Chance (116-60). Podle bilance je za vedoucím USK (5-0) druhé KP (4-1) a třetí Hradec Králové (3-1). Na první úspěch zatím čekají Trutnov (0-4) a U19 Chance (0-2).