Nováček už zase vítězí a super finiš Lvic

ECHO 8. KOLA RENOMIA ŽBL Levhartice Chomutov v osmém dějství RENOMIA ŽBL ukončily čtyřzápasovou sérii proher, a to domácí výhrou nad Trutnovem 70-60. Další tři výsledky skončily jednoznačnými výsledky ve prospěch domácích favoritů, takže pražský USK složil Slavii 116-61, Žabiny rozbily strakonickou U19 Chance 102-34 a Hradec Králové přemohl Slovanku 69-55. A KP Brno si v nedělní dohrávce dojel pro výhru 65-84 do Ostravy.

celý článek
Kolaps Žabin! Lup Slovanky s Bartoňovou

ECHO 7. KOLA RENOMIA ŽBL Slovanka i s novou posilou vydolovala v sedmém kole RENOMIA ŽBL ve Strakonicích svou druhou výhru (67-73). Hradecké Lvice si bez problémů pohlídaly vítězství 49-86 na palubovce nováčka z Chomutova. Mistrovský USK Praha uspěl na kurtu KP Brno (57-109), brněnské Žabiny padly v dramatickém duelu na Slavii (87-84) z vedení o 23 a Trutnov doma přemohl v prodloužení Ostravu (75-71) a i na svou druhou výhru tak potřeboval 45 minut hry.

celý článek
Drama pro SBŠ, nastavené derby pro KP

ECHO 6. KOLA RENOMIA ŽBL ZVVZ USK Praha překonal dva letošní ligové rekordy. V domácím duelu šestého kola jeho nová posila Brionna Jones zatížila konto Trutnova 40 body a celý tým nastřílel bodů 141. První číslo navíc značí i osmý top výkon za posledních 20 let v lize, druhé je pak šestým nejvyšším zápasovým nástřelem za stejné období. V dalších dvou utkáních vládli favorité - Hradec Králové přejel doma celek U19 Chance 86-65 a pražská Slavia Slovanku 91-66. Zbývající dvě bitvy se proměnily ve velká dramata - v Ostravě nakonec slavily domácí hráčky SBŠ, které otočily zápas s nováčkem z Chomutova v poslední minutě (75-72), a derby v Brně po boji s prodloužením ovládl hostující celek KP 73-83.

celý článek
Trutnov dál čeká a 50 tisíc pro Levharta

ECHO 5. KOLA RENOMIA ŽBL 38 bodů. Takový byl nejmenší rozdíl ve skore ve čtyřech utkáních neúplného pátého kola RENOMIA ŽBL, v němž pražský USK vyloupil Chomutov (41-89), brněnské Žabiny Trutnov (58-96), KP Brno doma zničilo Slovanku MB (88-41) a pražská Slavia strakonickou U19 Chance (116-60). Podle bilance je za vedoucím USK (5-0) druhé KP (4-1) a třetí Hradec Králové (3-1). Na první úspěch zatím čekají Trutnov (0-4) a U19 Chance (0-2).

celý článek
Málem kolaps Lvic i první pád nováčka

ECHO 4. KOLA RENOMIA ŽBL Tři jasné výsledky, nakonec bitva Hradce Králové s pražskou Slavií s vítězstvím domácích Lvic i premiérový úspěch sezony v podání Slovanky MB, která doma o sedm bodů zdolala Trutnov, jenž padl už potřetí za sebou. V jednoznačných utkáních 4. kola RENOMIA ŽBL pražský USK ovládl dění v Ostravě, KP Brno ve Strakonicích a brněnské Žabiny doma s chomutovským nováčkem, který tak poprvé podlehl až ve svém třetím zápase.

celý článek
V 29 na osobním Everestu. Ale nikdy nevíte

S ČESKOU VLADAŘKOU KATEŘINOU ELHOTOVOU Je další úspěšnou členkou elitní společnosti českých sportovních maminek, kterým mateřství neubralo vůbec nic. Ba naopak. Svým šarmem by mohla dláždit velkoměsta a svým úsměvem nahradit vycházející slunce, až mu jednou dojde dech. A s její formou na hřišti se to má neméně dobře. Představit si národní tým bez ní na letošním mistrovství Evropy? Zhola nemožné. A v Eurolize? Tam v minulé sezoně vystavěla svá nejlepší čísla kariéry. Poprvé vyšplhala nad 13 bodů, jako třetí střelkyně USK. K tomu trojky 40 procent. A palubovky v dresu třetího nejlepšího klubu kontinentu brousila v průměru nebývalých 33 minut. V devětadvaceti a tři čtvrtě je na osobním vrcholu. A sama to cítí. Jedna z už jen čtyř vicemistryň světa z roku 2010, jež byly v uplynulé sezoně stále v aktivní službě, spolu s Terezou Krakovičovou, Petrou Kulichovou a Editou Šujanovou. Jen shooting guardka Kateřina Elhotová je však tou, která se už potřetí za poslední čtyři sezony stala Basketbalistkou roku. A tohle všechno pak řekla...

celý článek
Ty jo, takoví borci se zvedají z lavičky!

ECHO 3. PŘÍPRAVY LVŮ S VÍTEM KREJČÍM Už prvním poločasem rozhodl národní tým o třetí přípravné výhře ze tří zápasů. Jordánský soupeř kladl na pražské Královce výraznější odpor podpořený trojkami jen prvních sedm minut, pak už se ale česká mašina začala rozjíždět a po dvaceti minutách i díky soustavě efektních brejkových akcí a dunků byla napřed 56-37, vedena nečekaným top skórerem Vítem Krejčím. 19letý benjamínek týmu stihl dvě smeče z rychlých protiútoků i trojku z ohromného výskoku nad obranu. Celkem už do půle za svých deset minut vysázel 10 bodů! Češi při velké rotaci sestavy nakonec zvítězili 98-67, když jejich top skórerem byl s 15 body za 21 minut Krejčí, následován Matinem Peterkou (13+6 doskoků) a 10bodovým triem Pavel Pumprla, Šimon Puršl, Jaromír Bohačík. Celek přestřílel soupeře z trojek (11-7), z brejků (14-2) i zpod koše (48-32), navíc násobně méně zrácel (5-24), ale stejně jako s Tuniskem prohrál doskoky (35-41).

celý článek
Trefíte se do koše na Vltavě za 1000?

CHARITA PŘED MS Každý basketbalista to zažil. Trefit se do obroučky je jeden z nejhezčích pocitů na světě, kvůli kterému hráči pod bezednými koši všichni působí. A teď je tu ještě nadstavba, kterou přinese každá úspěšná střela. Bude to rovný 1000 korun, navíc pro dobrou věc. Sportovní fanoušci si takovou střelu budou moct vyzkoušet od nedělního podvečera až téměř do startu světového šampionátu mužů na Smíchovské náplavce v Praze.

celý článek
Drama s Poláky rozhodlo duo B+B

ECHO DRUHÉHO PŘÍPRAVNÉHO DUELU LVŮ Mužská reprezentace zvládá domácí přípravný turnaj i dál bez zakolísání, ovšem Poláci jí dali ve druhém duelu řádně zabrat a dění zlomil pro české barvy až zisk a následný brejkový únik Jaromíra Bohačíka, který 34 sekund do konce zvýšil na 77-74 a zápas pak čtyřmi šestkami chladnokrevně zavřel centr Ondřej Balvín. Pod vítězstvím 81-76 se ve skvělé kulise 1850 fanoušků na pražské Královce střelecky nejvíc podepsali Tomáš Satoranský (21 za necelých 28 minut), Vojtěch Hruban (19) a později se rozehřívající Jaromír Bohačík (12+7 doskoků).

celý článek
Zvláštní, že u nás nevyhraje MVP Euroligy

S PĚTINÁSOBNÝM ČESKÝM KRÁLEM Nevěřil si. Letos jednoduše sázel na to, že českou jedničkou se musí stát úřadující MVP Euroligy Jan Veselý. O 4 body jej však nakonec porazil, a proto slaví už svou pátou trofej pro Basketbalistu roku. Už jen jedna mu chybí na dosavadního rekordmana Jiřího Welsche. A tady už jsou ohlasy Tomáše Satoranského nejen k jeho nejnovějšímu ocenění, ale i k řadě dalších témat počínaje důvody vynechávání veřejné hromadné dopravy s výjimkou historických tramvají a konče těšením se na návštěvu sochy Michaela Jordana, stojící v areálu jeho nového působiště ve slavném United Center v Chicagu.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►
archiv (337)