Ostrava píše historii: hostí turnaj EWBL

06.12.2019 - red
počet přečtení: 344
vytvořeno 06.12.2019, upraveno 06.12.2019

UDÁLOST V OSTRAVĚ Hala Tatran v Ostravě o víkendu přivítá prestižní turnaj Evropské ligy EWBL basketbalistek. A pro domácí tým SBŠ to bude v pravdě historický víkend, protože takovou akci hostí vůbec poprvé. Na turnaji se kromě domácího celku představí i slovenský tým Young Angels Košice a ruské duo Dynamo Novosibirsk a Rostov na Donu. Mladý ostravský tým navíc nebude bez šance. V ŽBL aktuálně drží pozici pro play-off a ještě lepší výkony podává v evropských pohárech, zejména v EWBL.

Svěřenkyně trenéra Kamila Havrlanta mají za sebou v této soutěži říjnový turnaj na palubovce Košic, kde ze tří zápasů dokázaly dvakrát zvítězit. Na úvod sice podlehly běloruskému Tsmoki Minsk, za porážku 52-67 s účastníkem EuroCupu se ale nemusely vůbec stydět. I proto, že následně Ostravanky přehrály domácí Košice (64-60) a poté i kazašskou Astanu (70-58).

Ostravský turnaj začne dnes v 18 hodin zápasem Košic s Rostovem, Ostrava se představí proti Novosibirsku ve 20:15. V sobotu vyzve Novosibirsk Košice o půl jedné, ve 14:45 už budou na palubovce znovu domácí hráčky v souboji proti Rostovu.


2093OWM.jpg

„Chtěl bych poděkovat Skupině ČEZ za to, že díky její podpoře můžeme rozšířit naši účast v evropských soutěžích. Máme nejvíc mladých hráček ze všech basketbalových klubů v republice a chceme, aby talentované hráčky zůstávaly v regionu a neodcházely hrát evropské soutěže do jiných měst,“ řekl k turnaji trenér a zároveň předseda ostravského klubu Kamil Havrlant.

Favoritem turnaje je Novosibirsk, který zatím úspěšně zvládl všechny tři své zápasy v EWBL a je lídrem skupiny B. Ostrava se dělí s Rostovem o třetí příčku s bilancí dvou výher a jedné prohry a právě tyto celky se chtějí poprat o postup do další fáze. Košice jsou páté s jednou výhrou a dvěma porážkami.

Střeleckou hvězdou dosavadního průběhu soutěže je Američanka Sara Dickey, která je lídrem SBŠ jak v RENOMIA ŽBL, tak v EWBL, kde dává 14 bodů na zápas. Prosazuje se však i několik mladých Češek, které získávají v ostravském dresu cenné zkušenosti. „Jsme rádi, že můžeme hostit týmy z jiných zemí a těšíme se na tento turnaj. Bude to jiné než v lize a podle toho se i připravujeme. Doufáme, že se nám podaří zvítězit a ukořistit tak další dvě výhry, jelikož nás láká představa hrát v Novosibirsku,“ zve fanoušky jedenadvacetiletá pivotka Ostravy Anna Pavlicová.