Čtyři krádeže a nastavení pro Levhartice

16.12.2019 - red
počet přečtení: 712
vytvořeno 16.12.2019, upraveno 16.12.2019

ECHO 12. KOLA ŽBL Dokonce čtyři loupežná přepadení proběhla ve 12. kole RENOMIA ŽBL, kde Trutnov dobyl pod dohledem svého top fanouška Rostislava Páva Strakonice (76-80) a získal třetí výhru sezony, pražský USK zvítězil v Hradci Králové 76-103, KP Brno úspěchem na Slavii (64-88) ještě vylepšilo své postavení na druhé pozici tabulky a Chomutov ukořistil na palubovce Slovanky výhru 63-71 v prodloužení a dělí se tak o pátou bilanci ligy (6-6). Domácí chrám uhájily jen brněnské Žabiny, jež přehrály Ostravu 86-65.

Divočina na jihu

Trutnov předvedl ve Strakonicích parádní vstup do zápasu, když po dvou minutách vedl bleskově 0-9. Domácí hráčky se pak probraly a skore korigovaly, přesto po šesti minutách prohrávaly 8-20. Za první čtvrtinu zvládly Východočešky celkem 28 bodů a držely relativně pohodlný náskok.

Ve druhé desetiminutovce se však rozjetý útok Trutnova zasekl a domácí Strakonice se postupně dostávaly zpět do hry. Až patnáctibodovou ztrátu se jim podařilo zlepšenou obranou stáhnout na 37-42. Pomohla jim k tomu rozložená ofenziva, když se čtyři hráčky dostaly alespoň na šest bodů, Trutnov se opíral o Bailee Cotton se třinácti poločasovým body.

Svěřenkyním Michala Martiška poločasová přestávka pomohla a ve třetí čtvrtině se vrátily do agresivní nátlakové hry, která jim přinesla náskok v úvodu zápasu. Pěti rychlými body Anny Rylichové odskočily do dvouciferného náskoku během pár sekund a ten si pak udržovaly po celou třetí čtvrtinu. Zápas jako na houpačce ale musel vyvrcholit až závěrečným dramatem.

Strakonice odstartovaly čtvrtou čtvrtinu šňůrou 14 bodů v řadě a po koši Karolíny Fadrhonsové šly pět a půl minuty před koncem do čtyřbodového vedení. Trutnov sedmi body otočil, Kateřina Galíčková ale vzápětí trojkou srovnala a stejná hráčka ještě v poslední minutě snižovala na rozdíl jediného bodu. Hostující hráčky ale zachránila trojkou Michaela Potočková a závěr už si pohlídaly Východočešky z šestek.

Bailee Cotton potvrdila pozici opory Trutnova a byla nejlepší střelkyní zápasu s 22 body, navíc přidala 9 doskoků. Doplnila ji se 16 body Anna Rylichová. Domácí vedla skvělým výkonem Fadrhonsová s 19 body a 14 doskoky, 16 bodů přidala Galíčková.

Další stovka USK

Pražský USK neprohrál podle očekávání ani dvanáctý zápas v tomto ligovém ročníku, když vyhrál v Hradci 76-103. Svěřenkyně Natálie Hejkové povzbuzeny další cennou výhrou v Eurolize nastřílely v první čtvrtině 33 bodů a utekly do dvouciferného vedení. Následně přidaly 29 bodů a do poločasu si přenesly 26bodové vedení. Mohly si tak dovolit lehce povolit po přestávce a dokonce prohrát nejtěsnějším rozdílem poslední čtvrtinu, jasná výhra jim ale neunikla.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Marja Režan, její spoluhráčka Alyssa Thomas přidala 18 bodů. Hradec vedla Kateřina Zavázalová s 15 body, o bod méně nastřílela Klára Marečková.

První poločas pro Žabiny

Žabiny přejely doma Ostravu jasně 86-65. Zásadní krok k výhře udělaly ve druhé čtvrtině, kterou ovládly 24-9 a získaly si dvacetibodový poločasový náskok, jenž po přestávce už bez problémů kontrolovaly. Brňanky vedla se 14 body Petra Záplatová, kolegyně z perimetru Michaela Vondráčková přidala 13 bodů. Ostravský celek, který hrál v sedmi hráčkách, táhla Sara Dickey s 22 body.

KP zakončil rok vítěznou šňůrou

Výbornou formu posledních týdnů potvrdilo KP Brno, když v posledním zápase letošního roku přehrálo Slavii Praha na jejím kurtu 64-88. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy měla navrch Slavia, ovládly Brňanky kompletně třetí čtvrtinu, kterou vyhrály 8-27. Slávistická hra se pak kompletně rozpadla, Královopolanky přidaly dalších 24 bodů ve čtvrté čtvrtině a bez potíží si pohlídaly desátou výhru, která znamená, že soutěžní přestávku stráví na druhém místě ligové tabulky.

Brňanky dovedla k výhře dvacetibodová Michaela Stará, která trefila pět trojek, doplnila ji s 18 body kapitánka Sarah Beránková. Slavii nestačilo 14 bodů Van Der Keijl, ani double double za 12 bodů a 16 doskoků Petry Bakajsové.

Drama pro nováčka

Parádní drama nabídl fanouškům duel Slovanky s hosty z Chomutova. Muselo rozhodnout až prodloužení a v něm slavily Levhartice triumf 63-71. Většina z úvodních čtyřiceti minut ale patřila domácímu celku. Mladoboleslavský tým se ujal vedení hned v samém úvodu, udržel v první čtvrtině své soupeřky na čtyřech koších a celkem osmi bodech, takže Slovanka vedla 16-8. Ve druhé čtvrtině se ofenziva Chomutova rozjela, ale ve správnou chvíli vždy zapnula i Slovanka a udržela si tak do přestávky těsné vedení.

Liché čtvrtiny patřily Slovance a potvrdilo se to i po poločase, kdy znovu opadla ofenziva Levhartic, a domácí hráčky utekly do náskoku, který byl až desetibodový ještě necelých sedm minut před koncem. Pak ale zavelela bývalá hráčka Slovanky Monika Satoranská, přidala se k ní Zuzana Kučerová a dvě minuty před koncem poprvé v zápase vedly Levhartice. Slovanka ještě zabrala a vedla po koši Kateřiny Bartoňové v poslední minutě o tři body, sedmnáct sekund před koncem ale Veronika Aulichová srovnala trojkou a muselo se do prodloužení.

Hostující hráčky v něm daly prvních šest bodů, aby domácí tým snížil na dva, v tu chvíli ale minutu před koncem trefila klíčovou trojku Michaela Krejzová a rozhodla o výhře Chomutova, který si závěr pohlídal na šestkové linii.

Právě Krejzová byla top střelkyní zápasu se 17 body, ke kterým přidala i 12 doskoků, doplnila ji s 15 body Aulichová. Satoranská dala jen čtyři body a trefila jedinou střelu ze 14, přidala však 16 doskoků. Slovanku držela se 13 body Monika Fučíková, Eliška Hálová dodala 12 bodů.