Nováček už zase vítězí a super finiš Lvic

04.11.2019 - red
počet přečtení: 701
vytvořeno 04.11.2019, upraveno 04.11.2019

ECHO 8. KOLA RENOMIA ŽBL Levhartice Chomutov v osmém dějství RENOMIA ŽBL ukončily čtyřzápasovou sérii proher, a to domácí výhrou nad Trutnovem 70-60. Další tři výsledky skončily jednoznačnými výsledky ve prospěch domácích favoritů, takže pražský USK složil Slavii 116-61, Žabiny rozbily strakonickou U19 Chance 102-34 a Hradec Králové přemohl Slovanku 69-55. A KP Brno si v nedělní dohrávce dojel pro výhru 65-84 do Ostravy.

Konec temné série Levhartic

Domácí chomutovský nováček hrající před znovu skvělým publikem do zápasu výborně vstoupil a po čtyřech minutách vedl nad Trutnovem 11-2, pak se ale Východočešky probraly, postupně srovnaly skore a těsně před přestávkou šly poprvé do vedení. Zlomová však byla třetí čtvrtina, kdy Levhartice nasázely 28 bodů a dokázaly si vytvořit náskok, o který už nepřišly. Nejlepší střelkyní zápasu byla se 16 body domácí zkušená pivotka Tereza Vorlová, kterou dorovnala v hostujícím dresu kapitánka Kateřina Kozumplíková. Za domácí přidala při výhře 70-60 Jitka Eisnerová 13 bodů, za hosty Anna Rylichová zvládla bodů jedenáct.

Tomáš Eisner (trenér Levhartice Chomutov): „Čekali jsme vyrovnané utkání, a to se potvrdilo. Měli jsme dobrý začátek, ale pak jsme vypadli z role a otěže převzal soupeř. Bojovný zápas rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme dali 28 bodů, což je pro nás neskutečně hodně. Pokračovali jsme i na začátku čtvrté čtvrtiny a tím jsme zápas zlomili v náš prospěch. Pochvala patří celému týmu, bojoval, i když jsme se v prvním poločase trápili střelecky.“

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Neměli jsme dobrý vstup, ale nějak jsme se do utkání dostali zpátky, dokonce jsme poločas vyhráli. Bohužel jsme toho nevyužili a ve třetí čtvrtině domácí hráčky ukázaly zkušenost, kvalitu a fyzickou vyspělost a to rozhodlo. My máme mladý tým, bojovali jsme a prohra o deset bodů pro nás není tragická, i když samozřejmě jsme smutní.“

Silný závěr Hradce

Výborný vstup do sezony Hradeckých lvic pokračuje. Východočešky dostatečně zabraly ve druhé půli a přehrály tak Slovanku MB 69-55. První půle ale byla ze strany mladoboleslavského celku velmi dobrá a Slovanka byla dokonce několikrát v těsném náskoku. Hostující hráčky se dokázaly vyhrabat z osmibodové ztráty v polovině druhé čtvrtiny a v poločase bylo skóre 35-35. Hráčky hostů trápily Lvice i nadále, a ještě šest minut před koncem srovnávala Samra Omerbašić na 55-55. Pak už se ale Slovanka vůbec neprosadila a Hradec sérií 14-0 zápas zlomil.

Hvězdou zápasu byla s 21 body a 14 doskoky domácí Petra Kulichová, čtrnáct bodů přidala Kateřina Zavázalová a třináct Klára Marečková. Poražené vedla Omerbašić se 14 body, se střelbou 9/1 se pouze ke dvěma bodům protrápila nová posila Kateřina Bartoňová.

Hladké derby

Jasného favorita mělo pražské derby mezi USK a Slavií, kterou domácí tým mistra ovládl 116-61. USK do zápasu vlétl ve velkém stylu a ani jednou neprohrával. Slávistky si jen těžko vytvářely střelecké pozice a rozdíl se už v první čtvrtině přiblížil dvaceti bodům. Pak se Slavia střelecky trochu probrala, jenže to začalo v ofenzivě klapat i USK a 38bodovou druhou čtvrtinou definitivně zlomil odpor hostujících hráček. Rozdíl se ve druhé půli vyšplhal až k 55 bodům a USK mohl podobně jako ve středu v Eurolize dát dostatečný prostor lavičce. Hned šest hráček vítězek se dostalo do dvouciferných čísel v čele s Američankou Brionnou Jones, která dala 21 bodů, na sedmnácti se shodly Kateřina Elhotová a Valériane Vukosavljevič. Kamila Hošková vedla Slavii 26 body, ale nedostalo se jí podpory od spoluhráček.

Spravená nálada Žabin

Hodně zklamané byly brněnské Žabiny po středeční předehrávce desátého kola na palubovce Hradce Králové. Druhou porážku s Východočeškami v sezoně částečně vynahradily na domácím hřišti v duelu se Strakonicemi, který vyhrály 102-34. Na soupeřky vlétly drtivým startem a od čtvrté minuty a stavu 7-7 zápasu dominovaly. Na začátku druhé čtvrtiny to bylo o dvacet a krátce před poločasem už dokonce o čtyřicet bodů. Postupně se náskok i přes prostřídání vyšplhal až na 68 bodů, o které zápas také skončil. Žabiny vedla zkušená Kateřina Zohnová 21 body, sedmnáct přidala Anežka Kopecká. Jedinou dvoucifernou střelkyní Strakonic byl Adéla Stiborová s 11 body.

KP s jistotou

Domácí SBŠ Ostrava zvládla odehrát kvůli pohárovým povinnostem dosud jen čtyři ligové zápasy a týmy ji tak ještě nestihly dostatečně naskautovat. Královopolanky tak nečekalo nic lehkého. Svou kvalitu ale prokázal jediný český účastník EuroCupu hned v první čtvrtině, ve které ani jednou neprohrával a díky šesti bodům v řadě v poslední minutě utekl do mírného náskoku. Na ten nedokázal domácí tým v čele se zahraničními posilami zareagovat a po koši Veroniky Remenárové to bylo ve třinácté minutě o patnáct bodů. Ostravský celek předvedl jeden nápor, a to v závěru druhé čtvrtiny, kterým se přiblížil na osm bodů rozdílu, to ale Brňanky nerozhodilo a v poklidu držely jisté vedení až do závěru.

Velmi dobře rozloženou ofenzivu vítězek vedlo se 14 body trio Veronika Remenárová (8 doskoků), Gabriela Andělová a Michaela Stará. Poražené se opíraly o výkony Sary Dickey (18 bodů) a Tiffany Jones (16+13 doskoků).