Záchranářka: Nemám správnou mentalitu

ECHO DUELU LVIC O ME S RUMUNSKEM Češky se v domácím zápase evropské kvalifikace proti Rumunsku nečekaně trápily v útoku, měly však svého lídra, který nezklamal a v poslední sekundě doručil výhru. Kateřina Elhotová se při výhozu zpod koše dvě a půl sekundy do konce uvolnila za clonou, Tereza Vyoralová ji přesně našla a zkušená shooting guardka ze čtyř metrů neomylně trefila, čímž lvicím darovala těžce vydřenou výhru 60-59.

celý článek
Zničí dnes v Praze Julia s Kiou i Rumunsko?

PŘED KVALIFIKAČNÍM DUELEM LVIC S RUMUNSKEM Po skvělém čtvrtečním vstupu českých reprezentantek do kvalifikace ME na italské půdě přichází na řadu druhý duel, a to na pražské Královce s Rumunskem. Zápas začíná dnes od 18 hodin a vysílá jej web České televize. Půjde o souboj dvou neporažených celků, protože Rumunky si v prvním kole doma poradily s dánským outsiderem rozdílem 15 bodů. Stejně jako v minulé kvalifikaci táhla tým naturalizovaná Američanka Ashley Walker. Ta navíc byla díky double doublu za 16 bodů a 12 doskoků nominována do nejlepší sestavy úvodního kola kvalifikace.

celý článek
Reisingerová rozložila italskou obranu!

ECHO DUELU LVIC O ME České reprezentantky vstoupily do kvalifikace o evropský šampionát 2021 nejlepším možným způsobem. Hned na úvod zlomily v Cagliari po skvělém výkonu v obraně domácí Itálii 52-62, když navíc zcela dominovaly produkcí zpod koše (24-44) i silou své lavičky (7-28). A to měly být pokořené soupeřky hlavním favoritem skupiny.

celý článek
Lvice dnes na Sardinii poprvé s Klárou

Z ČESKÉHO TÁBORA PŘED ITÁLIÍ Už dnes ve 20:30 vstoupí v Cagliari české reprezentantky do kvalifikace o EuroBakset 2021. V cestě jim bude stát domácí italský tým, devátý celek červnového ME a favorit skupiny D, z níž postoupí jen vítěz a pak možná díky dobré bilanci i druhé družstvo v pořadí. Zápas z dějiště na Sardinii vysílá FIBA na svém YouTube kanále.

celý článek
Svitek vrací Kiu a bere kupu novicek

PŘED STARTEM KVALIFIKACE O EUROBASKET ŽEN Návrat pivotky Kiy Vaughn i spousta novicek. To jsou hlavní zprávy plynoucí z širší 18členné nominace kouče ženské reprezentace Štefana Svitka před prvním blokem kvalifikace o EuroBasket 2021, jejž spolu hostí Francie a Španělsko. Lvice startují v Itálii tento čtvrtek (20:30 v Cagliari) a o sváteční neděli vyzvou na pražské Královce Rumunsko (18:00). Ze čtyřčlenné skupiny postoupí její vítěz a dál se lze na šampionát kvalifikovat i jako jeden z pěti nejlepších celků z druhých míst (v celkem 9 skupinách).
 

celý článek
Další dobrodružství s pomocí překladače

S PATRIKEM AUDOU O JEHO NOVÉ MISI Ve Francii zřejmě nezůstalo zapomenuto jeho 20 bodů z derniéry pro český tým úspěšné světové kvalifikace. Basketbaloví lvi sice na konci letošního února v Reze padli s „galským kohoutem“ o šestnáct bodů, ale to, že právě Patrik Auda vysázel skoro třetinu celé české produkce, si nejspíš řada ligových manažerů poznamenala do notýsku. A teď mu přilétlo laso z Boulazaku, desátého týmu ProA v minulé sezoně, kdy celku z desetitisícového městečka na francouzském jihozápadě scházely ve vyrovnané soutěži jen dvě výhry k play-off.
 

celý článek
"Co se čeká od Voráčkové, je až nereálné"

ECHO KENA SCALABRONIHO Jen 43 bodů a 26procentní střelba z pole. A také 13 ztrát v prvním poločase. Lvice U20 nezažily proti Rusku právě vydařený vstup do evropského šampionátu v Klatovech, který pro ně už v neděli (18:00) pokračuje duelem se Švédskem.

celý článek
Balvín s Muži v černém vstává z mrtvých

S ONDŘEJEM BALVÍNEM NEJEN O KARIÉRNÍ VÝZVĚ Když se ve videu, lákajícím k nákupu permanentek na novou sezonu, objevuje rakev černá jako uhel a nově angažovaní hráči pózují s propagačními materiály zobrazujícími ruku, vyhrabávající se ze země kdesi na hřbitově, minimálně tušíte, že nepůjde o běžný basketbalový klub. A v případě nového domova českého reprezentačního pivota Ondřeje Balvína to platí beze zbytku. Bilbao totiž letos dovršilo povstání z mrtvých. A to téměř doslova, protože loni - a vlastně i několikrát v minulých letech - tomuhle klubu skutečně hrozila smrt. A za vším byly samozřejmě chybějící finance.

celý článek
Lvům dá boj Litva, lvicím Italky

OHLASY NA LOS KVALIFIKACE ME ŽEN I MUŽŮ Národní týmy znají své soupeře v bojích o evropské šampionáty, které se v případě žen rozehrají již na podzim. Rozhodl o nich dnešní los v Mnichově. S větší nervozitou ho sledoval ženský národní tým, protože muži mají coby zástupci pořadatelské země účast na ME jistou a kvalifikace se zúčastní nesoutěžně.

celý článek
O nervech, oslnivé KK a splněném snu

S JIŘÍM WELSCHEM O OPERACI MNICHOV Ještě tři dny před výpravou do Mnichova vedoucí mise „Dostaňme EuroBasket do Česka“ Jiří Welsch netušil, zda pojede do centrály evropské divize FIBA „jen“ s reprezentačním kapitánem Pavlem Pumprlou, nebo i se světovou superstar přehlídkových pódií, která má už od svých 23 let vlastní hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy, ovšem z dětství i basketbalové kořeny. S jistou Karolínou Kurkovou. Oslnivá žena a osudový trumf české minivýpravy však nakonec byla v pondělí ráno připravena na cestu do Bavor, kde po nejlepší prezentaci ze všech sedmi zemí – navzdory účasti gruzínské prezidentky – Karolína, Jíří a Pavel triumfovali a přivezli zpět do Prahy první EuroBasket mužů v samostatné éře - 38 let poté, co zdejší kraje hostily poslední kontinentální šampionát. A také jen pár měsíců po tom, co se čeští lvi vůbec poprvé probojovali do mega turnaje o Světový pohár. Řeklo by se - „zřejmě slušnej oddíl“. Teď už ale pospěšme za bývalým kapitánem reprezentace Jiřím Welschem, aby jako zdatný vypravěč a reportér odkryl barvité zákulisí „Operace Mnichov“.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►