Když je pro tebe hlavní měřítko MVP ligy

S TOMÁŠEM KYZLINKEM PLUS VIDEA Psal se rok 2017, bylo léto a on zářil úsměvem od ucha k uchu. Těsně před EuroBasketem v Rumunsku podepsal svou tehdy kariérní smlouvu s čerstvým italským mistrem z Benátek a věřil, že jsou před ním světlé zítřky. Jenže už basketbalovým šampionátem se dost protrápil kvůli potížím se zády, jež ho pak ani nepustily do sezony. V její druhé půlce alespoň hostoval ve druholigové Sieně, kde si výkony řekl o návrat do dresu Benátek. Ovšem v cizinci přepěchované sestavě s ambicemi i v Lize mistrů celou další sezonu pořádně nenašel místo. Přesto odmítl odchod. Věci si chce dělat těžší, ne snazší, byť to může znamenat i ty delší pobyty na střídačce. Až ve „věčném městě“ loni našel, co hledal. V uplynulé nedohrané sezoně byl 27letý křídelník s téměř 13 body těsně čtvrtým střelcem Říma, 14. týmu Serie A, když místy nahlížel i do TOP 20 celé soutěže, řadící se k těm nejlepším v Evropě. A točil obří porci 31 minut na utkání. Přesto nebyl spokojen. Vzhlíží totiž k těm úplně na vrcholu. Proto se nechce srovnávat s průměrem, ale rovnou s MVP celé ligy. Teď chce jít Tomáš Kyzlink zase o kus výš, jako nová posila Reggia Emilia, kde by měl opět řádit v zahajovací pětici. Nyní promluví nejen o tom, ale i o svých složitých posledních letech, včetně titulu slaveného na gondolách.

celý článek
Další zářez hvězdného dvojkaře Vítka!

S VÍTEM KREJČÍM OCENĚNÝM V ACB + VIDEO Jako by už tušil, co se dozví na dnešním dopoledním tréninku, vystřílel včera do koše Gran Canarie svůj nejlepší zápis sezony – 8 bodů za 14 minut při výhře 85-76. A vzápětí přišla sladká odměna, nejen za tenhle výkon, ale i za celou sezonu, jeho první kompletní v nejvyšší španělské soutěži basketbalistů, jež se honosí přízviskem „nejlepší národní liga kontinentu“. Současná top naděje českého podkošového světa Vít Krejčí byl oceněn členstvím v nejlepší pětce mladých hráčů ACB (do 22 let), což byl i ten nejlepší dárek ke dvacátým narozeninám.

celý článek
Píše si s legendou. A Girona ji chtěla moc

S JULIÍ REISINGEROVOU Rčení „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“ neplatí pro českou reprezentantku Julii Reisingerovou. Ta se po roční nedokončené anabázi ve Valencii přesouvá po východním pobřeží Španělska na sever. Vrací se do Girony, klubu, kde na jaře 2019 oslavila mistrovský titul a získala trofej pro nejužitečnější hráčku finálové série. Právě tato usměvavá pivotka bude navíc hostem dalšího dílu pravidelného nedělního kvízu Kahoot na facebookovém profilu Český basketbal (18:30).

celý článek
Neměl jsem ho rád. Vrací mě do Euroligy

S ONDŘEJEM BALVÍNEM - AKTUALIZOVÁNO Zažívá individuálně nejlepší sezonu ve španělské lize, patří mezi desítku nejužitečnějších hráčů, útočí na čelo pořadí doskakovačů a říká si o „vstupenku“ zpět do euroligového patra, jež už jednou okusil s Gran Canarií. Basketbalový pivot Ondřej Balvín navíc s nováčkem z Bilbaa zaujímal před přerušením soutěže senzační pátou příčku. A nadále ji zaujímá. Liga v jedné z nejvíc zkoušených zemí v čase koronavirové pandemie patří totiž ke stále menší hrstce evropských soutěží, jež nadále chová naději na své znovuzahájení. To čerstvě dostalo přesnější obrysy. A pohádka baskického klubu i jeho českého obra tak možná bude dopisovat svou hlavní kapitolu. To však za podmínky, že zdravotní situace v závěru května dovolí uvést do chodu navržený revoluční plán.
 

celý článek
Noční strážce Bilbaa. V zakázané zóně

S ONDŘEJEM BALVÍNEM Je půlnoc a vyprázdněnými ulicemi třísettisícového města bubnují po chodníku boty bezmála dva dvacet vysokého vlasatého obra. Náhodnému kolemjdoucímu - jenž by při zákazu vycházení rovněž riskoval -, by mohl připomínat komiksového super hrdinu nebo postavu z fantasy filmu. Možná nejvyšší muž ve městě má navíc po svém boku statného retrívra, s nímž „stráží noční klid“ obyvatel Bilbaa. A i když se ve Španělsku, které už počítá na sto tisíc nakažených zrádným koronavirem, nyní venku volně procházet nemůže, musel by příslušník baskické policie sebrat veškerou chrabrost, pokud by chtěl 217 čísel vysokého muže pokutovat. Navíc jak trefně podotýká centr basketbalistů Bilbaa Ondřej Balvín, psa doma těžko zabavíte Fortnitem (pro dříve narozené – jedna z nejpopulárnějších videoher).

celý článek
Korona v Minsku: Neboj se! A dej si vodku

S LENKOU BARTÁKOVOU Jeden z nejzvláštnějších přístupů k boji s koronavirem ze všech zemí světa zvolilo Bělorusko, a právě s touto zemí spojila v posledních letech svou kariéru reprezentační rozehrávačka Lenka Bartáková. Jak poslední týdny v Bělorusku probíhaly, jak se dostala zpět do Čech a jaká bude její basketbalová budoucnost? O tom všem se rozpovídala v následujících řádcích.

celý článek
Sám v posilovně. Francouzi to podcenili!

SE LVEM V BRNĚ Patrik Auda to řekl jasně. A nejspíš i za většinu spoluhráčů z reprezentace. „Tu situaci si nedokážu představit,“ pravil důrazně. Na mysli měl nově nastolenou basketbalovou realitu roku 2021, kdy by se během necelých dvou měsíců vedle přeložené olympiády v Tokiu (podle předběžných informací má být opět na přelomu července a srpna) měl uskutečnit i hlavní kontinentální svátek podkošového světa – mistrovství Evropy, jehož jednu základní skupinu od druhého září hostí Praha. A to ještě některým týmům do mixu připočtěte olympijskou kvalifikaci, která se bude týkat – pokud se bude hrát - i českého týmu.

celý článek
Zahradní dělnice čeká na vsi na telefon

S JULIÍ REISINGEROVOU V nepříjemné situaci se ocitla i jediná česká basketbalistka působící v nejvyšší španělské soutěži Julia Reisingerová. Její domovský klub Valencie i celá španělská liga totiž k epidemii koronaviru nepřistupoval zpočátku tak vážně a některé kluby nechtěly své hráčky pustit domů. Teď už je však 21letá reprezentační pivotka na jihu Čech a přečkává povinnou karanténu.

celý článek
Třináct na Realu, Ondřej No.9 i kurzarbeit

LEGIE V ZAHRANIČÍ Český obr Ondřej Balvín je po 23 kolech třetím doskakovačem, pátým dunkerem a devátým nejužitečnějším hráčem aktuálně přerušené ACB, když s týmem nováčka z Bilbaa je díky pátému místu v tabulce hlavním překvapením této sezony. Reprezentační kolega Vít Krejčí řádil po 13 velmi bohatých minut na Realu Madrid a dál je se Zaragozou na skvělém třetím místě ve stejné soutěži. Téměř dvakrát starší Blake Schilb drží skvělou 15. pozici mezi nejužitečnějšími hráči a také 20. příčku mezi asistenty francouzské ProA, jejímž 32. střelcem je další reprezentant Patrik Auda. Nastávající otec Tomáš Kyzlink zaujímá pro změnu 33. místo mezi skórery italské Lega Basket. David Jelínek s Andorrou patří do TOP šestky ve Španělsku, Jan Veselý do přerušení turecké ligy, jež byla zastavena jako vůbec poslední v Evropě, má dosud odehráno v této sezoně jen šest utkání a Hagen Adama Pecháčka by měl v aktuální kritické situaci po ukončení druhé německé ligy přejít na kurzarbeit. Takové byly hlavní události na legionářských polích před přerušením válečných bitev napříč evropským kontinentem.

celý článek
Římané v Česku: Přišlo to v pravý čas

S NASTÁVAJÍCÍMI RODIČI TOMÁŠEM KYZLINKEM A KAROLÍNOU ELHOTOVOU Přerušení sportovních soutěží v důsledku aktuální situace postihlo i člena širšího reprezentačního kádru Tomáše Kyzlinka. Opoře Virtusu Řím se podařilo z Itálie včas odcestovat do Čech a nyní tráví čas v domácí izolaci. Šestadvacetiletý rodák z Vyškova má ale i bez basketbalu starostí dost, když s přítelkyní Karolínou Elhotovou v květnu očekávají prvního potomka.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►