Noční strážce Bilbaa. V zakázané zóně

S ONDŘEJEM BALVÍNEM Je půlnoc a vyprázdněnými ulicemi třísettisícového města bubnují po chodníku boty bezmála dva dvacet vysokého vlasatého obra. Náhodnému kolemjdoucímu - jenž by při zákazu vycházení rovněž riskoval -, by mohl připomínat komiksového super hrdinu nebo postavu z fantasy filmu. Možná nejvyšší muž ve městě má navíc po svém boku statného retrívra, s nímž „stráží noční klid“ obyvatel Bilbaa. A i když se ve Španělsku, které už počítá na sto tisíc nakažených zrádným koronavirem, nyní venku volně procházet nemůže, musel by příslušník baskické policie sebrat veškerou chrabrost, pokud by chtěl 217 čísel vysokého muže pokutovat. Navíc jak trefně podotýká centr basketbalistů Bilbaa Ondřej Balvín, psa doma těžko zabavíte Fortnitem (pro dříve narozené – jedna z nejpopulárnějších videoher).

celý článek
Korona v Minsku: Neboj se! A dej si vodku

S LENKOU BARTÁKOVOU Jeden z nejzvláštnějších přístupů k boji s koronavirem ze všech zemí světa zvolilo Bělorusko, a právě s touto zemí spojila v posledních letech svou kariéru reprezentační rozehrávačka Lenka Bartáková. Jak poslední týdny v Bělorusku probíhaly, jak se dostala zpět do Čech a jaká bude její basketbalová budoucnost? O tom všem se rozpovídala v následujících řádcích.

celý článek
Sám v posilovně. Francouzi to podcenili!

SE LVEM V BRNĚ Patrik Auda to řekl jasně. A nejspíš i za většinu spoluhráčů z reprezentace. „Tu situaci si nedokážu představit,“ pravil důrazně. Na mysli měl nově nastolenou basketbalovou realitu roku 2021, kdy by se během necelých dvou měsíců vedle přeložené olympiády v Tokiu (podle předběžných informací má být opět na přelomu července a srpna) měl uskutečnit i hlavní kontinentální svátek podkošového světa – mistrovství Evropy, jehož jednu základní skupinu od druhého září hostí Praha. A to ještě některým týmům do mixu připočtěte olympijskou kvalifikaci, která se bude týkat – pokud se bude hrát - i českého týmu.

celý článek
Zahradní dělnice čeká na vsi na telefon

S JULIÍ REISINGEROVOU V nepříjemné situaci se ocitla i jediná česká basketbalistka působící v nejvyšší španělské soutěži Julia Reisingerová. Její domovský klub Valencie i celá španělská liga totiž k epidemii koronaviru nepřistupoval zpočátku tak vážně a některé kluby nechtěly své hráčky pustit domů. Teď už je však 21letá reprezentační pivotka na jihu Čech a přečkává povinnou karanténu.

celý článek
Třináct na Realu, Ondřej No.9 i kurzarbeit

LEGIE V ZAHRANIČÍ Český obr Ondřej Balvín je po 23 kolech třetím doskakovačem, pátým dunkerem a devátým nejužitečnějším hráčem aktuálně přerušené ACB, když s týmem nováčka z Bilbaa je díky pátému místu v tabulce hlavním překvapením této sezony. Reprezentační kolega Vít Krejčí řádil po 13 velmi bohatých minut na Realu Madrid a dál je se Zaragozou na skvělém třetím místě ve stejné soutěži. Téměř dvakrát starší Blake Schilb drží skvělou 15. pozici mezi nejužitečnějšími hráči a také 20. příčku mezi asistenty francouzské ProA, jejímž 32. střelcem je další reprezentant Patrik Auda. Nastávající otec Tomáš Kyzlink zaujímá pro změnu 33. místo mezi skórery italské Lega Basket. David Jelínek s Andorrou patří do TOP šestky ve Španělsku, Jan Veselý do přerušení turecké ligy, jež byla zastavena jako vůbec poslední v Evropě, má dosud odehráno v této sezoně jen šest utkání a Hagen Adama Pecháčka by měl v aktuální kritické situaci po ukončení druhé německé ligy přejít na kurzarbeit. Takové byly hlavní události na legionářských polích před přerušením válečných bitev napříč evropským kontinentem.

celý článek
Římané v Česku: Přišlo to v pravý čas

S NASTÁVAJÍCÍMI RODIČI TOMÁŠEM KYZLINKEM A KAROLÍNOU ELHOTOVOU Přerušení sportovních soutěží v důsledku aktuální situace postihlo i člena širšího reprezentačního kádru Tomáše Kyzlinka. Opoře Virtusu Řím se podařilo z Itálie včas odcestovat do Čech a nyní tráví čas v domácí izolaci. Šestadvacetiletý rodák z Vyškova má ale i bez basketbalu starostí dost, když s přítelkyní Karolínou Elhotovou v květnu očekávají prvního potomka.

celý článek
Jogín Blake a jeho jednotřídka v Remeši

SE LVEM O JEHO AKTUÁLNÍ BYTOVÉ SITUACI I Blake Schilb stál v posledních desítkách hodin před na první pohled velkým rozhodnutím. Ministerstvo zahraničí USA vydalo pro své občany v zahraničí nejvyšší stupeň doporučení k návratu do vlasti s dodatkovou hrozbou, že později už to na blíže neupřesněnou dobu nebude možné. A to zejména mladší hráče mohlo nemálo vystrašit a řada z nich napříč evropskými basketbalovými kluby nabrala směr „domů“. Američan s českým pasem, českou manželkou, českým dresem ve skříni a hlavně s kupou dětí kolem musel ovšem zohledňovat docela jiné věci, než jeho „nezávisle“ fungující krajané. A tak zatím uprostřed koronavirové pandemie vyčkává ve svém apartmánu v Remeši na vyústění situace, o níž je jako přemýšlivý člověk schopen vyprávět velmi barvitě.

celý článek
Kuchař z domácí samotky: Není to reálné

SE LVEM VÍTEM KREJČÍM Je jedním z basketbalistů, který už téměř dva týdny musí sedět v „domácím vězení“. I jeho tým ze španělské Zaragozy postihla koronavirová karanténa, a to po ligovém zápase na Realu Madrid, který čtyři dny na to oznámil, že jeho americký křídelník Thompkins byl virem nakažen. A i 19letý reprezentant Vít Krejčí má teď nařízenou povinnou domácí samotku, již prakticky nesmí opouštět, což speciálně pro mladého vrcholového sportovce, navyklého na velkou fyzickou aktivitu, musí být peklo.

celý článek
ŽBL i většina soutěží FIBA ukončeny!

AKTUÁLNĚ Exekutiva Renomia ŽBL spolu se sportovním ředitelem ŽBL po konzultaci se všemi kluby ženské ligy navrhla v pátek výboru ČBF schválit ukončení ročníku 2019/20 ke 13. březnu. Návrh byl učiněn v souvislosti s vyhlášením stavu nouze vládou České republiky z 12. března, kdy minimálně dalších 30 dnů nelze organizovat akce s účastí vyšší než 30 osob, a jsou uzavřena všechna sportoviště. Výbor ČBF následně ukončení letošního ročníku Renomia ŽBL schválil.

celý článek
Divácká bonanza, i když hvězdy chybí!

ZAJÍMAVOST Je to docela slušný paradox – čím méně hvězd se objevuje ve světových či evropských kvalifikacích, tím větší jsou v nejrůznějších místech starého kontinentu návštěvy na zápasech národních týmů. Anebo je to důkaz nebývale rostoucí popularity basketbalu napříč Evropou? Ať už je důvod jakýkoli, faktem je, že fanoušci chodili na první dvě kola evropské kvalifikace v ohromných houfech. Pojďme se nyní podívat, jak kde bylo nabito.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►