11 ligistů na Dánsko. Se 2 nováčky

PŘED DOMÁCÍ BITVOU EUROKVALIFIKACE Bez křídelníka Radka Farského z Brna a zraněného power forwarda Patrika Audy z Boulazacu (kotník) půjde nakonec tým lvů do úvodního duelu evropské kvalifikace proti Dánům, s nimiž se utká v pátek od 20:10 v pardubické hokejové aréně (vysílá ČT Sport). Češi jako spolupořadatelé EuroBasketu 2021 budou sice hrát kvalifikaci nesoutěžně, ale bojovat budou o body do světového rankingu, který je důležitý pro co nejlepší nasazení na samotném mistrovství Evropy. Při absenci legionářů s výjimkou Víta Krejčího bude ve výběru figurovat hned 11 mužů z Kooperativa NBL a také sedm hráčů z veleúspěšného MS v Číně.

celý článek
Spadl jsem na totální nulu. A pak to přišlo

S VÍTEM KREJČÍM O NEPŘEDVÍDATELNÉ MISI V ACB A LM PLUS VIDEA Tenhle stále teprve 19letý guard ze Zaragozy má za sebou poměrně divoký první půlrok ve španělské ACB, tedy v nejlepší a nejnavštěvovanější národní lize kontinentu. A možná poprvé skutečně doceňuje to, že je, nebo spíš do budoucna rozhodně může být se svými dvěma metry perimetrovým univerzálem i na evropské top úrovni. I když mu šíbování na obě křídla dlouho nevonělo, nejspíš tuhle schopnost se adaptovat i mimo svou rozehru nyní oceňuje také Tomáš Satoranský, který hodně i díky tomu měl zajištěno větší penzum minut v NBA. K univerzálnosti celé pětice směřující světový basketbal, již teď snad nejvýrazněji ztělesňují bez podkošových mužů hrající Houston Rockets, se totiž stále vyvíjí. A Vít Krejčí má prst na tepu tohoto překotného rozvoje. Pomalu se už začíná protloukat i na hvězdná podkošová prkna. V ACB v dresu senzačně třetí Zaragozy, jež jen o dvě výhry zaostává za vedoucí Barcelonou, zasáhl v letošní sezoně do 16 z 21 zápasů s průměrem 3,3 bodu za téměř osm minut, přičemž za svých 124 minut je 16 bodů v plusu. A v základní skupině Ligy mistrů, již jeho tým ovládl, se dostal až na průměr 11 minut s 2,5 bodu v 11 utkáních. Právě v této soutěži mu měsíc starý domácí duel s litevskou Klajpedou – díky 9 bodům, 5 asistencím a +25 bodům za 25 minut - možná změnil celou sezonu. Teď k tomu na Valentýna přidal i 28 sekund ve čtvrtfinále své první mega akce s názvem Copa del Rey (Španělský pohár). A před strakonickým rodákem ještě do konce sezony možná stojí i další velmi slibné zážitky. Třeba už teď – v prvním okně evropské kvalifikace, kdy jej opět čeká litevský soupeř, jen zhruba o dvě patra výš.

celý článek
Island mě už jednou vyvedl z omylu

S PATRIKEM AUDOU O FRANCII I LVECH PLUS VIDEA Právě stojí na jedné z klíčových křižovatek této sezony. Jeho Boulazac sice zaostává o zdánlivě dosažitelné čtyři výhry za play-off pozicemi ve francouzské ProA, zároveň se ale dělí o 15.-16. místo, přičemž ze šestnácté pozice se letos padá do druhé ligy, a tým tak čeká především boj o záchranu. Dvaatřicátý střelec soutěže Patrik Auda (průměr 12,5 bodu) má teď ale i jiné starosti. Hned první den, strávený s reprezentací v Nymburce, si přivodil zranění kotníku své odrazové nohy a v pondělí v poledne ještě sám nevěděl, jak vážná jeho situace je. „Při hře pět na pět jsem po střele zpod koše ve skrumáži někomu smolně stoupl na nohu a kotník si podvrtnul. Vůbec teď nedokážu říct, jak to se mnou bude. Pocitově to není nic moc, po neděli je to nateklé, ale ještě uvidíme,“ neházel zatím flintu do žita power forward národního týmu, který se lvím podílem zasloužil o loňské snové umístění na světovém šampionátu v Číně. Nyní už ale bude hovořit především o nadcházejícím reprezentačním dění v prvním okně evropské kvalifikace a také o svém životě ve francouzské lize - té nejtvrdší, jakou zatím zažil.

celý článek
Záchranářka: Nemám správnou mentalitu

ECHO DUELU LVIC O ME S RUMUNSKEM Češky se v domácím zápase evropské kvalifikace proti Rumunsku nečekaně trápily v útoku, měly však svého lídra, který nezklamal a v poslední sekundě doručil výhru. Kateřina Elhotová se při výhozu zpod koše dvě a půl sekundy do konce uvolnila za clonou, Tereza Vyoralová ji přesně našla a zkušená shooting guardka ze čtyř metrů neomylně trefila, čímž lvicím darovala těžce vydřenou výhru 60-59.

celý článek
Zničí dnes v Praze Julia s Kiou i Rumunsko?

PŘED KVALIFIKAČNÍM DUELEM LVIC S RUMUNSKEM Po skvělém čtvrtečním vstupu českých reprezentantek do kvalifikace ME na italské půdě přichází na řadu druhý duel, a to na pražské Královce s Rumunskem. Zápas začíná dnes od 18 hodin a vysílá jej web České televize. Půjde o souboj dvou neporažených celků, protože Rumunky si v prvním kole doma poradily s dánským outsiderem rozdílem 15 bodů. Stejně jako v minulé kvalifikaci táhla tým naturalizovaná Američanka Ashley Walker. Ta navíc byla díky double doublu za 16 bodů a 12 doskoků nominována do nejlepší sestavy úvodního kola kvalifikace.

celý článek
Reisingerová rozložila italskou obranu!

ECHO DUELU LVIC O ME České reprezentantky vstoupily do kvalifikace o evropský šampionát 2021 nejlepším možným způsobem. Hned na úvod zlomily v Cagliari po skvělém výkonu v obraně domácí Itálii 52-62, když navíc zcela dominovaly produkcí zpod koše (24-44) i silou své lavičky (7-28). A to měly být pokořené soupeřky hlavním favoritem skupiny.

celý článek
Lvice dnes na Sardinii poprvé s Klárou

Z ČESKÉHO TÁBORA PŘED ITÁLIÍ Už dnes ve 20:30 vstoupí v Cagliari české reprezentantky do kvalifikace o EuroBakset 2021. V cestě jim bude stát domácí italský tým, devátý celek červnového ME a favorit skupiny D, z níž postoupí jen vítěz a pak možná díky dobré bilanci i druhé družstvo v pořadí. Zápas z dějiště na Sardinii vysílá FIBA na svém YouTube kanále.

celý článek
Svitek vrací Kiu a bere kupu novicek

PŘED STARTEM KVALIFIKACE O EUROBASKET ŽEN Návrat pivotky Kiy Vaughn i spousta novicek. To jsou hlavní zprávy plynoucí z širší 18členné nominace kouče ženské reprezentace Štefana Svitka před prvním blokem kvalifikace o EuroBasket 2021, jejž spolu hostí Francie a Španělsko. Lvice startují v Itálii tento čtvrtek (20:30 v Cagliari) a o sváteční neděli vyzvou na pražské Královce Rumunsko (18:00). Ze čtyřčlenné skupiny postoupí její vítěz a dál se lze na šampionát kvalifikovat i jako jeden z pěti nejlepších celků z druhých míst (v celkem 9 skupinách).
 

celý článek
Další dobrodružství s pomocí překladače

S PATRIKEM AUDOU O JEHO NOVÉ MISI Ve Francii zřejmě nezůstalo zapomenuto jeho 20 bodů z derniéry pro český tým úspěšné světové kvalifikace. Basketbaloví lvi sice na konci letošního února v Reze padli s „galským kohoutem“ o šestnáct bodů, ale to, že právě Patrik Auda vysázel skoro třetinu celé české produkce, si nejspíš řada ligových manažerů poznamenala do notýsku. A teď mu přilétlo laso z Boulazaku, desátého týmu ProA v minulé sezoně, kdy celku z desetitisícového městečka na francouzském jihozápadě scházely ve vyrovnané soutěži jen dvě výhry k play-off.
 

celý článek
"Co se čeká od Voráčkové, je až nereálné"

ECHO KENA SCALABRONIHO Jen 43 bodů a 26procentní střelba z pole. A také 13 ztrát v prvním poločase. Lvice U20 nezažily proti Rusku právě vydařený vstup do evropského šampionátu v Klatovech, který pro ně už v neděli (18:00) pokračuje duelem se Švédskem.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►