Drahý tweet, italské divy i útoční tifosi

S PATRIKEM AUDOU V NITRU ITALSKÉ LIGY Jen vytáhl paty do Česka, nabralo kádrové zemětřesení v jeho klubu novou sílu. Ze sestavy Pistoie se poroučeli americký rozehrávač i pivot, který v týmu pobyl jen tři měsíce, a to už na konci ledna zvedl kotvy jiný americký rozehrávač, který měl možnost odejít za lepším. Vedení si naopak čerstvě pořídilo nového amerického playmakera, dále slovinské křídlo a italského centra. Z původních cizinců, kteří sezonu zahájili, tak zbyli už jen americký forward Peak, jeho krajan na centru Krubally a Patrik Auda, který je s průměrem 11,3 bodu za 25 minut rázem třetím střelcem celku. Ten se zatím dělí o nejhorší bilanci italské ligy (5-14), ale 11 kol do konce základní části zároveň ztrácí ještě hratelné 4 výhry na play-off. Dokázal už dokonce složit i lídra tabulky a účastníka Euroligy z Milána, i když až u „zeleného stolu“. To ovšem není jediná zajímavost, o které reprezentační power forward, momentálně sídlící v devadesátitisícovém toskánském městě, bude nyní vyprávět.

celý článek
Zajdu za nimi pro šampaňské do Číny

NAKOUKÁNÍ DO FRANCIE SE LVEM BLAKEM SCHILBEM Politik, ekonom, daňový expert, sociolog, profesionální basketbalista, majitel amerického i českého občanství, gurmán i odborník na šampaňské, manžel a také čtyřnásobný otec. V nepřeberném množství rolí vystupuje křídelník české reprezentace Blake Schilb v následujícím interview, v němž odhalil mnohé ze svých méně známých tváří. Hodiny před posledním duelem světové kvalifikace, které lvy čeká v Nantes, se nechte pozvat do jeho francouzského světa, který nahlédl z nebývalého počtu nejrůznějších úhlů.

celý článek
Tam v Mnichově, kde je doma Fenerbahce

ZE ZÁKULISÍ EUROLIGY Můj dům, můj hrad, říká se. Většina basketbalistů se těší na domácí zápasy, protože mají pocit komfortu a bezpečí, které jim dodávají často i tisíce fanoušků. Těchto několik tisíc lidí v hledišti a dvanáct bojovníků na hřišti sdílí společný cíl. Chtějí vítězství svých barev. To je ideální fungování sportovního světa, které ovšem zcela naruby obrátil příjezd Fenerbahce Istanbul k dalšímu euroligovému zápasu do mnichovského Audi Domu.

celý článek
Ta, která pouští sednout Richarda Gera

Z LONDÝNA POD POVRCHEM S TEREZOU BRANTLOVOU + FOTO A VIDEO Uměla si zařídit hodně zajímavý druhý život. Tedy ten po sportovní kariéře. A pro ni, která pod bezednými koši zažila pěkných pár zahraničních štací, je zcela symbolické, že si ho odbývá mimo české hranice. Takříkajíc zaslíbenou zemí, byť po stránce živobytí nijak snadnou a v jejím tepajícím srdci i velmi nákladnou, se pro ni stala Anglie. A ještě přesněji její nekonečná a přelidněná metropole Londýn. V něm se stala učitelkou, hráčkou, nyní i osobní trenérkou, ale také modelkou, účinkující ve videoklipech „klanu Sheeranů“ a dokonce i – ano, herečkou! A to ne jen tak ledajakou! Čerstvě má za sebou naprosto unikátní zkušenost. Natáčela s legendou z Pretty Woman Richardem Gerem, a rovnou britský televizní seriál z produkce BBC Studios. A protože tahle metr sedmdesát vysoká mistryně světa chodí i po přehlídkových molech na londýnském nebo madridském Fashion Weeku, což už není jen tak nějaká hobby akce, netřeba už téměř dodávat, že následující londýnský rozhovor s Terezou Brantlovou před nástupem do její nové práce stál skutečně za to.

celý článek
Hratelná skupina na ME dává šanci

UDÁLOST V Bělehradě, tedy ve městě, kde za sedm měsíců vyvrcholí ženský EuroBasket, se dnes účastnické týmy dozvěděly své soupeře. Šestnáct celků bylo na základě losu rozděleno do čtyř čtyřčlenných skupin. Už potřinácté v řadě mezi nimi nechybí ani reprezentace České republiky!

celý článek
Štefan Svitek: Byla to dobrá volba!

S KOUČEM LVIC ŠTEFANEM SVITKEM Reprezentantkám se v Belgii na závěr úspěšné kvalifikace ME 2019 podařil navzdory čtyřbodové porážce (66-62) skvělý kousek. Ve druhé půli se výrazně zlepšeným výkonem v obraně přitáhly z až 18bodového deficitu na kýžené čtyři body, jež jim zajistily lepší vzájemné zápasy se čtvrtým týmem světa z letošního šampionátu a tím i vítězství v kvalifikační skupině. Jejich závěrečnou jízdu ve vyprodané hale korunovala přetěžkou a velmi šťastnou trojkou v poslední sekundě Romana Hejdová.

celý článek
ME žen U20 v Klatovech s top ambicemi!

UDÁLOST Do České republiky se v létě po čase vrátí velká mezinárodní basketbalová akce mládeže. Na začátku srpna se v Klatovech uskuteční A-divizní evropský šampionát žen do 20 let. V šestnáctičlenném startovním poli nebude chybět ani česká reprezentace, která by měla mít vysoké ambice. „Mezinárodní federace FIBA se na nás na základě dlouhodobých pozitivních zkušeností obrátila s žádostí, jestli bychom neuspořádali jedno z mládežnických mistrovství Evropy. Rozhodli jsme se ji vyslyšet a postarat se o organizaci šampionátu dvacetiletých basketbalistek,“ uvedl generální sekretář ČBF Michal Konečný.

celý článek
Balvín po CSKA: Začínám si zvykat

Centr Ondřej Balvín je nováčkem na půdě Euroligy. Nejenže si v letošní sezoně s Gran Canarií plní jeden ze svých nejvyšších kariérních cílů, ale už se začíná na půdě nelepší klubové soutěže starého kontinentu prosazovat a mezi věhlasnými soupeři se blíží číslům, která ho zdobila v minulé sezoně 7DAYS EuroCupu. Tehdy se dostal do druhé nejlepší pětky soutěže.

celý článek
Když tisíc lidí musí fandit jen před halou

S PATRIKEM AUDOU O MALÉ A DIVOKÉ ITÁLII New Jersey, Kutno, Koszalin, Manresa, Radom, Avellino, Pistoia. Ne, to nejsou kapitoly z cestovatelského deníku Emila Holuba, ale už poměrně pestré basketbalové curriculum 29letého reprezentanta Patrika Audy, od léta posily Pistoia Basket 2000. Co jej přivedlo do stotisícového toskánského sídla, kde místní klub dosáhl v minulé sezoně italské ligy na 13. místo s bilancí 10-20 a mankem pěti výher na play-off? Jaké měl další možnosti? Proč může hrát v italské nejvyšší soutěži i na centru? A hlavně – jak v Avellinu, městě pod Vesuvem, prožil ten podivný zápas ze závěru minulé sezony, kdy sotva přišel do čtvrtého týmu základní části italské ligy, už hrál čtvrtfinále play-off před prázdným hledištěm, s tisícovkou nejoddanějších tifosi fandících v nečekaně chladné květnové noci venku před halou?

celý článek
Nejlepší Tour Evropy pro Humpolec

UDÁLOST 3X3 Finálový turnaj Chance 3x3 Tour a Central European Tour na pražské Letné ovládl nejlepší český tým letošní sezony Humpolec Bernard. Ve finálové bitvě složil brněnského rivala Mach1nes (21-16), ten však i tak doprovodí Humpolec a také český reprezentační tým Marienbad na turnaj prestižní série FIBA World Tour, který se hraje v Praze 4. a 5. srpna.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►