Reisingerová rozložila italskou obranu!

14.11.2019 - red
počet přečtení: 698
vytvořeno 15.11.2019, upraveno 15.11.2019

ECHO DUELU LVIC O ME České reprezentantky vstoupily do kvalifikace o evropský šampionát 2021 nejlepším možným způsobem. Hned na úvod zlomily v Cagliari po skvělém výkonu v obraně domácí Itálii 52-62, když navíc zcela dominovaly produkcí zpod koše (24-44) i silou své lavičky (7-28). A to měly být pokořené soupeřky hlavním favoritem skupiny.

Když lvice přestály úvodní tlak domácích i rychlé dva fauly rozehrávačky Bartákové a křídelnice Hejdové, dokázaly se v zápase zachytit a postupně i převzít vedení, a to i přes 12 poločasových bodů hlavní hvězdy Italek Zandalasini.

Po útočném českém trápení v úvodu druhé půle Italky šňůrou 10-0 převzaly iniciativu, ale lvice se vrátily zpět obranou a poté zaútočily zpod koše přes těžko branitelnou pivotku Reisingerovou. Díky ní tým získal v závěru až desetibodové vedení a lvice pod košem s ohromnou silou dua Reisingerová - Vaughn zápas dovedlo až k úspěšnému konci.

2070NzV.jpg

Střelecké pole vítězek vedly právě Reisingerová (15 za 18 minut, během nichž se i vyfaulovala) s Vaughn (11), Kateřina Elhotová přidala 9 bodů se 7 asistencemi a Hejdová 8 bodů. Lvice sebraly víc doskoků (35-47) a nakonec překonaly i větší závaží ztrát (11-19).

„Z mého pohledu je to hodně cenné vítězství. Jak moc cenné, zjistíme až po dalších zápasech skupiny. Porazit Italky je velmi důležité, zvlášť na jejich palubovce v bouřlivém prostředí. Věděli jsme, že budou hrát velmi agresivně, což se potvrdilo, a my jsme navíc zaspali úvod obou poločasů,“ podotkl kouč Štefan Svitek.

„V úvodu nebylo příjemné sledovat, jak nám soupeřky dávají rychle šest nebo osm bodů, pak jsme se ale zkonzolidovali, hlavně v obraně. Věděli jsme, co domácí hrají, co jsou jejich silné stránky, a podařilo se nám je eliminovat. Škoda množství ztrát, ze kterých soupeř těžil a dával jednoduché koše.“

Kormidelník českého týmu musel pochválit obranu. „Pracovali jsme v ní jako tým, pomáhali jsme si. Když byl nájezd do koše, tak přišla výpomoc a Italky to měly těžké dostat se do dobré střelecké pozice,“ ocenil kouč, kterého potěšilo i rozložení bodů na více hráček.

„Jsem za to rád. Dobré týmy nemají jen jednoho dva střelce, ale lépe to rozloží, a to nám asi i chybělo na letošním mistrovství Evropy.“