Zničí dnes v Praze Julia s Kiou i Rumunsko?

17.11.2019 - red
počet přečtení: 314
vytvořeno 17.11.2019, upraveno 17.11.2019

PŘED KVALIFIKAČNÍM DUELEM LVIC S RUMUNSKEM Po skvělém čtvrtečním vstupu českých reprezentantek do kvalifikace ME na italské půdě přichází na řadu druhý duel, a to na pražské Královce s Rumunskem. Zápas začíná dnes od 18 hodin a vysílá jej web České televize. Půjde o souboj dvou neporažených celků, protože Rumunky si v prvním kole doma poradily s dánským outsiderem rozdílem 15 bodů. Stejně jako v minulé kvalifikaci táhla tým naturalizovaná Američanka Ashley Walker. Ta navíc byla díky double doublu za 16 bodů a 12 doskoků nominována do nejlepší sestavy úvodního kola kvalifikace.

„U Rumunek tvrdí muziku hlavně základní sestava. My se ale musíme soustředit na sebe, abychom zahráli dobrý zápas a hráli podle našich představ. Zápas se musí odehrát podle našeho scénáře. Samozřejmě víme, co očekávat od soupeře, ale hlavně se musíme soustředit na naši hru,“ tvrdí trenér českého týmu Štefan Svitek.


2072NDR.jpg

Kouč lvic oproti zápasu v Itálii sáhl do sestavy na jednom místě, když udělal „brněnskou“ výměnu - místo Beáty Adamcové nasadí Gabrielu Andělovou. „Chceme do rotace dát další hráčku. Za mého působení ještě nehrála žádný zápas a na trénincích se ukazuje dobře. Chtěli bychom jí dát příležitost.“

Češky se důležitým vítězstvím proti favorizované Itálii vrátily po slabém EuroBasketu zpět na vítěznou vlnu. Nejvíc k tomu přispěly hráčky, které na červnovém šampionátu kvůli zranění hrát nemohly – podkošové duo Julia Reisingerová – Kia Vaughn. Ukolébání se z dobrého vstupu do kvalifikace ale podle slov hráček i trenéra českému výběru nehrozí.


2073NTh.jpg
 

„Doufám a věřím, že Rumunky nepodceníme. Bavili jsme se o tom s hráčkami. Je to o jejich přístupu a jak to vše dokážou zpracovat v hlavách. Byla by škoda, abychom zaváhali v domácím zápase, nebo svým laxním přístupem dávali šanci soupeři,“ varuje Svitek.

Kromě soupeřek budou muset lvice zvládnout ještě boj s dalším protivníkem – únavou. Cesta z Cagliari zabrala týmu prakticky celý den. Po odjezdu na letiště po 4. hodině ranní vystřídaly Češky dvě letadla a následně autobus z Mnichova, aby do Prahy dorazily v 18 hodin. „Projevit se to může. Cesta byla opravdu náročná. Stejně tak ale Rumunky přicestují k nám. Já si ovšem myslím, že se děvčata na zápas zmobilizují a odevzdají maximum,“ věří trenér.