Balvín s Muži v černém vstává z mrtvých

S ONDŘEJEM BALVÍNEM NEJEN O KARIÉRNÍ VÝZVĚ Když se ve videu, lákajícím k nákupu permanentek na novou sezonu, objevuje rakev černá jako uhel a nově angažovaní hráči pózují s propagačními materiály zobrazujícími ruku, vyhrabávající se ze země kdesi na hřbitově, minimálně tušíte, že nepůjde o běžný basketbalový klub. A v případě nového domova českého reprezentačního pivota Ondřeje Balvína to platí beze zbytku. Bilbao totiž letos dovršilo povstání z mrtvých. A to téměř doslova, protože loni - a vlastně i několikrát v minulých letech - tomuhle klubu skutečně hrozila smrt. A za vším byly samozřejmě chybějící finance.

celý článek
Lvům dá boj Litva, lvicím Italky

OHLASY NA LOS KVALIFIKACE ME ŽEN I MUŽŮ Národní týmy znají své soupeře v bojích o evropské šampionáty, které se v případě žen rozehrají již na podzim. Rozhodl o nich dnešní los v Mnichově. S větší nervozitou ho sledoval ženský národní tým, protože muži mají coby zástupci pořadatelské země účast na ME jistou a kvalifikace se zúčastní nesoutěžně.

celý článek
O nervech, oslnivé KK a splněném snu

S JIŘÍM WELSCHEM O OPERACI MNICHOV Ještě tři dny před výpravou do Mnichova vedoucí mise „Dostaňme EuroBasket do Česka“ Jiří Welsch netušil, zda pojede do centrály evropské divize FIBA „jen“ s reprezentačním kapitánem Pavlem Pumprlou, nebo i se světovou superstar přehlídkových pódií, která má už od svých 23 let vlastní hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy, ovšem z dětství i basketbalové kořeny. S jistou Karolínou Kurkovou. Oslnivá žena a osudový trumf české minivýpravy však nakonec byla v pondělí ráno připravena na cestu do Bavor, kde po nejlepší prezentaci ze všech sedmi zemí – navzdory účasti gruzínské prezidentky – Karolína, Jíří a Pavel triumfovali a přivezli zpět do Prahy první EuroBasket mužů v samostatné éře - 38 let poté, co zdejší kraje hostily poslední kontinentální šampionát. A také jen pár měsíců po tom, co se čeští lvi vůbec poprvé probojovali do mega turnaje o Světový pohár. Řeklo by se - „zřejmě slušnej oddíl“. Teď už ale pospěšme za bývalým kapitánem reprezentace Jiřím Welschem, aby jako zdatný vypravěč a reportér odkryl barvité zákulisí „Operace Mnichov“.

celý článek
ME v Praze! "Basket se nikdy neřešil víc"

SENZAČNÍ UDÁLOST S OHLASY Česká republika bude hostit EuroBasket mužů v roce 2021. Poprvé v éře samostatnosti a jen čtyři roky po ME žen v Hradci Králové a Praze! Místem konání této mega akce bude pražská O2 Arena. Dalšími třemi hostiteli ME budou Německo (skupina v Kolíně, celé play-off v Berlíně), Gruzie (Tbilisi) a Itálie (Milán). Naopak se nedostalo na Slovinsko, Maďarsko a Estonsko. O tomto pro Česko fantastickém výsledku rozhodl Centrální Board FIBA na svém zasedání v Mnichově, kde také byly kandidatury oznámeny.

celý článek
Po ukrutném trápení Češky míří domů

TŘETÍ ZÁPAS LVIC NA ME V RIZE Jen malou vzpruhou na celkově nevydařeném evropském šampionátu byl nakonec páteční druhý poločas proti Švédsku. Rozhodný třetí duel s Černou Horou, v němž při předpokládané pozdější porážce Švédek od Francie, potřebovaly lvice prohrát nejvýš o 11, aby v případné minitabulce tří celků s bilancí 1-2 uchvátily aspoň konečné třetí místo v základní skupině (zaručující pokračování na ME), český tým vůbec nezvládl, padl 57-70 a při obsazení čtvrtého místa ve skupině stejně jako před dvěma lety na domácí půdě pro něj turnaj končí v nejkratším možném termínu.

celý článek
Pokyn zněl jasně: Seřežem to a uvidíme

ZA KULISAMI LVIC S LENKOU BARTÁKOVOU Vlastně se jí ani nelze divit, že se tak cítila. Nenápadný tmel národního týmu rozehrávačka Lenka Bartáková dění v jednom z největších poločasů dějin samostatné české reprezentace, v němž se lvice neuvěřitelným způsobem vydrápaly ze 17 bodové jámy až k sedmibodovému vítězství nad Švědskem, popsala jako stav transu, ve kterém nevnímala vývoj jednotlivých minut a už vůbec ne obrovské přesypání skore. Možná ale nehrát v tomhle stavu, ten velký výsledek druhého duelu evropského šampionátu v Rize by se nikdy nezrodil. Nyní už proto Lence rychle předejme slovo, aby vás mohla podrobně zpravit o klíčové poločasové promluvě i o pozadí jednoho kariérního výkonu.

celý článek
Z nuly na sto aneb "Břízin" životní zápas

DRUHÝ ZÁPAS LVIC NA ME V RIZE Co fotbal! Basketbal je sportem, který nemá logiku. A tenhle zápas toho byl živoucím důkazem. Naštěstí pro český tým! Lvice se v závěru první půle duelu s nijak zázračným Švédskem zdály být na ručník, když ztrácely propastných 14 bodů (30-44). A kdo čekal český orkán bezprostředně po změně stran, musel zůstat zklamán i tam. Za stavu 32-49 19 minut do konce, kdy svou další trojku trefila ex-pivotka USK Zahui, by na lvice vsadil jen největší snílek. Právě u téhle trefy navíc opět stála od hlavní švédské hvězdy daleko Renáta Březinová, na kterou se kouč Svitek v předchozím průběhu musel nemálo zlobit za laciné ztráty i několikrát odbytou obranu. Jenže proti všem očekáváním to byla právě tahle nejvýrazněji potetovaná lvice, která se vzápětí obsadila do hlavní úlohy neuvěřitelné spanilé jízdy Češek, jež následným 13minutovým úsekem ovládnutým 34-5 vyrvaly až příliš ukolébaným soupeřkám zápas z rukou. Po triumfu kdesi nalezené vůle a nebývalého odhodlání, taženého nepravděpodobnými podkošovými hrdinkami Březinovou a Štěpánovou, získaly výhru 71-64 a mohou směle přemýšlet o druhém místě ve skupině. Renáta Březinová, řečená „Bříza“, vysázela 23 bodů s trojkami 7/4, 4 doskoky a 3 zisky. Štěpánová přihodila 14 bodů se 7 doskoky, dalších 14 bodů se 4 asistencemi zařídila Kateřina Elhotová a 11 bodů stihla i kapitánka Hejdová.

celý článek
Češky 38 minut sahaly po senzaci

PRVNÍ DUEL LVIC NA ME V RIZE Kouč Štefan Svitek dokáže vymačkat z dostupných zdrojů takřka maximum, navíc v závěru přípravy se zdálo, že lvice v koncovkách utkání své soupeře přetlačovaly kondičně. Proti favorizovaným Francouzkám na úvod evropského šampionátu to ale přesto byl galský kohout, který měl v rozhodném závěru fyzicky navrch, byť se hrálo ponejvíce 8 na 8. To v součtu s brutálními podkošovými absencemi nedovolilo Češkám uchystat hned v prvním duelu turnaje obrovskou senzaci. A třebaže ještě necelé dvě minuty do konce zaostávaly jen 61-65, následná školácká ztráta u postranní čáry s návaznou trojkou soupeře už daly definitivu Francouzkám, jež po 6 trojkách z 8 pokusů ve 4. čtvrtině zvítězily 74-61, když druhou půli ovládly 46-26. Lvice po vyhraném prvním poločase už vsítily jedinou další trojku z 6 pokusů a k tomu přidaly 11 ztrát, z toho 7 v závěrečné čtvtině a 5 v posledních 5 minutách.

celý článek
Lvice ME startují proti super favoritovi!

27.9. EUROBASKET ŽEN Reprezentace lvic už v úterý rozbila svůj tábor v lotyšské Rize, kde dnes ve 14:30 (vysílá ČT Sport) vstoupí do evropského šampionátu duelem se silnou Francií, jež je hlavním favoritem na titul. Na turnaji kontinentální smetánky, který letos hostí i Bělehrad, se Češky objeví už potřinácté v řadě.

celý článek
18 v Eurolize a Olympiacos v 2. lize!

NOVINKY Z EUROLIGY A EUROCUPU Nová sezona Euroligy odstartuje 3. října se zvýšeným počtem 18 týmů, když dvě divoké karty do soutěže už dříve získali čerstvý šampion Francie Asvel Lyon a německý mistr Bayern Mnichov, který v budnesligovém play-off neztratil ani zápas a ve finále smázl berlínskou Albu 3-0.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►