Poslední čtvrtina přinesla porážku

06.08.2021 - red
počet přečtení: 771
vytvořeno 06.08.2021, upraveno 06.08.2021

Druhou porážku zapsali čeští basketbalisté U18 na Challengeru v Turecku. Ve třetím utkání podlehli domácímu celku 57-65 hlavně kvůli nepovedené poslední čtvrtině. V pátek mají Češi den volna, turnaj pro ně pokračuje v sobotu od 14 hodin proti Polsku.

Český tým vstoupil do zápasu proti silnému soupeři slušně a po osmi minutách bylo skóre srovnané 12-12. Závěr čtvrtiny sice vyšel Turkům, kteří si získali mírný náskok, pak se ale probrali Češi a bodovou sérií nejen srovnali skóre, ale šli dokonce do trháku. Celkově druhou čtvrtinu vyhráli 22-11 a jejich výkon vypadal velmi slibně. Ve vyrovnané třetí čtvrtině se skóre přelévalo na obě strany a vypadalo to, že se bude rozhodovat až ve vyrovnané koncovce. Do poslední čtvrtiny šli sice s mírným náskokem Češi, pak ale přišlo málo vídané střelecké trápení, které Čechy stálo zápas. Za poslední desetiminutovku padlo do koše Turků jen šest bodů a pouze jediný koš z pole. Tímto košem snižoval Ondřej Husták pět minut před koncem na 55-56. Pak už však Češi zaznamenali jen dva trestné hody a Turci závěr kompletně opanovali.

Svěřenci Luboše Bartoně se znovu trápili z trojky, když trefili jediný z 22 pokusů, prohráli v doskakování a ztratili 24 míčů. Nedokázali tak využít ani 14!! zahozených šestek Turků (20/6). Český tým vedl s 15 body Ondřej Husták, na třináct se dostali Jakub Nečas a Matěj Šafařík.

Luboš Bartoň (trenér českého týmu): „Musím kluky pochválit za prvních 32 minut zápasu, i přes chyby a nepřesnosti. Zbytek nebudu komentovat.“