12. šestkař NBA. A Jelínek ničil Vitorii

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý Čech v NBA Tomáš Satoranský je aktuálně 12. šestkařem NBA z hráčů s aspoň 30 pokusy a v listopadu měl své nadále rostoucí průměry už na kótách 10,5 bodu a 5,5 asistence s trojkami 46 procent! Ondřej Balvín je už zase druhým doskakovačem ACB. Vít Krejčí se Zaragozou po Barceloně doma složil i Real Madrid! David Jelínek sestřelil svůj bývalý tým z Vitorie 18 body a byl top skórerem Andorry. A Blake Schilb je 28. nejužitečnějším hráčem francouzské ProA a také už jejím 17. asistentem. To jsou hlavní poselství českých legií z posledních bitev na zahraničních frontách.

celý článek
Sato do dějin a další české zářezy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je na Den díkůvzdání, po odehrání téměř čtvrtiny základní části, 25. trojkařem NBA. S 1562 body navíc překonal Jiřího Welsche (1519) a stal se historicky nej českým střelcem v zámořské soutěži. K tomu už třikrát v řadě pálil dvojciferně a v listopadu je na průměru 10,4 bodu. Ondřej Balvín stále hájí TOP 10 v užitečnosti a pódium mezi doskakovači ACB. Vít Krejčí je se Zaragozou po 10 kolech španělské ligy třetí. Patrik Auda po další vysázené „dvacítce“ udržel 11. místo mezi top skórery francouzské ProA. Tomáš Kyzlink je 27. nejužitečnější v italské a Blake Schilb 30. nejužitečnější ve francouzské lize. Filip Halada ohromil 25 a 18 body na Slovensku. Adam Pecháček pomohl Hagenu 16 body konečně i k vítězsví. A Jan Veselý je opět zraněný.

celý článek
Lvi o Tokio v Kanadě proti Turkům!

VELKÉ ECHO LOSU KVALIFIKACE O OH Čeští lvi už vědí, kde se příští rok od 23. do 28. června budou bít o olympiádu v Tokiu. Dnešní ženevský los rozhodl o tom, že je čeká kvalifikační turnaj v kanadské Victorii, kde ve skupině B narazí na Turecko a Uruguay, přičemž dva nejlepší postoupí do semifinále hraného do kříže se skupinou A. V té budou jako hlavní hrozba Řecko a dále domácí Kanada a Čína. Do Tokia postoupí jen celkový vítěz turnaje.
 

celý článek
Auda už číslem 11! A Balvín ničil Real!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Místy opět power forward Tomáš Satoranský doma s Milwaukee poprvé nehrál koncovku a kouč Boylen od něj žádá víc. I proto, že je 23. nej trojkařem NBA. Druhý rebounder ACB a její osmý nejužitečnější hráč Ondřej Balvín sklidil proti úřadujícímu mistrovi Realu Madrid monstrózních 16 doskoků a byl jedním ze strůjců velkého triumfu Bilbaa. Tomáš Kyzlink ve věčném městě nesleze ze hřiště, s Pesarem vystřílel 20 bodů a už je číslem 18 mezi top skórery Lega Basket a také jejím 30. nejužitečnějším hráčem. Patrik Auda je po 22 bodech s Limoges 11. střelcem francouzské ProA. Vít Krejčí už neskóruje jinak než dunky. Adam Pecháček ani dalším dvojciferným představním neodlepil Hagen ode dna druhé bundesligy. David Jelínek se vrátil do akce aspoň na 8 sekund. A Fenerbahce Istanbul dementoval zprávy o rezignaci kouče Obradoviče.

celý článek
Je to překvapení! Nejradši do Chorvatska

ECHO VOLBY POŘADATELŮ PRO OLYMPIJSKOU KVALIFIKACI Kanadské Victoria, chorvatský Split, litevský Kaunas a srbský Bělehrad. To jsou čtyři hostitelská města pro olympijské kvalifikační turnaje mužů, jež se uskuteční příští rok v závěru června. O tom, do které destinace pocestují Češi (hrající kvalifikaci podruhé v řadě), se rozhodne při losu kvalifikace 27. listopadu, kdy bude v osudí celkem 24 celků. Z Evropy mají zatím jistotu olympiády v Tokiu týmy Španělska a Francie, které se z kontinentu nejlépe umístily (zlato a bronz) na nedávném MS v Číně. Z dalších světadílů stejně uspěly Argentina, USA, Austrálie, Nigérie a Írán, osmou jistou vstupenku má pořadatel Her Japonsko. Na 12 týmů doplní startovní pole olympijského turnaje čtyři vítězové jednotlivých kvalifikačních turnajů, přičemž každý bude hrát 6 celků.

celý článek
Kouč Bulls podržel Čecha i Auda vs Schilb

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý tuzemec v NBA Tomáš Satoranský opět posunul české maximum v nejlepší lize, když 27 body sestřelil na jejím kurtu Atlantu. Aktuálně je už třetím nejužitečnějším Bullem a také 18. top trojkařem celé ligy s úspěšností 45,8 (24/11). Ondřej Balvín 16 body a navíc jako nejužitečnější hráč řádně potrápil svůj bývalý tým z Kanárských ostrovů a v rámci španělské ligy je číslem 7 v užitečnosti. Vít Krejčí v ACB už opět dunkoval a s průměrem půl smeče na utkání je 24. v lize, což se při průměrných 10 minutách ve hře jeví jako docela zajímavé číslo. 19. střelec francouzské ligy a top skórer Boulazacu v českém derby Patrik Auda přestřílel 18 ku 16 21. nejužitečnějšího hráče soutěže a top skórera Chalons-Reims Blakea Schilba, který se nakonec radoval z vítězství. 22. střelec italské Lega Basket Tomáš Kyzlink tuctem bodů pomohl Římu k dobytí Cantú a Filip Halada byl 11 body u dobytí Spišské Nové Vsi. To jsou hlavní zprávy z bojů českých legií na zahraničních frontách.

celý článek
Balvín číslem 7 a erupce Audy i Kyzlinka!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Základnímu rozehrávači Chicaga Tomáši Satoranskému se při pohledu na tabulku Východní konference NBA nemůže líbit předposlední místo jeho týmu, alespoň se ale už stal nejlepším asistentem Bulls a střelecký průměr vykopl nad 6 bodů. Ondřej Balvín stále nemá dost a díky double-doublu při 50minutovém maratonu v Manrese je z něj už 7. nejužitečnější hráč ACB! V té si stále větší jméno dělá i Vít Krejčí, který v dresu Zaragozy hrál 10 minut a znovu si troufl na úspěšnou zadovku při nájezdu do koše. Tomáš Kyzlink na kurtu Sassari vysázel jako top skórer Římanů 23 bodů a je střeleckým číslem 23 celé Serie A, Patrik Auda je po 20bodové explozi proti dosud neporaženému Levallois už 19. skórerem francouzské ligy a Adam Pecháček nasypal rovněž 20 bodů v barvách Hagenu.

celý článek
Krejčí setnul Barcu a Balvín už No.8!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je po prvních čtyřech zápasech sezony v uniformě Chicago Bulls druhým asistentem týmu (3,5), sedmým střelcem (5,3), druhým v poměru asistencí a ztrát (4,7) a těsně pátý v minutáži (24,8). Ondřej Balvín dál řádí a po zdolání Fuenlabrady před 8500 fanoušky je už druhým doskakovačem a osmým nejužitečnějším mužem ACB! Vít Krejčí se blýskl parádní asistencí za zády v podkošové mlýnici při slavném domácím triumfu nad Barcelonou, kdy v aréně Zaragozy bouřilo na 9 tisícovek lidí! David Jelínek se zviditelnil 13 body v Seville, Adam Pecháček stejným obnosem proti Norimberku, 23. nejužitečnější hráč francouzské ProA Blake Schilb zasíťoval 10 proti Limoges, 22. skórer francouzské ligy Patrik Auda byl 11 body u dobytí Chalonu, Tomáš Kyzlink šesti body strašil jen těsně vítězný euroligový Milán a Jan Veselý poprvé za půl roku nastoupil v lize, ale k přemožení Galatasaraye to týmu Fenerbahce nepomohlo.

celý článek
Neomylný Schilb, Balvín dál v TOP 10

LEGIE V ZAHRANIČÍ Rozehrávač Tomáš Satoranský nedlouho před začátkem sezony získal od kouče Chicaga Jima Boylena posvěcení jako člen základní pětky pro start NBA a ve 3. čtvrtině poslední přípravy výrazně pomohl doma sestřelit Atlantu, a to i jedním kouzelnickým pasem. Všichni tři Češi v ACB jsou se svými týmy v nejlepší osmičce soutěže, přičemž Ondřej Balvín z Bilbaa i po českém derby s vítěznou Zaragozou udržel 9. pozici mezi nejužitečnějšími hráči a 5. příčku mezi top doskakovači španělské ligy. A David Jelínek přispěl Andoře ke složení dosud neporaženého Burgosu. Neomylný střelec Blake Schilb stál 16 body u domácího triumfu Chalons-Reims. Patrik Auda 10 body pomohl Boulazacu k popravě dosud neporaženého Monaca. Tomáš Kyzlink byl rovněž dvojciferný v souboji nováčků italské ligy, který patřil jeho Římu, nyní už sdíleně čtvrtému celku Serie A. A Adam Pecháček se stal s 19 body nejlepším střelcem Hagenu. To jsou čerstvé zápisky z bitev českých legií.

celý článek
Roste Auda do Euroligy? Balvín už číslo 9!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda si výkony z úvodu sezony, před níž se svým novým týmem neabsolvoval prakticky žádnou přípravu, říká o euroligové angažmá. Po pěti zápasech je s průměrem 16,2 bodu už desátým střelcem francouzské ligy a v Boulazacu mu za chvíli může být těsno. Neméně hvězdná představení podává na startu nejlepší národní ligy kontinentu, španělské ACB, jeho kolega ze základu letošní „repre“ Ondřej Balvín, který jako Muž zápasu pomohl Bilbau sestřelit už i euroligovou Vitorii a k nebi šplhá nyní už jako devátý nejužitečnější hráč soutěže i její pátý doskakovač (průměr 7,5). Tomáš Satoranský ve své třetí přípravě s Bulls pálil řádně ostrými z trojkové linie, Tomáš Kyzlink tuctem bodů přispěl ke druhé výhře Říma a Adam Pecháček úřadoval 14 body u úspěchu Hagenu v Trieru. Takové byly poslední dny českých legií.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ►►
archiv (227)