Krejčí skóroval se Sixers. Pecháček 40!

24.02.2022 - red
počet přečtení: 1849
vytvořeno 24.02.2022, upraveno 24.02.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí zdvojnásobil svůj počet zápasů v NBA a ve Filadelfii přidal i čtyři body. Martin Peterka se dvojciferně, navíc jako top skórer, zapsal proti přednímu týmu bundesligy Bonnu a také v semifinále Německého poháru. Tomáš Kyzlink byl 22bodovým top skórerem Bambergu při dobytí Giessenu. Patrik Auda se dvakrát dvojciferně zviditelnil za Jokohamu. Ondřej Balvín doručil double double za Gunmu. Jaromír Bohačík byl u tří výher Štrasburku v řadě, jednou i šestnácti body. Ondřej Sehnal nasázel 12 bodů při skolení silného Ulmu. Adam Pecháček zazářil 40 body při triumfu Artlandu. A Tomáš Satoranský stále nebyl povolán do hry svým novým koučem Greggem Popovichem v San Antonio Spurs.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Nadále osmý celek východní skupiny japonské ligy Jokohama (13-21) v posledních dvou utkáních padla doma s dvojkou Východu Alvarkem Tokio (68-82 a 61-90). Člen základu Patrik Auda byl v prvním duelu druhým střelcem s 13 body (z pole 13/5), 2 doskoky, 1 asistencí, 1 ziskem a 1 blokem za 25 minut, aby navázal 11 body (z pole 8/5), 4 asistencemi, 2 doskoky a 2 zisky za 21 minut.

Mezi ligovými kanonýry mu náleží 17. místo s průměrem 17,2 bodu.

Paradoxem je, že ač tým od 14. února do 5. března nehraje žádný zápas, Auda - podobně jako kolega Balvín z Gunmy - nemohl dorazit k aktuálnímu reprezentačnímu oknu kvůli trvajícím covidovým překážkám.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské ligy nadále sedmá Gunma (15-18) uspěla dvakrát na půdě Kawasaki (95-101 a 73-81) a zvítězila tak už čtyřikrát za pět posledních zápasů. Člen základu Ondřej Balvín v prvním duelu zaznamenal double double za 11 bodů (z pole 5/4), 10 doskoků, 4 asistence a 1 blok za 33 minut. Ve druhém zápase pokračoval 10 body (z pole 10/4), 7 doskoky, 1 asistencí a 1 blokem za 32 minut.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk (12-8) po třech porážkách v řadě zareagoval třemi výhrami za sebou a vyhoupl se na páté místo francouzské ligy, když postupně složil doma Gravelines (78-68), venku Le Portel (84-88) a doma Nanterre (80-67). Se zraněným kotníkem nedávno laborující Jaromír Bohačík s Gravelines zvládl jako náhradník 6 bodů (z pole 7/2), 6 asistencí, 4 doskoky, 1 zisk a 1 blok za 25 minut. S Le Portelem se polepšil do pozice druhého střelce s 16 body (trojky 8/4, dvojky 4/2), 2 doskoky a 2 asistencemi za 29 minut. A s Nanterre se zapojil jako člen základu dvěma body (z pole 9/1), třemi doskoky a dvěma zisky za 20 minut.

Tým dále účinkoval i ve fázi TOP 16 Ligy mistrů, kde bez českého křídla dobyl Szombathely 63-85 a s bilancí 2-1 je druhý ve skupině.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Čtrnáctá Andorra (7-13) ve svém dalším zápase španělské ACB prohrála ve stánku Obradoira (81-73), přičemž jí nadále chybí křídelník David Jelínek, jenž od konce listopadu léčí zraněný kotník.

V EuroCupu celek zaujímá páté místo ve skupině A, když naposledy zvítězil doma nad Wroclaví 99-65.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Dvanáctý Braunschweig (9-12) přidal v bundeslize jednu novou porážku (doma s nyní sdíleně třetím Bonnem 77-95) a jednu velkou výhru na palubovce nyní sdíleně třetího Ulmu (59-78). Tradiční člen základu Martin Peterka byl s Bonnem nejlepším střelcem týmu s 18 body (z pole 9/7, -13), 5 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem za 25 minut. V Ulmu přidal 7 bodů (z pole 6/3, +12), 3 doskoky a 1 asistenci za 24 minut.

Tým má za sebou i semifinále domácího poháru, kam pronikl po více než dekádě. S hratelným Crailsheimem však padl 71-85. Peterka jako druhý střelec zaknihoval 14 bodů (z pole 10/4, -5), 6 doskoků, 3 asistence a 1 zisk za 30 minut.

V lize aktuálně píše průměry 12,5 bodu za 28 minut.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal jako střídající za Braunschweig proti Bonnu stihl 3 body (z pole 4/1, -22) a 1 asistenci za 19 a půl minuty. V Ulmu se opět jako střídající zvedl na 12 bodů (z pole 8/3, +4), 4 asistence a 2 doskoky za 23 minut. V pohárovém semifinále se do statistik vepsal 3 body (z pole 4/1, -5), 8 asistencemi a 1 doskokem za 23 minut.

V bundeslize je nyní pátým asistentem s průměrem 5,8.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Jedenáctý Bamberg (9-11) si v bundeslize polepšil o těsnou výhru v Giessenu (89-92). Základní guard Tomáš Kyzlink jako top skórer vedl tým 22 body (z pole 10/8, +5), 4 doskoky, 3 asistencemi a 1 ziskem za 35 a půl minuty.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Lídr turecké ligy Fenerbahce (17-4) přidal výhru v Gaziantepu (70-86), nadále však bez Jana Veselého, který už je nicméně v přednávratovém stavu.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (San Antonio Spurs)
Nový tým Tomáše Satoranského San Antonio (23-36) z posledních čtyřech utkání vytěžilo tři výhry a jednu porážku a na 11. místě Západní konference NBA zaostává o dvě výhry za desátou příčkou, zaručující alespoň účast v turnaji o play-off. Tým postupně dobyl Atlantu (121-136, trojky 14-18 a body z brejků 10-23 pro Spurs) a New Orleans (114-124, trojky 11-14, doskoky 42-50 a ztráty 15-5 ve prospěch Spurs), poté podlehl v Chicagu (120-109, 4. čtvrtina 37-20, body zpod koše 52-70 pro Spurs, ale doskoky 53-33 a trojky 10-6 pro Bulls) a zvítězil v Oklahomě (106-114, body zpod koše 54-60, šestky 13-18 a doskoky 50-57 pro Spurs).

Ani do jednoho utkání ale nezasáhl Tomáš Satoranský (reálně připraven byl až v New Orleans), který tak na první minuty v novém dresu stále čeká. Týmu na rozehře šéfuje Dejounte Murray (točí průměr 34 minut a vrší řadu triple doublů), a byť klub se v trejdu zbavil rovněž hodně vytěžovaného rozehrávače Derricka Whitea, minuty české jedničky nepřicházejí.

Spurs aktuálně patří první příčka v poštu asistencí (28,0), má také devátý nejproduktivnější útok (111,8) i doskok (45,3), ale až dvacátou obranu (111,7).

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Čtrnáctý tým Západní konference NBA Oklahoma v posledních čtyřech utkáních zvládla jen jednu výhru při třech porážkách. Postupně podlehla ve Filadelfii (100-87), v Chicagu (106-101), v prodloužení dobyla New York (123-127) a padla doma se San Antoniem (106-114).

V útoku (101,2) i v asistencích (21,4) nejhorší tým ligy je alespoň pátý na doskoku (46,1) a sdíleně dvanáctý v obraně (107,8).

Vít Krejčí poprvé od 8. listopadu zapsal zápasové zatížení v dresu Thunder, a to hned ve třech utkáních v roli náhradníka, takže zdvojnásobil počet utkání v nejlepší lize na 6. Ve Filadelfii, kde tým zaostal především v palbě šestek (o deset) a definitivně zápas ztratil až v posledních dvou minutách, stihl guard 4 body (z pole 3/2, +5) a 2 asistence za 9 minut.

Duel v Chicagu, kde Krejčí nenastoupil, Thunder ztratili až v koncovce, když při lepších trojkách (11 ku 7) byli zpět zpod koše a o 14 míčů i na doskoku. V newyorské Madison Square Garden dostal Krejčí vyměřených 5 minut s 1 doskokem a 1 střelou (-1). Rozhodnou veličinou byly body z doskoků (64 ku 50 pro Thunder). Prodloužení zajistil Bazley pět sekund před koncem 4. čtvrtiny, v závěru nastavení byla Oklahoma mírně vpředu. Bez Dorta a Gilgeouse-Alexandera hrající tým tu přerušil sérii pěti porážek.

Doma se Spurs se Krejčí ukázal ve hře na 8 minut s 1 doskokem a 1 střelou (-4). Tým, který v koncovce nedotáhl mírnou ztrátu, zaostal na doskoku a v trestných hodech.

V G-League City Blue (11-10) v posledních pěti zápasech prohráli i vyhráli v Memphisu (104-97 a 87-116), na svém hřišti podlehli Birminghamu (96-102) a znovu doma vyhráli (130-89) i padli (111-115) se Sioux Falls. Ani u jednoho utkání Krejčí nefiguroval.

Jeho průměry v dosavadních 14 odehraných utkáních soutěže činí 6,4 bodu, 4,9 doskoku a 2,5 asistence za 21 minut.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
V druhé německé lize patnáctý Artland (7-15) si nově připsal porážku (doma s Bremerhavenem 88-115), ale také dvě vítězství - doma v prodloužení s Tübingenem (103-97) a v Ehingenu (63-106). Stabilní člen základu Adam Pecháček začal jako druhý střelec 18 body (z pole 14/9), 5 doskoky, 2 asistencemi a 1 blokem za 28 minut, pokračoval hvězdným představením se 40 body (z pole 22/15), 7 doskoky, 1 asistencí a 1 blokem za 39 minut a ve třetím duelu byl druhým střelcem s 21 body (z pole 14/9), 7 doskoky, 2 asistencemi a 1 blokem za 26 minut.

Nyní je český power forward pátým střelcem ligy s průměrem 18,9 bodu.