Mladým lvům s Rusy došly síly

Čeští basketbalisté do osmnácti let zahájili European Challenger v tureckém městě Konya porážkou. Svěřenci trenéra Luboše Bartoně na úvod turnaje nestačili na Rusko 48-66. Turnaj pro ně pokračuje dnes od 20:00 duelem s Lotyšskem.

celý článek
Chicago se otřáslo. "Sato" k Pelicans

Dlouho očekávaný trejd se stal skutečností a Tomáš Satoranský po dvou letech v Chicagu bude hrát za svůj třetí tým v NBA, když (zřejmě) oblékne dres New Orleans. Dobrou zprávou je, že Bulls mu před přesunem garantovali i zbývajících pět milionů dolarů pro nadcházející sezonu a třetí rok v řadě tak bude brát 10 milionů dolarů hrubého. V rámci trejdu s New Orleans s českým reprezentantem odchází z Chicaga i 35letý křídelní veterán Garrett Temple plus jeden výběr ve druhém kole draftu, aby za tuto dvojici Bulls od Pelicans přijali rozehrávače Lonza Balla, jemuž mají dát za čtyři roky 85 milionů dolarů.

celý článek
Po porážce s Litvou lvice třetí

České basketbalistky do osmnácti let uzavřely European Challenger v Klatovech porážkou s favorizovanou Litvou 50:73. Přesto mohou Češky považovat turnaj za úspěšný, pověsí si na krk medaile za třetí příčku. Jejich přemožitelky skončily na druhém místě za suverénním Srbskem. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla zvolena patnáctiletá hvězda Litvy Justé Jocyté.

celý článek
Ze lvic U18 jsou mistryně dramatu!

Stoupající tendenci mají výkony českého týmu U18 na domácím Challengeru v západočeských Klatovech. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši zaznamenaly druhou výhru za sebou, když v dramatickém souboji přehrály Turecko nejtěsnějším rozdílem 60:59. Turnaj uzavřou v neděli od půl šesté duelem s Litvou.

celý článek
Böhmův parťák No.1 a další hitovky draftu

Ještě před rokem s ním na akademii Montverde mohl trénovat i český reprezentant David Böhm, který už tehdy nejlepšího středoškoláka Spojených států označil za jedničku draftu NBA 2021. A tak se nyní i stalo. Devatenáctiletý 203 vysoký rozehrávač Cade Cunningham byl na čísle 1 zabrán Detroitem. Pistons, kteří první volbu měli poprvé od roku 1970, se nejspíš mají nač těšit. Teenager ve své jediné univerzitní sezoně zářil v dresu Oklahoma State průměry 20 bodů, 6 doskoků a 3,5 asistence a sklidil i řadu individuálních ocenění.

celý článek
Až proti Irsku první radost lvic

První výhru vybojovaly na European Challengeru v Klatovech české reprezentantky do osmnácti let. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši si po porážkách se Srbskem a Maďarskem poradily s Irskem 80-52 a odskočily soupeřkám z posledního místa tabulky. Po třech duelech ve stejném počtu dnů si Lvice užijí v pátek odpočinek, o víkendu dohrají turnaj proti Turecku a Litvě.

celý článek
Lotyši a Američanky slaví zlato v 3x3

Reprezentanti Lotyšska a hráčky Spojených států amerických psali na olympiádě historii. Jejich týmy ovládly osmičlenné turnaje mužů a žen v basketbale 3x3, který jako oficiální sport zažil pod pěti kruhy svou premiéru, bohužel v obou kategoriích bez české účasti.

celý článek
Kouč Pruša: Je to tak už šestý zápas

Druhý těžký zápas mají na European Challegngeru v Klatovech za sebou české basketbalistky do osmnácti let. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši předvedly proti Maďarsku velmi podobný výkon jako o den dříve proti Srbkám a byla z toho velmi podobná porážka, tentokrát 47-71. Ve čtvrtek budou Lvice bojovat o první výhru proti Irsku, papírově nejslabšímu celku na turnaji.

celý článek
Lvice U18 na úvod jen 40 bodů

Nepovedený vstup do mezinárodního European Challengeru mají za sebou české basketbalistky do 18 let. Lvice na úvod turnaje v Klatovech podlehly silnému Srbsku 40-65, když se projevilo zejména trápení na útočné polovině. Český tým pokračuje už dnes duelem proti Maďarsku.

celý článek
Nový kapitán: Nebál jsem se toho

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Čeští fanoušci se nemohou dočkat, až ho zase uvidí v dresu národního týmu. On sám se nikdy netajil tím, že hrát za reprezentaci je pro něj srdeční záležitostí. Tomáš Satoranský hraje v představení režírovaném Ronenem Ginzburgem vždy zásadní roli. Ten navíc povýšil na kapitána českého výběru. Dočasně, jak sám říká.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►