Bělorusky ničily doskokem

ECHO ČTVRTÉ PŘÍPRAVY LVIC Druhý běloruský test dopadl pro lvice podstatně hůř než ten první, když v další přípravě nenavázaly na 12bodovou výhru z předešlého dne, a na pražské Královce se stejným soupeřem padly 54-57. Bělorusky sice hodně ztrácely (26, Češky jen 10), ale dominovaly na doskoku (47 ku 28) a v trojkách (7 ku 4). Lvice měly jen dvě výraznější střelkyně ve zkušených křídelnicích Elhotové (22) a Hejdové (10).

celý článek
Horská dráha Češek s Běloruskem

ECHO PŘÍPRAVY LVIC V dalším testu před EuroBasketem ženská reprezentace na pražské Královce přemohla Bělorusko (71-59), střelecky vedena dvojciferným duem Reisingerová (13) - Vyoralová (12). Lvice byly lepší především z trestných bodů (15/21 – 4/6). Dnes od 12 hodin následuje odveta se stejným soupeřem, a to před kamerami ČT Sport.

celý článek
Micič v Kolíně korunoval kariérní sezonu!

ECHO FINAL FOUR EUROLIGY Efes Istanbul se vůbec poprvé stal šampionem Euroligy, když ve finále v Kolíně nad Rýnem (hráno bez diváků) zdolal Barcelonu 86-81 a vynahradil si tak ztracené finále z roku 2019 i nedohrání minulé sezony, kdy v době ukončení soutěži kraloval. Všichni hráči týmu získali svůj premiérový titul, což platí i o kouči Erginu Atamanovi, jenž slaví euroligové prvenství jako první v Turecku narozený trenér.

celý článek
Odplatu vedla probuzená Elhotová

ECHO DRUHÉ PŘÍPRAVY LVIC Úspěšný reparát složily ve druhém přípravném utkání před EuroBasketem české basketbalistky. Dokázaly zareagovat na úvodní porážku se Švédskem a v duelu tentokrát hraném za zavřenými dveřmi soupeřkám vrátily prohru výsledkem 79-61. Střeleckou hvězdou zápasu byla Kateřina Elhotová, která si všech svých 19 bodů schovala do druhého poločasu.

celý článek
V Grazu nakonec jediná výhra

ECHO OLYMPIJSKÉ KVALIFIKACE 3X3 Český basketbal 3x3 nebude mít na olympijských hrách v Tokiu svůj tým. Mužské reprezentaci se nepodařilo z kvalifikačního turnaje v rakouském Grazu projít ze základní skupiny a nebude tak mezi osmičkou týmů, které si zahrají olympijský turnaj. Nic na tom nezměnila ani závěrečná výhra nad silným Mongolskem, kterou tým ve složení Daniel Zach, Roman Zachrla, Vladimír Sismilich a Ondřej Šiška vybojoval.

celý článek
Češkám v první přípravě chyběly body

ECHO PŘÍPRAVY LVIC Reprezentace žen dnes v Praze na Královce odstartovala přípravu na blížící se EuroBasket. Po dvou týdnech kondiční a částečně herní přípravy přišel na řadu první mezinárodní zápas. Do Prahy k němu přicestovala reprezentace Švédska, na kterou nemá tým trenéra Svitka dobré vzpomínky z posledního evropského šampionátu. Tehdy Seveřanky přehrály lvice vyšším rozdílem než 11 bodů a právě na úkor Češek tím postoupily do vyřazovacích bojů.

celý článek
Už první zápasy hodně zmenšily šance

ECHO DNE 1 OLYMPIJSKÉ KVALIFIKACE 3X3 Nepovedený start olympijské kvalifikace mají za sebou reprezentanti v 3x3. Český výběr hrající ve složení Daniel Zach, Roman Zachrla, Ondřej Šiška a Vladimír Sismilich prohrál oba své zápasy v prvním hracím dnu a šance na postup ze základní skupiny výrazně poklesly. Svěřence Michaela Kruka čekají v Grazu ještě páteční zápasy proti Turecku a Mongolsku.

celý článek
Lvi 3x3 dnes zahájí boj o Tokio!

UDÁLOST Vrchol dlouhé cesty pro reprezentanty v basketbalu 3x3 je tady. Více než rok Češi vědí, že si zahrají olympijskou kvalifikaci. Ta se měla původně uskutečnit už loni na jaře v Indii, koronavirová pandemie ji však odsunula o více než rok a přesunula do rakouského Štýrského Hradce. Tam bude čtveřice Roman Zachrla, Vladimír Sismilich, Daniel Zach a Ondřej Šiška od dnešního večera bojovat o zázrak. Z dvaceti účastníků turnaje postoupí do Tokia jen nejlepší tři.

celý článek
Kdo je a není v přípravě na EuroBasket

PŘED ME ŽEN Už jen něco málo přes měsíc dělí od vrcholu letošní sezony ženskou reprezentaci, když v polovině června odstartuje ve francouzském Štrasburku EuroBasket 2021. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka se v základní skupině utkají s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem a pokusí se vylepšit 15. místo zpřed dvou let.

celý článek
Peterkova nová image: Ničitel Conan!

LEGIONÁŘSKÝ SUPER VÝKON Čeští fanoušci si mohou zoufat, že německá BBL nemá víc euroligových zástupců než mnichovský Bayern a Albu Berlín. Proč? Protože pak by v soutěži určitě ještě víc zářil reprezentační power forward Martin Peterka. Právě proti německým top klubům se mu poslední dobou nejvíce daří.

celý článek
◄◄ 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ►►