Koncert Češek s rekordem Bartákové!

ECHO DUELU LVIC S RUMUNSKEM Reprezentantky v Istanbulu splnily první úkol a jednoznačnou kvalifikační výhrou nad Rumunskem (100-52) se přiblížily na dosah vytouženému postupu na červnový EuroBasket, který by byl už 14. v řadě.

celý článek
Už žádné drama s Rumunkami!

PŘED DUELEM LVIC S RUMUNSKEM Ke svému závěru se chýlí extrémně dlouhá kvalifikace o evropský šampionát basketbalistek 2021. Ta začala už na podzim 2019, teď v covidem pozměněném světě končí pro Češky na neutrální půdě v Istanbulu. V tamní hale Sinan Erdem Dome vyzvou v rámci uzavřené bubliny postupně Rumunsko a Dánsko a pokusí se zpečetit postup na čtrnáctý EuroBasket v řadě.

celý článek
MVP Euroligy: Jsem starší, hraju hlavou

UDÁLOST Vypadalo to na ztracenou euroligovou sezonu, ještě než pořádně začala. Fenerbahce Istanbul s Janem Veselým se v prestižní soutěži nebývale trápil. Jenže stačilo pár týdnů a vše je jinak. Turecký velkoklub atakuje příčky pro play-off a český fantom už zase létá nad obroučkou a nahání soupeřům strach. Není divu, že si Jan Veselý vysloužil právě v Eurolize titul nejužitečnějšího muže za měsíc leden.

celý článek
Pro lvice je istanbulská bublina plus

KVALIFIKACE O ME ŽEN V daleko příhodnější situaci se schází k pokračování kvalifikace o EuroBasket 2021 ženská reprezentace. Při posledním kvalifikačním okně v listopadu panoval v zemi úplný lockdown a Češky tak šly do zápasů bez tréninku. I tak jsou ale před posledními dvěma zápasy v istanbulské bublině velmi blízko čtrnáctému postupu v řadě na šampionát starého kontinentu.

celý článek
Dojde k demontáži minusového základu?

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS Dnes má Chicago volnou noc, protože kvůli covidu stojící Memphis není s to nastoupit už od 18. ledna, a tak je tu čas na další pohled za kulisy Bulls, které se vyvíjejí místy až převratně. Po třetí výhře v řadě, 110-123 v Charlotte, navázali Býci dvě domácí porážky s těžkými vahami svých konferencí, 90-101 s Lakers a 103-119 s Bostonem, kdy tým ani jednou neměl šanci, a aktuálně tak sdílí desátou pozici (7-10) ve Východní konferenci NBA, o výhru za osmým Orlandem.

celý článek
Výhra útěchy pro USK a KP končí

ECHO POSLEDNÍHO DNE EUROBUBLIN Alespoň jednu výhru útěchy získaly v rámci domácí bubliny Euroligy hráčky ZVVZ USK Praha, když na závěr základní skupiny přehrály Gdyni 80-67. A KP Brno se do další fáze EuroCupu nepodívá. V domácí bublině v rámci čtyřčlenné skupiny do poslední chvíle bojovalo o postup, ve třetím utkání ale podlehlo tureckému Elazigu 61-73 a dál postupuje kromě Turkyň ještě Gorzow. Českým zástupcům se tak v rámci celkem 6 zápasů v bublinách podařilo porazit jen polské celky.

celý článek
KP blízko triumfu, USK je out

ECHO DUELŮ Z EUROBUBLIN Další parádní drama připravily svým fanouškům basketbalistky KP Brno v rámci domácí bubliny EuroCupu. Královopolanky sice tentokrát podlehly favorizovanému MBA Moskva 72-78, nemají se ale za co stydět, navíc nadále živí naději na postup. O šanci na play-off Euroligy už naopak přišel ZVVZ USK Praha, který v pražské bublině ztratil i druhý zápas, tentokrát s francouzským Asvelem majitele Tonyho Parkera (74-85). V posledním utkání v pátek proti polské Gdyni už tak Pražanky nemají oč hrát.

celý článek
Zachu, dovol nám pomoct ti

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS I když týmu ostudně uniklo vítězství v Oklahomě z 22bodového vedení (porážka 127-125 v prodloužení), Bulls se i tak po dvou výhrách z posledních tří zápasů (v Dallasu 101-117 a doma s Houstonem 125-120) dělí už o deváté místo ve Východní konferenci NBA (s bilancí 6-8) a ukazují další zajímavé náznaky svého růstu, byť stále čekají na návrat druhého rozehrávače Tomáše Satoranského z „covidového vězení“. Vzhledem k tomu, že před posledním utkáním doma s Houstonem se už rozcvičoval, měl by jeho další zápasový zápis být již blízko.

celý článek
USK na úvod nestíhal, KP zvládlo drama

ECHO PRVNÍCH ZÁPASŮ POHÁROVÝCH BUBLIN Nejtěžší porážku v této sezoně utrpěly basketbalistky ZVVZ USK Praha v prvním duelu pražské euroligové bubliny. Nestačily na Fenerbahce Istanbul 70-99 a postup do play-off se jim mírně vzdálil. O zachování naděje budou bojovat ve čtvrtek proti Lyonu (19:00). To KP Brno zažilo parádní start do domácí bubliny EuroCupu, když dokázalo v nervydrásající koncovce udolat polský Gorzow 72-70 a udělat tak první krok v boji o postup. Další zápas Brňanky čeká ve čtvrtek od 18 hodin proti MBA Moskva.
 

celý článek
Unikát: eurobublina v Praze i Brně

UDÁLOST Hned dvě významné mezinárodní akce se během příštího týdne uskuteční v České republice. Kvůli pokračující celosvětové pandemii koronaviru se nejprestižnější ženské evropské pohárové soutěže – Euroliga a EuroCup - rozhodly uskutečnit základní skupiny v uzavřených bublinách, a právě dvě z nich hostí v nejbližších dnech Praha a Brno.
 

celý článek
◄◄ 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ►►