Jak rychle se mění Bulls

Byl to zatím jen jeden (vítězný) zápas. Navíc proti zatím podobně nevýkonnému Washingtonu. Ve srovnání s pár dní starou ostudou proti Indianě jako by ale na hřišti v hlavním městě pobíhal docela jiný chicagský tým. A pokud by dokázal přidávat nové věci každé další utkání, mohla by jeho hra vypadat poměrně brzy výrazně jinak. A pak by se před dvojnásobným šampionem univerzitního March Madness Billym Donovanem, tedy před novým koučem Bulls, zasloužilo smeknout.

celý článek
Buďte profesionálové, káže Donovan

ECHO ÚVODU SEZONY BULLS S VIDEOOBLOHOU Poté, co v sestavě zůstalo 13 z 15 hráčů z bídné minulé sezony a tým tři čtvrtě roku neodehrál jediný zápas, se úvodní bilance Chicago Bulls (0-3) nezdá být zase tak překvapivá. Co však udeřilo do očí, to je velikost výprasků, jaké celek schytal v prvních dvou utkáních s Atlantou (104-124, s nejvyšším mankem až o 40) a Indianou (106-125 s nejvyšším mankem o 30), kdy týmům hostů nebyl ani v jednom případě soupeřem. A když s Golden State konečně měl šanci, v závěru se o ni sám dokázal připravit (128-129). Vavříny ověnčený nový kouč Billy Donovan proto už záhy začal bít na poplach a i do médií hráče nemálo sepsul, když o nich dokonce mluvil ve třetí osobě plurálu, čímž se zřejmě cíleně vyhnul osobě první.

celý článek
Pokud bych si měl vsadit, tak dohraje

S JIŘÍM WELSCHEM PŘED NOVOU SEZONOU NBA Je nyní nejbližší - v tuzemsku se nacházející „spojkou“ - s osobní zkušeností s nejlepší ligou světa, a proto jeho názory a poznatky budou vždy jedny z těch nejsledovanějších. Druhý Čech v NBA Jiří Welsch tedy na úsvitu dnes v noci startující sezony, zkrácené o deset utkání na 72 zápasů, usedl do zpovědního křesla a podělil se o své tipy a soudy, jež se samozřejmě dotkly i aktuální situace rozehrávače Chicago Bulls Tomáše Satoranského.

celý článek
Kouč e-lvů: Založit ligu by bylo super

ECHO VELKÉHO MEZINÁRODNÍHO TURNAJE V NBA 2K Mají za sebou nervozitu z prvního reprezentačního zápasu i zkušenost, kterou už jim nikdo nevezme. Vladimír Svojanovský, David Bálek, Jan Balko, David Řánek, Pavel Kovář, Václav Podivín a kapitán David Navrátil se tento víkend zapsali do dějin nového basketbalového odvětví jako průkopníci a členové prvního národního e-týmu. V základní skupině dosud největší mezinárodní akce ve hře NBA 2K, pořádané světovou basketbalovou federací, sice nevyhráli ani jeden zápas, ale do jednoho si jsou jistí, že tenhle podnik je začátkem nové éry.

celý článek
Tehdy se ve mně probudil jiný člověk

S PAVLEM KOVÁŘEM PŘED FIBA ESPORTS OPEN S téměř dvěma metry je to chlap jako hora. Takže není divu, že se jeho osudovým sportem stal basketbal. A i když mu život postavil do cesty překážku, která se zdála být nezdolatelnou, našel si poměrně nedávno stezku, po níž se ke své lásce mohl vrátit. Snad i proto, že před jedenácti lety v sobě objevil jiného člověka, který si i ve svízelné situaci dokázal jít za svým. A najít si nejen nové stezky, ale i nové cíle. Pořádně vysoké cíle. Na handbiku touží dorazit až k branám paralympiády a pod bezednými koši uspět tento víkend v dosud největším mezinárodním turnaji v online basketbalu – jako člen v létě založeného národního týmu. Přitom ani nikdo z jeho nových parťáků nechápe, jak dokáže s diagnózou C5 už po roce tak skvěle zvládat složité operace s ovladačem, jako jsou „trojklik“ nebo dokonce „čtyřklik“. On však na to říká, že když máš chuť do života a chceš, zvládneš cokoli. A je nadšený, že se díky nenadálé letní šanci mohl vrátit k milovanému sportu. Navíc se nejspíš během pouhých pár měsíců stane „multireprezentantem“. „Nechci to zakřiknout, ale moc bych si to přál,“ hlásí 35letý centr e-lvů Pavel Kovář, řečený „Čája“, který už tuto sobotu v 18 hodin půjde do přelomové basketbalové akce.

celý článek
Velká mezinárodní premiéra nové e-repre!

S KAPITÁNEM DAVIDEM NAVRÁTILEM I VIDEEM Už v sobotu zažije svou velkou soutěžní premiéru zbrusu nová reprezentace českých basketbalistů. Jejím kapitánem je 18letý teenager, který má pod sebou i třicetileté mazáky. V týmu, který hraje ten nejlepší basketbal, ačkoli jsou hráči uvelebení v pohodlných křeslech, a každý může sedět v jiném koutě republiky. Hlavní ale je, že jsou spolu všichni propojeni a signály mohou hlásit, jako by spolu stáli na jednom kurtu. Vítejte ve světě online basketbalu, jehož v létě založený reprezentační celek čeká tento víkend prestižní mezinárodní turnaj světové federace FIBA Esports Open II ve hře NBA 2K21 hrané na playstationu. Jen z Evropy se jej účastní 17 národních federací.

celý článek
Last minute přelety i kritika od Balvína

ECHO KVALIFIKACE EUROBASKETU Listopadové zápasy kvalifikace EuroBasketu 2022 přinesly několik senzačních výsledků a také startů euroligových hráčů, kteří tak oproti spoustě jiných celků zvýhodnili své týmy příletem na poslední chvíli. Totéž se týkalo i kouče Srbů Kokoškova, který se nyní souží s Fenerbahce v Eurolize, ale po prohraném pátečním utkání svého klubu s Valencií okamžitě odletěl do Finska za sobotním duelem Srbů se Švýcary, který jeho tým senzačně prohrál. Právě last minute příjezdy euroligových zástupců veřejně zkritizoval český centr Bilbaa Ondřej Balvín, který tuto praktiku nepovažuje za férovou. Makedonci a Maďaři měli smůlu úplně, neboť je do zápasů v bublinách nepustily pozitivní testy na covid. 
 

celý článek
Málem král: Těch 24 jsem cítil už od rána

S MARTINEM PETERKOU PO DÁNSKU Po zranění Ondřeje Balvína na něj připadla úloha klíčové podkošové opory lvů. A Martin Peterka v kvalifikačním duelu o EuroBasket proti Dánům na neutrální litevské půdě obstál jak v obraně, tak coby top skórer českého týmu. „Jo, asi jo,“ odpověděl po chvíli váhání na otázku, zda šlo o jeho top výkon v národním dresu.

celý článek
91 bodů od Dánů bylo příliš

ECHO DUELU KVALIFIKACE ME I přes některé velmi dobré individuální výkony se ani ve druhém zápase okna evropské kvalifikace nezlepšilo to hlavní, tedy obrana, Češi jediné hvězdě soupeře Lundbergovi povolili 38bodovou explozi (trojky 9/7, TH 14/13) a navzdory závěrečnému finiši z minus šesti bodů padli 90-91. To znamená, že pořadatelský tým EuroBasketu, který kvalifikaci hraje nesoutěžně, z litevské „bubliny“ odjíždí s prázdnou. Při absenci centra Balvína zastal roli ústřední podkošové hrozby Peterka (24+8 doskoků, trojky 10/4), následován křídlem Bohačíkem (17+7 asistencí), rozehrávačem Vyoralem (16+7 asistencí) a dalším dirigentem Sehnalem (10), který ukázal solidní potenciál do budoucna.

celý článek
Proti Belgii lvi zaostali ve všem

ECHO DUELU S BELGIÍ První zápas listopadového okna evropské kvalifikace reprezentantům v obraně, ani v útoku vůbec nevyšel a při oboustranně významných absencích padli v litevské „bublině“ s Belgičany jasně 62-90, když nejlepšími střelci byli Balvín (14) a Palyza (13). 

celý článek
◄◄ 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ►►